Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Test rejestratora Media-Tech MT4043 Drive Eye GPS


Media-Tech MT4043 to wideorejestrator umożliwiający nagrywanie materiału video w jakości Full HD, wyposażony w wyświetlacz LCD oraz odbiornik GPS. Zapraszam do zapoznania się z testem tego urządzenia.

Dane techniczne

Najważniejsze cechy rejestratora Media-Tech MT4043 Drive Eye GPS:
 • Tryby zapisu video: 1920x1080 / 30fps, 1280x720 / 60fps
 • Format zapisu wideo H.264 (AVI)
 • Rozdzielczość zapisu zdjęć 12Mpix
 • Kąt widzenia obiektywu 120 stopni
 • Kolorowy wyświetlacz 1.5"
 • Interfejs użytkownika w języku polskim
 • Odbiornik GPS
 • G-sensor
 • Karta pamięci microSD (do 32GB)
 • Nagrywanie cykliczne
 • Wbudowany mikrofon i głośnik
 • Wyjście HDMI
 • Zasilanie DC / USB
 • Wbudowana bateria

Jakość nagrań video

Rejestrowany obraz jest kompresowany kodekiem H.264 (AVI). Kamera domyślnie nagrywa materiał w rozdzielczości 1920x1080 pikseli (Full HD) z szybkością 30 klatek na sekundę, a końcowy efekt jest bardzo zadowalający. Urządzenie umożliwia także nagrywanie w trybie 1280x720 pikseli z szybkością 60 klatek na sekundę, jednakże w tym trybie zauważalnie pogarsza się jakość rejestrowanego materiału video. Rejestrowany dźwięk także stoi na wysokim poziomie (kodek MPEG-4 AAC, 128kbps, 32kHz). Pomimo obecności odbiornika GPS, kamera nie nagrywa bieżącej prędkości pojazdu, a jedynie współrzędne geograficzne aktualnej lokalizacji. Kąt widzenia obiektywu kamery to 120 stopni, co jest typową wartością w tej klasie urządzeń.

Nagrania testowe - tryb 1080p/30fps

Światło dzienne w deszczowej aurze:


Słoneczne popołudnie (jazda pod słońce):


Nagranie w porze nocnej (w świetle latarni ulicznych oraz całkowitej ciemności):


Jakość nagrań w domyślnym trybie jest bardzo wysoka - także w nocy, co stanowi bardzo miłe zaskoczenie.

Nagrania testowe - tryb 720p/60fps

Dzień:


Noc:


Jak widać włączenie trybu 60-klatkowego w rozdzielczości 720p zgodnie z oczekiwaniami zwiększa "płynność" nagrania, dzieje się tak jednak kosztem znaczącej degradacji jakości rejestrowanego obrazu - szczególnie w nocy. Biorąc pod uwagę bardzo dobrą jakość nagrania w domyślnym, 30-klatkowym trybie Full HD, opcję 720p/60fps należy traktować jedynie jako dodatkową ciekawostkę.

Cechy fizyczne

Media-Tech MT4043 sprawia bardzo dobre wrażenie. Użyte do jego wykonania materiały są wysokiej jakości, są bardzo dobrze spasowane, a całe urządzenie sprawia wrażenie bardzo solidnego. Pozytywem są relatywnie niewielkie gabaryty urządzenia, dzięki czemu nie zasłania ona w znacznym stopniu widoku z pozycji kierowcy.

Uchwyt z przyssawką jest również bardzo solidny i łączy się z kamerą "na sztywno" za pomocą metalowego bolca i nakrętki. Przyznam, że jest to dość osobliwy sposób łączenia przyssawki, który z jednej strony gwarantuje sztywność montażu, ale z drugiej istotnie utrudnia szybki demontaż urządzenia bez zdejmowania przyssawki z podszybia. Dodatkowa regulacja poziomo-pionowa jest możliwa za pomocą kulkowej głowicy.

Zintegrowany wyświetlacz LCD jest bardzo mały, o przekątnej zaledwie 1.5". W związku z tym obsługa menu użytkownika i dopasowanie funkcjonalności do własnych potrzeb może nastręczyć pewnych trudności osobom o słabszym wzroku. Niemniej biorąc pod uwagę, że jest to przeważnie operacja jednorazowa, nie stanowi to istotnego problemu.

Po lewej stronie urządzenia znajduje się gniazdo mini-USB oraz mini-HDMI (do zestawu dołączony jest stosowny kabel do połączenia HDMI), po prawej zaś gniazdo zasilania DC, przycisk resetu oraz gniazdo karty pamięci microSD.

Funkcjonalność

Kamera posiada funkcję autostartu, tj. rozpoczęcia nagrywania natychmiast po podłączeniu zasilania, natomiast zatrzymanie i wznowienie nagrywania jest możliwe poprzez jednorazowe naciśnięcie przycisku "OK". Przydatny jest także dedykowany przycisk "SOS", wyróżniający się pomarańczowym kolorem. Jego naciśnięcie zabezpieczenia aktualne nagranie na karcie pamięci przez nadpisaniem. Menu użytkownika jest w języku polskim i jest dość proste w obsłudze za pomocą przycisków na obudowie rejestratora.

Rejestrator umożliwia nagrywanie w pętli, dzięki czemu nie musimy martwić się regularnym opróżnianiem karty pamięci ze starych nagrań. Długość pojedynczego klipu może być ustawiona na 1, 3, 5, 10 minut lub nagrywanie ciągłe. Pojedynczy klip 5-minutowy w jakości 1080p/30fps zajmuje ok. 300-320 MB. Pliki są zapisywane w formacie AVI.

Ciekawostką jest zasilanie rejestratora. Urządzenie jest standardowo zasilanie poprzez gniazdo DC, jednakże w trakcie testu okazało się, że możliwe jest także zasilanie poprzez gniazdo mini-USB. Pozwala to na większą swobodę w umiejscowieniu rejestratora na szybie i odpowiednim doprowadzeniu kabla zasilającego. Kamera posiada także zintegrowaną baterię, która służy głównie do chwilowego podtrzymania działania i prawidłowego zapisu danych na karcie pamięci po odłączeniu zasilania stałego i realny czas działania na zasilaniu z baterii wynosi kilka do kilkunastu minut.

Wbudowany akcelerometr (G-sensor) w razie wykrycia nagłego, silnego uderzenia automatycznie zabezpieczy bieżące nagranie przed skasowaniem. Zarejestrowane wartości przyspieszeń kierunkowych można następnie odczytać w komputerze za pomocą dedykowanego oprogramowania (o tym poniżej). Niestety urządzenie nie posiada funkcji automatycznego rozpoczęcia nagrywania po zarejestrowaniu przez akcelerometr uderzenia. Kamera nie posiada także funkcji detekcji ruchu, tj. rozpoczęcia nagrywania po wykryciu ruchu przed obiektywem kamery.

Oprogramowanie

Producent do zestawu dołączył płytkę CD z oprogramowaniem GVPlayer, służącym do zarządzania nagraniami video wraz z możliwością śledzenia lokalizacji GPS oraz odczytów G-sensora. Aplikacja ta jest także dostępna do pobrania z serwisu internetowego Media-Tech.


Podsumowanie

Wideorejestrator Media-Tech MT4043 Drive Eye GPS jest bardzo interesującą propozycją w kategorii urządzeń ze średniej półki cenowej z wbudowanym odbiornikiem GPS. Wyróżniającymi go czynnikami jest na pewno świetne wykonanie, solidność montażu oraz jakość nagrywanego materiału wideo w trybie Full HD. Rozczarowuje natomiast nieco 60-klatkowy tryb video oraz ograniczona funkcjonalność wbudowanego akcelerometru.

Media-Tech MT4043 Drive Eye GPS będzie dostępny do nabycia już niebawem w sklepie wideorejestratory24.pl - zapraszam.

Zapraszam także do zadawania dodatkowych pytań dotyczących tego modelu w komentarzach pod testem.

Galeria zdjęć

Powiększone zdjęcia dostępne po kliknięciu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz