Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

wtorek, 26 lutego 2019

70mai - co to jest i z czym to się je?

Zacznijmy od początku - 70mai to producent kamer samochodowych (i nie tylko) pochodzący z Chin - w branży elektroniki samochodowej to raczej nic nowego. Obecnie na rynku możemy spotkać dwa modele wyprodukowane przez chińską firmę - są to modele 70mai Dash oraz 70mai PRO Dash - i właśnie tymi modelami zajmę się w tym tekście.

AKTUALIZACJA - LUTY 2020
Zobacz najnowszą recenzję porównawczą najnowszych modeli kamer samochodowych 70mai:
Recenzja kamery samochodowych 70mai 1S, MINI, LITE, PRO

Należy wspomnieć, że kamery te nie są rewolucyjnymi produktami na rynku wideorejestratorów, nie oferują żadnych szokujących nowości, które sprawiłyby, że maniakom nowinek technologicznych zrobiłoby się gorąco - mogę za to z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że w swojej klasie cenowej to jedne z najlepszych rejestratorów jazdy jakie obecnie możemy znaleźć w sprzedaży. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że w moim osobistym rankingu kamer o najwyższym stosunku jakości do ceny są bardzo blisko, jeśli nie równo z kamerami marki Viofo.

W poniższym tekście znajdziecie wiele informacji na temat obydwóch kamer, jednak moim zamierzeniem nie było wypisanie suchych faktów - starałem się opisać realne odczucia z użytkowania tych kamer na co dzień i właśnie tym z Wami się dzielę. Poniżej tabelka z podsumowaniem najbardziej podstawowych właściwości - po szczegółowe informacje zapraszam do naszych kart produktowych.


Zobacz karty produktowe: 70mai Dash Camera / 70mai PRO Dash Camera

70mai Dash Camera


Spośród dwóch kamer jest to kamera tańsza, a co za tym idzie jej wyposażenie i specyfikacja odbiega od tego, co oferuje jej droższy brat, którego póki co zostawimy w spokoju. Co dobrego znajdziemy w środku 70mai Dash Camera? Po pierwsze - bardzo popularny przetwornik obrazu Sony IMX323, który stosowany jest w wielu popularnych modelach, choćby takich jak Viofo G1WS, Viofo WR1, Mio MiVue J60 czy Mio MiVue 785 - w tym miejscu należy wspomnieć, że wspomniane kamery Mio potrafią być dwa, a nawet trzy razy droższe niż model od 70mai - oczywiście na cenę wpływa wiele innych rzeczy niż sam przetwornik, jednak daje to do myślenia w kontekście jakości obrazu, jaki możemy uzyskać z tej kamery. Nagrania w rozdzielczości FullHD, a także kąt widzenia na poziomie 130 stopni to już standard we wszelkiego rodzaju kamerach samochodowych (w tym zdaniu pomijamy “kamery” z marketów), dlatego nie ma potrzeby, aby rozwodzić się nad tym dłużej, niż jest to konieczne. 

Obraz na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się z tłumu konkurentów w swojej klasie cenowej, ale jest zupełnie poprawny i wystarczający do podstawowej rejestracji jazdy.

Wielkim plusem tej kamery jest jej budowa - ma ona kształt walca, na pierwszy rzut oka jest bardzo podobna wyglądem do kamer marki BlackVue uważanych przez wielu za najbardziej dyskretne na rynku - dla klientów pragnących znaleźć mało widoczny sprzęt jest to na pewno wielki atut - dla mnie zresztą też, bo podczas przeprowadzania testów schowałem kamerę bez żadnego problemu za lusterko i jako użytkownik zupełnie o niej zapomniałem - a tak w mojej opinii powinno być. 

Kolejną zaletą, nieco wiążącą się z budową kamery jest wbudowany moduł WiFi. Z racji kształtu kamera nie posiada wbudowanego wyświetlacza, więc w celu zmiany ustawień lub podglądu nagrań jesteśmy “zmuszeni” do użycia smartfona i aplikacji dostarczonej przez producenta (o aplikacji w osobnym punkcie przeczytacie zaraz). Jedynym dużym minusem jaki potrafię znaleźć w budowie tej kamery jest jej uchwyt - zastosowana szybkozłączka, trochę inspirowana tymi od kamer sportowych jest szalenie niewygodna w użytkowaniu - trudno bowiem przy samej szybie “kręcić śrubką” w celu odkręcenia kamery od szyby, tutaj widzę zdecydowaną przewagę konkurentów z tej półki cenowej. Mały minusik stawiam również ze względu na zastosowanie baterii (240 mAh), a nie kondensatora, jednak nie można mieć wszystkiego.

Biorąc pod uwagę cenę kamery (259 zł - cena w naszym sklepie w dniu publikacji artykułu), a także główne zalety tej kamery (solidny przetwornik Sony IMX323, dyskretna budowa, moduł WiFi) jest to jedna z dwóch kamer, którą będę polecał klientom poszukującym rejestratora samochodowego w cenie do ok. 300 złotych - jej bezpośrednim rywalem jest kamera Viofo G1WS, która do tej pory “kosiła” konkurencję w tej kategorii cenowej. Bezpośrednie porównanie tych dwóch kamer znajdziecie poniżej.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=rA4qR6obqCIJak możemy zauważyć, obraz ani specjalnie nie przewyższa, ani nie odstaje od Viofo G1WS. W mojej opinii w dzień radzi sobie lepiej kamera od Viofo, a w niekorzystnych warunkach oświetleniowych (zmrok/noc) model 70mai Dash Cam - jednak dużo też zależy od preferencji i poczucia estetyki, ponieważ w podanych w filmie przykładach tablice rejestracyjne mogą zostać odczytane z podobną skutecznością z obydwóch kamer.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej filmów z tej kamery - zapraszam na nasz kanał YouTube. Tutaj link do playlisty z filmami z kamery 70mai Dash Camera.

70mai PRO Dash Camera


Bardziej “wypasiony” spośród dwóch produktów 70mai to jego wersja PRO, która pod względem specyfikacji jest imponująca. Nowoczesny chipset HiSilicon H3556 oraz bardzo zaawansowany przetwornik obrazu Sony IMX335 (matryca oferuje ok. 2 razy większą czułość niż w przypadku OV4689, który użyty jest w bezpośrednim konkurencie Viofo A119!) - to musi robić wrażenie w przypadku kamery, która kosztuje niecałe 400 zł. Należy nadmienić, że kamera została "wypuszczona" na rynek stosunkowo niedawno, więc można się spodziewać, że jej oprogramowanie będzie jeszcze poprawiane lub “dopieszczane” - ewentualne nowe wersje firmware mogą spowodować zarówno dodanie nowych trybów pracy jak i poprawienie jakości obrazu.

Obraz z kamery 70mai PRO Dash Camera w porównaniu z obrazem z kamery Viofo A119 wydaje się być zdecydowanie jaśniejszym i bardziej przejrzystym.

To nie koniec atrakcji oferowanych przez kamerę 70mai PRO Dash Camera - pamiętacie kodowanie H.265 zastosowane choćby w modelu BlackVue DR900S (czyli najbardziej zaawansowanej technologicznie kamerze na rynku dostępnej w dniu pisania tego tekstu)? Tu też jest obecne! Dzięki temu nagrywane pliki zajmują dużo mniej miejsca na karcie pamięci bez utraty jakości obrazu - ode mnie za zastosowanie tej technologii wielki plus dla 70mai. 

Kamera zbudowana jest zgoła odmiennie niż jej “słabszy” brat - pierwszą widoczną różnicą jest zastosowanie wyświetlacza o wielkości 2 cali oraz zupełnie inny kształt, w mojej opinii nieco mniej dyskretny, aczkolwiek nie mogę powiedzieć, by kamera rzucała się przesadnie w oczy. Dołożenie ekranu nie spowodowało rezygnacji z wbudowanego modułu WiFi - możemy wybrać wygodniejszą dla nas metodę wprowadzania zmian w ustawieniach czy też podglądu plików - albo skorzystamy z wyświetlacza i fizycznych przycisków na kamerze, albo z aplikacji. 

Uchwyt zastosowany w tym modelu jest o niebo lepszy niż w modelu bez dopisku “PRO” - kamerę bezproblemowo wsuwamy w przyklejony do szyby uchwyt - cała operacja zajmuje sekundę i nie wymaga praktycznie żadnej siły. Warto w tym miejscu wspomnieć, że planowane jest wprowadzenie na rynek wersji z modułem GPS w uchwycie (tak jak w kamerach Viofo A119x/A129) - w takim wypadku, oprócz samej wygody na plus możemy dodać również funkcjonalność.

Po stronie minusów możemy postawić zaimplementowanie jedynie pasywnego trybu parkingowego (tutaj przeczytasz o rodzajach trybów parkingowych w wideorejestratorach) oraz zastosowanie baterii, choć trzeba przyznać, że pojemność 500 mAh jest… znośna, ale nadal to jedynie kilka minut pracy kamery bez zewnętrznego zasilania. 

Jeśli mowa o trybie parkingowym, to musimy powrócić do plusów - kamera po następnym włączeniu (podpięciu do zasilania) informuje użytkownika komunikatem dźwiękowym (w j. angielskim) oraz tekstowym (również w j. angielskim) o tym, czy wystąpiło jakieś nagranie podczas nieobecności kierowcy. Podczas testów rozwiązanie to było dla mnie wielkim udogodnieniem - nie musiałem każdorazowo sprawdzać czy cokolwiek niepokojącego działo się podczas mojej absencji, kamera mówiła mi o tym sama. 

Ciekawostką jest również umożliwienie sterowania kamery głosem, jednak działa ona jedynie przy wykorzystaniu języka angielskiego - za pomocą komunikatów głosowych można zrobić zdjęcie, rozpocząć nagrywanie wideo oraz zdecydować, czy kamera ma przestać nagrywać dźwięk) - osobiście oprócz sprawdzenia działania tej opcji, ani razu nie skorzystałem z tego trybu “na poważnie” i traktuję go jedynie jako ciekawostkę. 

Kamera 70mai PRO Dash Camera kosztuje 399 zł i jej naturalnym konkurentem z racji pobytu na jednej półce cenowej wydaje się być Viofo A119 (którego chipset porównałem wyżej). Od wielu miesięcy, a być może nawet lat jestem zakochany w modelu A119 - z łezką w oku muszę stwierdzić, że prawdopodobnie zmieniłem obiekt swojej miłości - 70mai PRO dostępny w tej cenie jest dla mnie IDEALNY. W mojej prywatnej opinii, obraz jest zdecydowanie lepszy niż w modelu A119, a wbudowany moduł WiFi jest powiewem nowoczesności. Poniżej znajdziecie porównanie obydwóch kamer:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=cIaEyQsnxmY


Podsumowując - jestem zachwycony kamerą 70mai PRO do tego stopnia, że prawdopodobnie nie zwrócę swojego egzemplarza do magazynu i będę ryzykował utratę pracy i problemy z prawem - miłość jest ślepa ;-).

Jeśli chcecie zobaczyć więcej filmów z tej kamery - zapraszam na nasz kanał YouTube. Tutaj link do playlisty z filmami z kamery 70mai PRO Dash Camera.

Aplikacja


Krótko mówiąc - jest ŚWIETNA. Przede wszystkim szybka, intuicyjna, nie rozłącza się (a to nie zawsze jest standard w testowanych przeze mnie kamerach), oraz, co dla mnie bardzo istotne, nie posiada zbędnych opcji. Nie jestem fanem aplikacji rozbudowanych do tego stopnia, że zaczynam zapominać w którym miejscu znaleźć interesującą mnie opcję. Aplikacja 70mai na wyciągnięcie kciuka oferuje zmianę wszystkich najpotrzebniejszych ustawień oraz podgląd nagrań, a przy tym jest niezwykle prosta w obsłudze. Słowa nie opiszą do końca tego jak bardzo podpasowała mi aplikacja od 70mai, liczby jednak tak - 9/10 - jedyny minus to brak języka polskiego, co oferują choćby rywale z Viofo czy BlackVue.

Jakie opcje znajdziemy w 70mai App? To zależy. Jedna aplikacja obsługuje obie kamery, więc zawartość menu jest zależna od kamery, z którą się połączymy. Poniżej tabela z wyszczególnionymi opcjami dostępnymi w aplikacji dla danej kamery (w kolejności występującej w aplikacji):


Podsumowanie


Wydaje się, że jesteśmy świadkami narodzin pierwszego poważnego rywala Viofo w segmencie budżetowych rejestratorów - do tej pory żaden producent nie był w stanie sprostać wyśrubowanemu stosunkowi jakości do ceny, w czym specjalizuje się firma Viofo - teraz się to zmieniło. Oba modele są naprawdę świetnymi wyborami w (wymyślonych przez nas) kategoriach kamer do 300 zł i do 500 zł - osobiście z czystym sumieniem będę polecał ten sprzęt każdemu klientowi - jest on wart każdej złotówki, którą na niego przeznaczymy. Przy oglądaniu elektroniki macie pewnie czasem uczucie, że sprzęt który trzymacie jest dobrze wykonany, spójny i wart swojej ceny - jeśli zdecydujecie się na sprzęt od 70mai uczucie to będzie towarzyszyć Wam codziennie. 

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości dotyczących kamer 70mai serdecznie zapraszam do kontaktu z naszą firmą - postaramy się odpowiedzieć na każde zagadnienie najlepiej jak potrafimy. W razie braku jakichkolwiek pytań - pozostaje mi Was zaprosić do zakupów w naszym sklepie - poniżej odnośniki do opisywanych kamer. Dzięki za spędzenie kilku/kilkunastu minut z kamerami 70mai i moim tekstem!

142 komentarze:

 1. Czy kamera wlacza sie automatycznie pod wlaczeniu zaplonu, czy trzeba uzyc przycisku on/off?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda kamera samochodowa włącza się i rozpoczyna nagrywanie automatycznie w momencie podłączenia zasilania. Ponieważ przeważnie kamery są zasilane z gniazda zapalniczki, a to gniazdo jest aktywne po włączeniu zapłonu, zwykle rozpoczęcie pracy wideorejestratora jest kojarzone właśnie z uruchomieniem silnika.

   Usuń
  2. Są gniazda dające napięcie cały czas, nie tylko po uruchomieniu stacyjki.

   Wtedy pozostaje fizyczne on/oft czy kamera rozpoznaje przerwania funkcji X?

   Usuń
  3. W przypadku takich gniazd dających napięcie cały czas oraz kamer 70mai, przydatna bedzie funkcja "Auto Power Off", którą można ustawić np. na 20 minut. Wówczas po 20 minutach rejestrator się wyłączy i przejdzie w tryb czuwania parkingowego.

   Usuń
  4. Tylko uzupełniająco. Korzystam z sugestii auto power-off 20 minut.
   Po uruchomieniu stacyjki kamerę ładnie wzbudza. :)

   Usuń
  5. Mam 70mai Pro i nigdzie nie widzę funkcji "Auto Power Off". Proszę o podpowiedź gdzie ją znajdę?

   Usuń
  6. Witam. Gdzie znajduje się ta funkcja "Auto Power Off " bo też nie umiem znaleźć .

   Usuń
 2. Może głupie pytanie ale czy kamere można podłączyć pod zapłon czy musi isc przez gniazdo zapalniczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, ale trzeba pamiętać, że kamera jest zasilana prądem o napięciu 5V, a w instalacji jest 12-24V.

   Usuń
  2. Witam panie Dawidzie. Gdzie znajduje się funkcja Auto Power Off w kamerce 70mai dasch cam pro plus+ .

   Usuń
 3. jaki zasilacz zastosować do trybu parkingowego?

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam jak wypada kamera 70mai pro w porównaniu do odnowionej viofo A119 V3??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie, na ten moment nie mamy bezpośredniego porównania, ale spróbujemy to niebawem nadrobić. :)

   Usuń
  2. Tak z doświadczenia która byś mógł polecić z tych dwóch ?

   Usuń
  3. Osobiście bardziej polecam Viofo. Bardziej rozbudowana funkcjonalnie (m.in. aktywny tryb parking), świetna optyka i kondensator zamiast akumulatora.

   Usuń
 5. Witam czy posiada Pan informacje czy kamerka działa równie dobrze przy systemie IOS na telefonie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście z iOS nie testowałem, ale nie otrzymywałem też sygnałów, żeby coś było nie tak. Zakładam więc, że działa OK. :)

   Usuń


 6. Witam kupiłem 70mai PRO Dash Camera sprawuje się w dzień świetnie w nocy obraz trochę gorszy oczekuję na menu w j polskim jestem zadowolony z zakupu. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam. Jestem posiadaczem kamerki 70mai pro. Kamerka działa ok, ale mam problem z aplikacją tzn. z połączeniem wi-fi telefon znajduje połączenie a następnie wyskakuje informacja połączono brak internetu?" Sprawdzałem na dwóch telefonach z androidem z takim samym efektem. Proszę o porady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed połączeniem się z kamerą sugeruję wyłączyć w telefonie funkcję transmisji danych 3G/LTE. Powinno pomóc.

   Usuń
  2. Temat z dostępem internetu rozwiązany. W aplikacji przy wyborze urządzenia trzeba wybrać 70mai pro lite. I po problemie. Jakość nagrań kamerki bardzo zadowalająca z naciskiem Bardzo!. Dziękuję za poradę transmisja danych może być 4G.

   Usuń
  3. Miałem podobny problem trzeba tym się nie przejmować ze problem z internetem tylko dać jeszcze raz manually configuration i next next po wybraniu wifi 70mai... dać wstecz i załaduje kamerke

   Usuń
 8. Witam mam problem z kalibracją modułu GPS?!

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam. Mam 70mai Pro i w trybie parkingowym kamera zaczyna nagrywać po zamknięciu drzwi. Trzeba zamykać na prawdę delikatnie żeby nie wystartowała. Ustawienie czułości trybu parkingowego na niższy poziom. Coś z nią nie tak, czy też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam
  Dokupilem moduł GPS do mojej kamery 70mai Pro, ponieważ irytował mnie niedokładny zegar kamery (spieszy 2,5 minuty/m-c)
  Nawet bez kalibracji (nie włączona funkcja ADAS) GPS działa bo na nagraniach pojawiają się współrzędne i prędkość, ale moduł GPS nie synchronizuje mi daty i czasu.
  Czy rzeczywiście moduł GPS synchronizuje czas, a jeśli tak to kiedy?
  mieczyslawmalik@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy przy stałym zasilaniu w zapalniczce kamera będzie nagrywać ciągle? W którym momencie przełączy się w tryb parkingowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, będzie nagrywać ciągle, ale jest opcja "Auto power OFF", którą można ustawić np. na 20 minut. Wówczas po 20 minutach kamera się wyłączy.

   Usuń
  2. Rozumiem, że opcję "Auto power OFF" można wyłączyć i wówczas nagrywanie będzie odbywać się stale aż do wyłączenia kamery przyciskiem lub odłączenia od zasilania?

   Usuń
  3. W konfiguracji trybu parkingowego jest opcja "Turn off Cam Time" można ją ustawić w przedziale od 20-50 minut. Po tym czasie podczas postoju auta, kamera przechodzi w tryb czuwania (tryb parkingowy)?
   Jeżeli tak, w jaki sposób kamera przechodzi w tryb normalnego nagrywania?
   Podczas wejścia do auta i trzaśnięcia drzwiami podejrzewam,że włączy się tryb parkingowy,bo kamera wykryje wstrząs.Pytanie czy przejdzie automatycznie w tryb normalnego nagrywania podczas ruszenia autem z miejsca czy będzie się cały czas aktywował tryb parkingowy,aż do momentu ręcznego włączenia kamery?
   Chodzi mi oczywiście o scenariusz w którym kamera ma stałe zasilanie z zapalniczki(również na wyłączonej stacyjce).

   Usuń
  4. To jest bardzo dobre pytanie. Sprawdzę to! :)

   Usuń
  5. Po podłączeniu do stałego zasilania kamera wyłączy się po XX minutach (min. 20 lub więcej - można to zmienić w ustawieniach), przejdzie do trybu czuwania na wstrząsy, a po ponownym ruszeniu z postoju wznowi pracę w trybie nagrywania normalnego.

   Usuń
 12. Czym różni się wejście na zapalniczce? Jedno jest bodajże niebieskie, a drugie czarne? ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy jeżeli samochód będzie stał na parkingu przez przypuśćmy 5 dni to kamerka może przestać działać w trybie parkingowym po kilku dniach ze względu na wyładowanie się baterii, zakładając, że jest podłączona do zapalniczki. Czy nie lepiej w takim układzie podłączyć pod stałe zasilanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kamera może przestać działać (tzn. nie uaktywnić się po wykryciu wstrząsu) na skutek rozładowanej wewnętrznej baterii. Podłączenie do stałego zasilania jest pewną alternatywą, bowiem dzięki funkcji "auto off" kamera samoczynnie wyłączy się po określonym czasie (np. 20 minut), przejdzie w tryb czuwania parkingowego, a następnie wznowi normalne nagrywanie po ruszeniu z postoju.

   Usuń
 14. Mam pytanie odnośnie trybu parkingowego, czy muszę go wyłączać w trakcie normalnej jazdy? Po ustawieniu 20 minut bezczynności kamera się wyłącza. Dodam, że zasilam ja bez przerwy. Z racji tego, że jest w niej tryb parkingowy pasywny kamera sama nie będzie wiedziała kiedy auto jest na parkingu, a kiedy w trakcie jazdy. Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ustawisz opcję "Auto power off" na 20 minut przy stałym zasilaniu, to kamera po prostu się wyłączy po 20 minutach od zatrzymania samochodu. Przechodzi wówczas w tryb parkingowy / czuwania na wstrząsy. Gdy ruszysz samochodem z miejsca ponownie, to kamera wykryje to i wznowi nagrywanie ciągłe w pętli.

   Usuń
  2. Przecież tryb parkingowy jest trybem pasywnym. Nie mając modułu GPS skąd będzie "wiedzieć", że ruszyłem?
   Sprawdzę jutro czy nie jest tak, że po ustawieniu automatycznego wyłączenia po 20 minutach kamera po prostu się przypadkiem nie wyłączy w trakcie jazdy.

   Usuń
  3. Poznaje zapewne po odczytach z G-Sensora i/lub analizy obrazu.

   Usuń
 15. Witam pytanie odnośnie 70mai PRO Dash Camera / 70mai Dash Camera rozumiem że podczas każdego uruchomiania pojazdu jest automatycznie nagrywany plik i tu moje pytanie czy jest nadpisywany już istniejący czy tworzony nowy? Dodatkowo czy jest możliwość zapętlenia by nie zawracać sobie głowy pozostałą ilością dostępnej pamięci? Dzięki za info. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kamera rozpoczyna automatycznie pracę i nagrywanie po podaniu zasilania (przeważnie kojarzone jest to z uruchomieniem silnika). I tak, kamera posiada funkcję nagrywania w pętli, nie trzeba zawracać sobie głowy pamięcią. :)

   Usuń
  2. Super. Dziękuje za informacje. Wszystkiego dobrego.

   Usuń
 16. Witam,
  Dokupiłem moduł GPS, nie wyświetla się prędkość oraz współrzędne.
  Jakieś pomysły??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W modelu 70mai PRO prędkość i współrzędne wyświetlają się tylko przy odtwarzaniu filmów w aplikacji. Więcej tutaj: https://www.wideorejestratory24.info/2020/02/recenzja-kamer-samochodowych-70mai-1s-mini-lite-pro.html

   Usuń
  2. to wiem, ale mi nigdzie się nie wyświetla, a ADAS działa

   Usuń
  3. Wyświetla współrzędne i prędkość od wersji firmware 1.0.5. Sprawdź jaką masz wersję firmware kamerki.

   Usuń
  4. Wyświetla na podglądzie w aoce, na kamerce niebwyswietls.

   Usuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam. Zastanawiam się jak poprawnie powinien działać "tryb parkingowy". Po zamknięciu/trzaśnięciu drzwiami kamera zaczyna nagrywać, bo czujnik wykrywa wstrząs. Jest tak zawsze. Czy ma to sens?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki "urok" pasywnego trybu parkingowego. Polecam ten artykuł: https://www.wideorejestratory24.pl/jak-dziala-tryb-parkingowy-w-kamerach-samochodowych

   Usuń
 19. Witam. Dziękuję za odpowiedź i link. Jak rozumiem, pomijając zasilanie, aktywacja nagrywania parkingowego następuje w taki sam sposób, przez czujnik ruchu > zamknięcie/trzaśnięcie drzwiami. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby dodanie ustawianego timera, który uaktywniałby czujnik ruchu po pożądanym czasie od wyjęcia kluczyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie to działa w 70mai. Można ustawić w menu kamery czas, po którym kamera przełączy się w czuwanie - np. 20 minut od zatrzymania samochodu. Warunkiem jest podłączenie kamery do stałego zasilania.

   Usuń
 20. A gdzie to ustawia się w menu? czy jest to widoczne zawsze, czy ta opcja pojawia po podłączeniu stałego zasilania (skąd kamera to wie?)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Q8aQ5JV3o2w

   Usuń
 21. Dziękuję - muszę to dokładniej zgłębić :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamierzam przetestować takie zasilanie = gniazdo zapalniczki > przejściówka > powerbank > rejestrator. Zadziała?

   Usuń
  2. Zakładając, że powerbank może być jednocześnie ładowany i oddawać zasilanie do urządzenia - to tak, powinno to zadziałać.

   Usuń
 23. Jestem bardzo zadowolony z kamerki 70 pto z GPS lecz po dwóch tygodniach przestał działać przycisk od ustawień ten ostatni najważniejszy. I oto moje pytanie czy jest możliwość zresetować kamerkę czy muszę wysłać na reklamacje bo nie można nic zrobić. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 24. A może ktoś wie dlaczego firma70mai nie sprzedaje oryginalnego kabelka do zasilania parkingowego, o którym pisze w instrukcji( żeby tryb parkingowy działał potrzebny jest specjalny kabel) czyli taki co wysyła sygnał gdy zasilanie z zapalniczki ustaje po zgaszeniu silnika?

  OdpowiedzUsuń
 25. On działa na zasadzie odłączenia dopływu zasilania do kamerki gdy poziom napięcia akumulatora spadnie poniżej ustawionej wartości. Nie ma w tym większej filozofii.

  OdpowiedzUsuń
 26. Sprawdził ktoś na jak długo wystarcza wbudowana bateryjka w trybie czuwania?

  OdpowiedzUsuń
 27. Pytanie dotyczy 70 jak mini. Czy aplikacja będzie działać na dwóch telefonach? Autem jeżdżę zarówno ja jak i żona czy ten model można sparować z dwoma telefonami?

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam, czy wyświetlanie prędkości i danych GPS w 70mai PRO jakoś się uruchamia, bo mi nie wyświetla na ekranie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dane z GPS w modelu 70mai PRO są wyświetlane tylko w aplikacji na smartfonie.

   Usuń
 29. Mam taki problem kamera 7omai smart dash cam pro i kartę c10 odczytuje jako za wolną, dopiero jak włożyłem kartę ultra to ją odczytało

  OdpowiedzUsuń
 30. Co może być przyczyną rozłączania się systemu adas pokazuje ikonkę drogi z czerwonym x w aplikacji na smartfonie nie można włączyć jak się odepnie kamerkę od modułu GPS i ponownie zapnie to można włączyć adas. Dodam że kamerka ma ok 2 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Funkcja ADAS wymaga podłączenia modułu GPS.

   Usuń
  2. O to chodzi że jest dostępny moduł gps, tylko tak jak by się rozłączała kamera z modułem. Czy włączając adas w aplikacji powinien "trzymać" cały czas czy trzeba go co jakiś czas "aktywować"

   Usuń
  3. Powinno to działać tak, że jeśli włączasz funkcję, to powinna być on aktywna cały czas. Ale być może problem jest w styku pomiędzy kamerą a modułem GPS. Jeśli rozłącza go na choćby ułamek sekundy, funkcja samoczynnie się deaktywuje?

   Usuń
 31. Witam. Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na moje pytanie. Potrzebuję kamerki do ochrona auta kiedy mnie w nim nie ma. W związku z tym mam pytanie co do trybu parkingowego:
  -czy kamerka ma również opcje detekcji ruchu? Chodzi o sytuację gdy ktoś blisko zbliża się do auta
  - czy taka opcja będzie działać również w dzień i w nocy?
  - Czy w przypadku jeżeli kamerka Będzie podłączona tylko do zapalniczki w ciągu dnia a na noc działać na bateria to jak długo pozwoli ona na rejestracje?
  - co w takiej sytuacji jeżeli po trzaśnięciu zacznie nagrywać?. Mogę spodziewać się że kamera się wyładuje szybko i już nie będzie w stanie rejestrować ewentualnych ruchów przy aucie później?
  Będę bardzo wdzięczna za Udzielenie odpowiedzi ponieważ od pewnego czasu szukam kamery która spełniła by ta funkcję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - nie ma detekcji ruchu
   - tryb parkingowy działa niezależnie od pory dnia
   - kamera 70mai PRO nagrywa w trybie parkingowym korzystając z własnej baterii - jeśli ta będzie niedostatecznie naładowana lub zużyta, to efektywność trybu parkingowego będzie ograniczona
   - to zależy - od stanu baterii

   Ogólnie jeśli monitorowanie parkingowe jest istotną kwestią, to polecam zdecydowanie podłączenie kamery do instalacji elektrycznej samochodu lub dedykowanej baterii, proponuję też inny model kamery, bowiem tryb parkingowy w 70mai jest trybem pasywnym.

   Szczegółowy artykuł wyjaśniający jak działają tryby parkingowe w kamerach samochodowych w artykule poniżej - polecam:
   https://www.wideorejestratory24.pl/jak-dziala-tryb-parkingowy-w-kamerach-samochodowych

   Usuń
 32. Mój rejestrator to 70 MAI dash cam lite Po dokupieniu i zamontowaniu modułu GPS , kamera sama zmienia w ustawieniach godz. o 6 godzin do przodu . W czym jest problem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W niewłaściwej strefie czasowej w ustawieniach kamery. Dla Polski jest GMT+1 zimą i GMT+2 latem.

   Usuń
  2. Dzięki za szybką odpowiedź. W ustawieniach rejestratora nie ma nigdzie możliwości zmiany strefy czasowej , poza tym przestawia mi czas o 6 godzin do przodu . przed dołożeniem modułu GPS było wszystko ok. Pomaga jak przed jazdą połączę rejestrator ze smartfonem przez aplikację 70 mai. Może jeszcze jakieś rady. Z góry dzięki.

   Usuń
  3. Jak sprawdzasz czy jest strefa czasowa w ustawieniach kamery, to moduł GPS jest w tym momencie podłączony?
   Połącz się także poprzez aplikację (w momencie, gdy moduł jest podłączony) i sprawdź czy jest ustawienie strefy czasowej w ustawieniach kamery, ale w aplikacji 70mai.

   Usuń
  4. Witam, czy udało się rozwiązać problem z przestawieniem czasu o +6h? Mam ten sam problem

   Usuń
  5. Mam ten sam objaw, niezależnie od ustawień strefy czasowej. Nie ważne którą ustawię i tak po pewnym czasie przestawi się na 7 godzin w przód w stosunku do polskiego czasu. Data i minuty się nie zmieniają. Próbowałem różnych konfiguracji ustawień. Wygląda na to, że przez GPS następuje jakaś synchronizacja na ktorą nie mamy wpływu ?

   Usuń
  6. Witam, czy ktoś już rozwiązał problem z czasem.

   Usuń
  7. Mam taki sam problem, jeśli ktoś zna rozwiązanie proszę o wiadomość ;)

   Usuń
 33. Dzień dobry, jakby miał Pan wybierać między kamerką 70mai pro a Xiaomi Mi Dash Cam 1S ( https://mi-home.pl/wideo/mi-dash-cam-1s ), to którą by Pan wybrał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno mi się odnieść jednoznacznie, bo nie miałem do czynienia z kamerą Mi Dash Cam 1S. Na podstawie tylko wyglądu zdecydowałbym się jednak na model 70mai PRO z uwagi na budowę i bardziej dyskretny sposób montażu.

   Usuń
 34. Witam , użytkuję kilka dni dash pro i mam problem z ustawieniem czasu, po każdym wyłączeniu zasilania czas przeskakuje o 6 gdz do przodu , strefa ustawiona na Berlin, co jeszcze można zmienić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładam, że chodzi o nowy model 70mai Pro Plus, który faktycznie ma taki błąd. Z tego co wiem, jest już dostępna aktualizacja oprogramowania do tego modelu, która to poprawiła.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Skąd wziąć aktualizacje?

   Usuń
  4. Z chęcią bym ściągnął aktualizację ale aplikacja twierdzi że mam najnowszą wersję. Godzina zmienia się po każdym włączeniu kamery w samochodzie w niecałą minutę od startu kamery. Próbowałem już nawet wyłączyć synchronizację z GPS,zmienić strefę czasową. Nic nie pomaga. Zawsze +6h po uruchonienu.

   Usuń
 35. Jaka kartę polecacie do 70mai pro mam toschiby 30 gb ale nie nagrywa za dobrze przycina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wycinek z instrukcji : Karta pamięci powinna mieć oznaczenie szybkości jako klasa 10 lub UHS-I (lub szybsze). Kamera obsługuje karty pamięci od 16 do 64 GB

   Usuń
 36. Do czego służy gniazdo EXP?

  OdpowiedzUsuń
 37. Do czego służy gniazdo EXP?

  OdpowiedzUsuń
 38. Dzień dobry, dlaczego wielkość pliku ma taką samą wielkość niezależnie od rozdzielczości w jakiej jest nagrywany film? Kamera 70mai Dash Cam Pro Plus. Czyżby była sztucznie interpolowana do 2560 x 1440.

  OdpowiedzUsuń
 39. Przepraszam, model kamerki to 70mai Smart Dash Cam Pro

  OdpowiedzUsuń
 40. witam,
  Po zapoznaniu się z pytaniami i odpowiedziami pojawił mi się niezrozumiały problem. Posiadam dwa rejestratory 70mai Smart Dash Cam jeden z dodatkowym modułem GPS i drugi z wbudowanym GPS. Oba rejestratory zamontowałem w 2 różnych samochodach poprzez dedykowany zasilacz do rejestratorów (taki, który umożliwia ustawienie 4 różnych napięć akumulatora przy których zasilanie się wyłączy w przypadku spadku napięcia). Dodatkowo wpiąłem wyłącznik napięcia aby móc wyłączyć zasilanie rejestratora np podczas dłuższego parkowania w garażu.
  Jak dobrze zrozumiałem aby rejestrator stale nagrywał (do czasu spadku napięcia w akumulatorze)to w takim przypadku powinienem wyłączyć tryb parkingowy, który jak doczytałem i tak uruchomi zapis w przypadku wykrycia wstrząsu o ile kondensator w rejestratorze jest naładowany.
  Mamy teraz sytuacje następującą:
  1) kondensator naładowany,
  2) w rejestratorze wyłączony tryb parkingowy.
  3) stałe zasilanie poprzez zasilacz z akumulatora
  4) rejestrator nagrywa stale
  5) symuluję spadek napięcia zasilania = wyłączam dodatkowy wyłącznik
  6) rejestrator przestaje nagrywać - gaśnie zielona dioda
  7) po 5 minutach symuluje uderzenie - w moim przypadku trzaśnięcie drzwiami aż karoseria się zatrzęsła (wcześniej takie uderzenie gdy tryb parkingowy był włączony uruchamiał nagrywanie - zapalała się zielona dioda) tym razem rejestrator nie nagrywa - dioda się nie zapala

  czy ja zrozumiałem niewłaściwie powyższe odpowiedzi, czy faktycznie jest tak, że zasilacz jedynie przedłuża działanie trybu parkingowego i nagraniu po uderzeniu w samochód a nie nagrywa stale także przed uderzeniem?
  Bo gdy wyłączę tryba parkingowy rejestrator będzie nagrywał tak długo, aż straci zasilanie to jest pewne i zrozumiałe.
  Pytanie dotyczy tego czy jest możliwe przy takim podłączeniu zasilania uzyskać sytuację, że po ustaniu zasilania z akumulatora tryb parkingowy w dalszym ciągu zareaguje gdy sensor G wyczuje wstrząs?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A spróbuj włączyć tryb parking i poszukać w ustawieniach opcji "Auto off after XX minutes". Wówczas przy stałym zasilaniu kamera po tych XX minutes wyłączy się i przejdzie w tryb czuwania parkingowego (na wstrząsy).

   Usuń
  2. Jeszcze jedno zaobserwowalem, ze gdy mam podlaczony rejestrator poprzez zasilacz bezposrednio (nie po zaplonie) to po ruszeniu faktycznie przechodzi z trybi parkingowego na rejestracje normalnej jazdy (potwierdzilem to odtwarzajac nagranie przez aplikacje) ale po uplywie 5 minut jazdy rejestrator powraca do trybu parkingowego. Tego nie rozumiem dlaczego? Wczesniej gdy mialem podlaczony rejestrator po zaplonie tego nie zaobserwowalem.

   Usuń
 41. Dziekuje za odpowiedz. Tak
  Znalazlem ten tryb. Znalazlem tam o ile pamietam ustawienia od 20 do 50 minut. Sadzilem ze przy takim stalym zasilaniu rejestrator bedzie stale nagrywal do czasu az napiecie spadnie do napiecia ustawionego w zasilaczu np 11,8V. Zauwazylem, ze faktycznie tak ustawiony tryb parkingowy dziala jak opisales. Jednak z ponownym ruszeniem nie zawsze od razu przechodzi w normalne nagrywanie podczas jazdy i zdaza sie ze nagrywa w trybie parkingowym. Przynajmniej tak mi sie wydaje gdyz odtwazajac zapisy z rejestratora na aplikacji nie wyswietla wtym przypadku predkosci i wspolrzednych.

  OdpowiedzUsuń
 42. Mi nagrywa słabo - nie mogę odczytać nr z tablic rejestracyjnych. Co jest grane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. EDIT: może kwestia programu/kodeka do odtwarzania pliku? Oglądałem je na PC z Win10.

   Usuń
  2. Hej. Czy ktoś pomoże? Bez możliwości odczytania nr rej. z tablic, to trochę średni sens nagrywania...

   Usuń
 43. witam
  chce kupić ta kamere z tylną, czy one obie na raz nagrywają czy jest to tylko jako kamera cofania?

  OdpowiedzUsuń
 44. Cześć, wiadomo jaka największa karta pamięci może być zastosowana do 70mai pro A500?
  W internetach są sprzeczne informacje na jednych stronach jest 64GB a na innych 128GB

  OdpowiedzUsuń
 45. Czy jest możliwość podłączenia za pomocą wifi albo w inny sposób kamery cofania wlasnie do dash pro, aby z niej korzystać jak z ekranu?

  OdpowiedzUsuń
 46. Witam... 70mai pro plus.
  Podczas jazdy godzina na wyświetlaczu jest aktualna ale jak wejdę w aplikacje i odtworze zgrany filmik to godzine pokazuje 7+....??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo... Irytuje mnie ta godzina. Jak to naprawić?

   Usuń
 47. Hej zamówiłam kamerkę zanim zdążyłam otworzyć dziecko dorwało i ustawił mi się język chiński. Nic nie mogę zrobić. Jak mogę to zresetować do ustawień fabrycznych abym mogła to skonfigurować. Ja nie wiem co ona powciskała ale nic nie działa. Karty nie czyta. Dziękuję za pomoc

  OdpowiedzUsuń
 48. Mam 70mai lite. Jak tylko wyłączę zapłon mam informacje low battery. Wożę ją już dwa tygodnie. Robię mało bo około 40km dziennie. Wziąłem ją do domu, podłączyłem na całą noc do ładowarki. Rano w samochodzie znów mam komunikat low battery. Czy ona się kiedykolwiek naładuje czy mam uszkodzoną baterię?

  OdpowiedzUsuń
 49. Witam . W końcu rozwiązałem problem z przestawiającą się godziną. Rozwiązaniem jest wgranie nowego softu do rejestratora.

  OdpowiedzUsuń
 50. Witam, posiadam 70mai Smart dash cam 1S. Wypróbowałem już wszystko co znalazłem w necie. Problem jest taki że łączę z kamerką ale po kilku sekundach rozłącza. Łącze jeszcze raz, połączenie nawiązane i znów rozłącza. Na samym początku miałem problem żeby ją połączyć ale jakoś udało się. A teraz taki problem. Robiłem już chyba wszystko. Prośba o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki telefon? Czy w samochodzie jest zintegrowany hotspot wifi? Znam przypadek, że iPhone 12 w nowym BMW X5 wymuszał połączenie z hotspotem zintegrowanym w samochodzie, mimo iż ręcznie łączyliśmy się z WiFi kamery. Objaw był taki sam jak piszesz - nawet po ustanowieniu połaczenia WiFi z kamerą, telefon i tak po kilkunastu/-dziesięciu sekundach wymuszał przełączenie się na WiFi samochodu. Być może tu jest ten sam przypadek? Spróbuj też sprawdzić na innym telefonie.

   Usuń
 51. witam, potrzebuję pomocy ekspertów: jak zrobić żeby kamera nic nie mówiła po włączeniu i i przy wyłączeniu?
  W ustawieniach zaznaczyłem w power-on sound "disable", a w aplikacji dźwięk włączania na "wył". Pomimo to wciąż gada...😕 Wersja Lite

  OdpowiedzUsuń
 52. Dlaczego 70maia800 wskazuję błędne dane GPS? chodzi o dl i szer geograficzna

  OdpowiedzUsuń
 53. 70 mai Dash Cam pro plus+-9d4a
  Witam.
  Mój problem dotyczy podglądu trasy przejazdu. Po uruchomieniu w aplikacji wyświetla się trasa z punktu A do punktu B, kilometry, czas przejazdu, średnia prędkość, data.
  Niestety animacja trasy jest na pustym polu, pomimo zaznaczenia mapki. Dlaczego nie ma podkładu mapki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jesteś połączony do sieci WiFi kamery, to nie masz dostępu do internetu, dlatego mapy się nie ładują.

   Usuń
 54. Mam 70mai - podłączyłam do akumulatora, w aplikacji wlaczylam tryb parkingowy, ktory ma wylaczca sie po 5 min (+ czulosc niska)
  Niestety kamera nagrywa non stop i nie wylacza sie…boje sie ze rozladuje mi akumulator…
  Co zrobilam nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie który model posiadasz. Włączenie trybu parkingowego to co innego niż funkcja "Automatycznego wyłączania" po XX minutach.

   Usuń
 55. Witam, mam stałę zasilanie w zapalniczne wlaczyłęm auto wyłączanie na 5 min, i spoko po 5 min kamera sie wyłącza, moje pytanie jest czy po ruszeniu automatycznie wznowi nagrywanie czy trzeba bedzie ją włączyć fizycznie przyciskiem jak rusze samochodem ? z góry dziękuje za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kamera powinna samoczynnie się włączyć i wznowić nagrywanie po ruszeniu z miejsca.

   Usuń
  2. A jeśli tak się nie dzieje ? muszę ją wlączyc ręcznie jednym kliknieciem. Są jakieś opcje zeby to sprawdzić bo wydaje mi się że wszystkie sposoby już wypróbowałem a jej nie da się wzbudzić po ruszeniu..

   Usuń
  3. Hmm, może zmienić czułość G-Sensora?

   Usuń
 56. Witam mam problem iż zakupiłem tylnią kamere 70mai Rc06 i nagrywa ale czarny obraz jak to naprawić?

  OdpowiedzUsuń
 57. Witam. Kupiłem kilka tygodni temu kamerkę 70mai Dash cam Pro. Wszystko pięknie ładnie, karta Samsung działa super. 2 dni temu wsiadam do samochodu i chce jechac w trasę. Próbuje włączyć kamerkę i nie da rady. Tak z dnia na dzień się stało. Ma ktoś jakieś porady?

  OdpowiedzUsuń
 58. Fajnie jakby dało się to naprawić

  OdpowiedzUsuń
 59. Witam
  Pytanie czy da się tak podłączyć kamerkę 70 mio plu+ żeby można podglądać na aplikacji w tel widok z auta pod domem. Korzystam z podłączenia prze dedykowany adapter do trybu parkingowego wszystko działa bez zarzutu ale w momencie wyjęcia kluczyka przechodzi w tryb parkingowy i nie widzę już nic na telefonie.

  OdpowiedzUsuń
 60. Witam,
  mam kamere 70mai PRO i od jakiegos czasu podczas jazdy kamera zawiesza sie. Dioda swieci sie na czerwono i nic nie mozna zrobic. Musze ja odlaczy z zasilania i zaczekac az bateria sie rozladuje.
  Jak podlacze ja ponownie do zasilania to dziala ale nigdy nie wiem jak dlugo... myslalem ze to wina karty wiec zakpilem nowa dedykowana do kamer samochodowych o pojemnosci 32GB i nic sie nie zmienilo.
  Aktualizacja softu nic nie pomogla
  Bede wdzieczny za pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Rozwiazales problem?

   Usuń
 61. Nie nadal mam ten Problem:(

  OdpowiedzUsuń
 62. Mam Dash Cam 1s D06 i dokupiłam kartę 64GB, ktoś wie ile minut nagrania się na tym zmieści zanim się zapętli? Jestem ciekawa, czy taką całą drogę z Gdańska do Krakowa na spokojnie nagra czy już wpadnie w pętle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na karcie 64GB w jednej pętli nagra się ok. 7-8h.

   Usuń
 63. Witam. Kamera 70Mai A500S + RC06 . Nie zapisują się nagrania tylnej kamery. Jest możliwość jej podglądu na głównej przedniej kamerze po jej przełączeniu. Jednak aplikacja w telefonie nie posiada jej żadnego zapisu. Czy można to ustawić?. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca rozumiem pytanie. Nagrania z tylnej kamery zapisywane są na karcie pamięci równolegle z nagraniami z przedniej. Można je odtworzyć bezpośrednio w kamerze, w aplikacji prawdopodobnie też. Piszę prawdopodobnie, bo nie mam jak teraz sprawdzić, ale z tego co pamiętam, była tam taka opcja.

   Usuń
 64. Witam. Czy można wyłączyć GPS?

  OdpowiedzUsuń
 65. witam, mam pytanie techniczne i bardzo prosze o pomoc, mam zestaw 70mai 800s + RC06, chiałbym tą tylną kamerę podłączyć jako kamerę wsteczną do jednostki VW MIB2. Można to zrobić jako kamera dolna, po wykonaniu long coding LOW, złącze RCA do jednostki MIB2 nie jest problemem, natomiast jakby mi ktoś powiedział jak zrobić żeby ta kamerka pokazała sygnał na AV RCA, mam już specjalne pzejściówki, ogarnąłem temat że sygnał wchodzi do kamerki przedniej i działa wszystko OK, a po rozdzieleniu ten sam sygnał nie leci jako video AV na złącze RCA żeby wyświetlić na dowolnym monitorze. Miał ktoś taki problem ? lub jeśli ma pomysł jak to rozwiązać bardzo proszę o pomoc. z góry wielkie dzięki, pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń