Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

wtorek, 19 listopada 2019

Ranking kamer samochodowych (2019)

Corocznie w porze jesiennej na blogu WR24.INFO publikujemy subiektywny ranking wideorejestratorów samochodowych, które naszym zdaniem są godne największej uwagi w mijającym roku. Które rejestratory są najlepsze? Które warto kupić? Dlaczego akurat te modele? Rynek kamer samochodowych zmienia się z roku na rok i coroczna edycja rankingu pozwala zorientować się które z modeli są aktualnie na topie. Zapraszam do lektury.

Materiał ten dedykuję dla czytelników szukających konkretnej wskazówki, którą kamerę samochodową kupić, bez wnikania w techniczne zawiłości. Osobom "zielonym" w temacie, ale pragnącym poszerzenia swojej wiedzy w zakresie wideorejestratorów samochodowych polecam poradnik “Jaki rejestrator jazdy kupić? Na co zwracać uwagę?” opublikowany wcześniej na tym blogu.

Zaznaczam też, że ranking obejmuje wyłącznie kamery samochodowe, które samodzielnie testowaliśmy i oferujemy w ramach sklepu WR24.PL. Siłą rzeczy ranking jest subiektywny i bazuje na naszych bezpośrednich doświadczeniach. To nie oznacza, że nie ma dobrych kamer poza tymi wymienionymi poniżej. Po prostu trudno recenzować i oceniać produkt, którego nigdy nie mieliśmy w rękach.

Najlepsze kamery samochodowe według segmentu cenowego

Najbardziej popularnym kryterium wyboru jest naturalnie segment cenowy. Wideorejestratory samochodowe to urządzenia, których ceny rozciągają się od kwot rzędu kilkudziesięciu złotych (nie polecam!) do ponad 2000 zł. Rozstrzał jak widać jest bardzo szeroki. 

Dla ułatwienia wyboru, poniższy ranking podzieliłem na cztery popularne segmenty cenowe: do 300 zł, do 500 zł, do 1000 zł i ponad 1000 zł. W każdym z segmentów proponuję najlepszą - moim zdaniem - kamerę oraz 2-3 dodatkowe godne uwagi propozycje. Podawane ceny rejestratorów są aktualne na porę publikacji artykułu, tj. połowę listopada 2019 roku.

Warto nadmienić, że do łącznej kalkulacji zakupu kamery należy dodać akcesoria dodatkowe, np. kartę pamięci czy dedykowany adapter zasilania, umożliwiający podłączenie rejestratora do instalacji elektrycznej pojazdu. Do kwestii kluczowych akcesoriów wykorzystywanych do rejestratorów jazdy wrócę na końcu tego artykułu.


Najlepsze kamery samochodowe do 300 zł

Pisząc o kamerach “do 300 zł” zasadniczo mam na myśli kamery w przedziale ok. 200-300 zł. Z mojego doświadczenia wynika, że wideorejestratorów w cenach znacznie poniżej 200 zł nie ma sensu brać pod uwagę, ponieważ w przeważającej większości ich funkcjonalność i jakość jest - delikatnie mówiąc - kiepska.

70mai PRO


Chińska marka 70mai, mająca konotacje ze znanym koncernem Xiaomi, zaproponowało bardzo ciekawy rejestrator w rozsądnej cenie. Niezłej klasy chipset HiSilicon i sensor optyczny marki Sony, wysoka rozdzielczość video 2.5K oraz wbudowany moduł WiFi do bezprzewodowej komunikacji z poziomu smartfona to kluczowe cechy tej kamerki. Do pełni szczęścia pod względem funkcjonalnym brakuje aktywnego trybu parkingowego czy obsługi języka polskiego, a z pewnością miłym akcentem byłoby zasilanie kondensatorem zamiast akumulatora.

Cena: 299 zł

VIOFO WR1

Model WR1 od Viofo to nietuzinkowa kamerka, która wyróżnia się przede wszystkim gabarytami. Kamerka jest maleńka i nie posiada wyświetlacza LCD. Obsługa urządzenia odbywa się za pośrednictwem jednego tylko przycisku oraz aplikacji na smartfona, dzięki wbudowanemu w kamerze modułowi WiFi. Jakość obrazu w rozdzielczości Full HD 1080p30 jest zadowalająca. WR1 to przystępna propozycja dla osób szukających nieskomplikowanej kamery, która będzie przede wszystkim bardzo dyskretna.

Yi Dash Camera

Ta kamera to weteran naszych rankingów. Yi Dash Camera pomimo upływu ponad trzech lat od swojego debiutu to wciąż popularny wybór klientów w segmencie kamer budżetowych. Prostota działania, duży i wyraźny wyświetlacz oraz bardzo dobra jakość obrazu Super Full HD (1296p30) to główne atuty tej kamery. Także w tym przypadku do dyspozycji mamy wbudowany moduł WiFi oraz dedykowaną aplikację na smartfony do bezprzewodowej komunikacji urządzeniem.


Najlepsze kamery samochodowe do 500 zł

VIOFO A119 V3

Kamera samochodowa Viofo A119 V3 od chwili swojego debiutu w połowie roku 2019 stanowi bezsprzeczny bestseller w swojej klasie cenowej. Trzecia i najbardziej udoskonalona wersja kultowego już modelu A119 oferuje przede wszystkim kompaktową budowę, świetną optykę opartą na sensorze Sony IMX335, wysoką rozdzielczość 2.5K zapewniającą nasycony szczegółami obraz video oraz szeroką funkcjonalność z automatycznym trybem parkingowym włącznie. Nie bez znaczenia jest także zasilanie kondensatorem, zapewniającym wydłużoną trwałość. Stosunek jakości do ceny jest jednym z najlepszych w tej klasie i moim zdaniem A119 V3 stanowi najmocniejszą propozycję wśród modeli wideorejestratorów w zakresie cenowym do 500 zł.

Cena: 489 zł (539 zł za wariant z modułem GPS)

Mio MiVue C570

Dobrze znana marka Mio w roku 2019 zaproponowała bardzo interesujący moim zdaniem model C570. W nomenklaturze Mio oznaczeniem serii “C” sygnowane są budżetowe modele wideorejestratorów, jednakże model C570 wyraźnie się wybija w tym segmencie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na dobrej klasy układ optyczny oparty o sensor Sony IMX307. Pomimo maksymalnej rozdzielczości “tylko” Full HD 1080p, kamera zapewnia bardzo dobrą jakość i szczegółowość nagrywanego obrazu. C570 legitymuje się także wszechstronną funkcjonalnością, która dorównuje modelom z wyższej półki cenowej. Wśród dodatkowych funkcji znajdziemy m.in. aktywny tryb parkingowy, wbudowany GPS z funkcją ostrzegania przed fotoradarami (z opcją bezpłatnej aktualizacji bazy fotoradarów), aż w końcu opcję dokupienia i podłączenia kamery tylnej Mio A30. Wszystko to czyni z Mio MiVue C570 wyjątkowo ciekawą propozycję w segmencie wideorejestratorów poniżej 500 zł.

Cena: 449 zł

VIOFO A119

Kolejny weteran rankingów i jeden z najlepiej sprzedających się wideorejestratorów samochodowych ostatnich lat. Choć poczciwa A119-tka jest już z nami dłuższy czas, wciąż jest w regularnej sprzedaży i stanowi bardzo popularny wybór wielu klientów sklepu WR24.PL. Jako jedna z pierwszych na rynku oferowała nietuzinkowy, ale dyskretny sposób montażu, rozdzielczość wideo 2.5K i bardzo dobrą jakość obrazu nasyconego szczegółami - szczególnie za dnia. Do funkcjonalności kamery producent w międzyczasie (poprzez aktualizację oprogramowania) dodał także tryb parkingowy z nagrywaniem poklatkowym. W cenie nieco ponad 300 zł Viofo A119 wciąż stanowi bardzo ciekawą propozycję, którą warto rozważyć.

Cena: 369 zł (439 zł wariant z modułem GPS)


Najlepsze kamery samochodowe do 1000 zł

VIOFO A129 DUAL / A129 PRO DUAL

Debiut wideorejestratora Viofo A129 miał miejsce w połowie roku 2018 i od tamtego czasu, czyli przez bite półtora roku model ten jest absolutnym liderem sprzedaży w sklepie WR24.PL w segmencie do 1000 zł. Wideorejestratory z serii A129 występują w kilku wariantach, jednakże szczególnie polecam wersje dwukanałowe DUAL na przód i tył pojazdu jednocześnie. Dwie kamery ze świetną optyką Sony Starvis IMX291, wbudowany odbiornik WiFi, Bluetooth, moduł GPS, automatyczny tryb parkingowy, zasilanie kondensatorem - to kilka najmocniejszych stron tej naszpikowanej funkcjami kamery. Viofo A129 kontynuuje dobrą passę i także w roku 2019 stanowi jedną z najlepszych propozycji w ofercie, a w efekcie zasłużenie znajduje mocne miejsce w naszym rankingu kolejny rok z rzędu.

Cena: 849 zł


VIOFO A129 PRO DUAL
W kontekście modelu A129 nie sposób nie wspomnieć o nowszej wersji A129 PRO DUAL, która pojawiła się na polskim rynku w drugiej połowie 2019 roku. Pod względem funkcjonalnym jest to brat-bliźniak modelu A129 DUAL z jedyną różnicą w postaci nagrywania filmów w natywnej rozdzielczości 4K UHD przez kamerę przednią. Wysoka rozdzielczość filmowania Ultra HD zapewnia jeszcze lepszą jakość i szczegółowość obrazu, ale głównie w dobrych warunkach oświetleniowych. W nieco gorszym świetle oraz po zmroku jest różnie, dlatego warto obejrzeć i subiektywnie ocenić przykładowe filmy z tego modelu przed podjęciem ostatecznej decyzji. Niewątpliwie jednak biorąc pod uwagę całokształt możliwości tego modelu, w cenie tuż poniżej 1000 zł kamera samochodowa A129 PRO DUAL 4K UHD stanowi bardzo atrakcyjną ofertę.

Cena: 999 zł

Mikavi PQ4 DUAL

Kamera samochodowa Mikavi PQ4 DUAL uważam za jedno z ciekawszych zaskoczeń w roku 2019. Zaskoczyła mnie swoją optyką z sensorem Sony IMX327 i idącą za tym wysoką jakością nagrań video w rozdzielczości 2.5K z przedniej kamery, a także funkcjonalnością z automatycznym trybem parkingowym na czele. Ponadto jako jedyny model w tym segmencie oferuje dedykowany, 3-żyłowy adapter zasilania w podstawowym zestawie z kamerą, umożliwiający wykorzystanie funkcji monitorowania parkingowego. Analogiczne rozwiązania u konkurencji wymagają dopłaty przynajmniej kilkudziesięciu złotych. Choć marka Mikavi wciąż stopniowo rozwija swoje portfolio produktowe, model PQ4 moim zdaniem stanowi bardzo ciekawą i godną uwagi alternatywę w segmencie do 1000 zł.

Cena: 849 zł

Mio MiVue 798


Flagowy model w palecie kamer samochodowych Mio na rok 2019 to Mio MiVue 798. Wideorejestrator z optyką opartą o sensor Sony IMX326 nagrywa obraz w rozdzielczości maksymalnej 2.5K 30fps, która zapewnia bardzo zadowalające rezultaty. Wśród atutów funkcjonalnych wymienię m.in. odbiornik GPS z funkcją ostrzegania przed fotoradarami (w tym opcja dożywotniej, bezpłatnej aktualizacji bazy fotoradarów - jest to funkcja de facto standardowa dla kamer Mio), wbudowany odbiornik WiFi z aplikacją na smartfony czy automatyczny tryb parkingowy. Na dokładkę do kamery można opcjonalnie podłączyć kamerę tylną Mio MiVue A30 lub nabyć gotowy zestaw dwukanałowy Mio 798 DUAL. Całość zamknięta jest w solidnej obudowie z dużym wyświetlaczem o przekątnej 2.7 cala. Reasumując, bardzo solidna propozycja od Mio, którą z czystym sumieniem polecam.

Cena: 849 zł (1199 zł za wariant DUAL)

Najlepsze kamery samochodowe klasy Premium (ponad 1000 zł)

BlackVue DR750S


Wideorejestratory marki BlackVue darzę szczególnym sentymentem i szacunkiem. Używam ich w swoich prywatnych samochodach i z pierwszej ręki ręczę za ich funkcjonalność oraz niezawodność. W rankingu kamer klasy “Premium” za model szczególnie warty uwagi uznaję model DR750S, zwłaszcza w wersji dwukanałowej (DR750S-2CH). Jest to wideorejestrator oferujący przede wszystkim świetną optykę z sensorami Sony Starvis IMX291 oraz fantastyczny tryb nagrywania nocnego (Night Vision). Tryb nocny sprawdza się świetnie w połączeniu z automatycznym trybem parkingowym. Wisienką na torcie jest bezkonkurencyjna jak dotąd funkcja BlackVue over the Cloud, która umożliwia zdalne zarządzanie kamerą przez internet czy też - co ważniejsze - otrzymywanie powiadomień w czasie rzeczywistym o zdarzeniach na parkingu wykrytych przez kamerę podczas postoju. 

Cena: 1799 zł (1399 zł za wariant jednokanałowy)

Alpine (Thinkware) DVR-F800 PRO


Wideorejestratory marki Alpine to alter-ego urządzeń znanych szerzej pod nazwą Thinkware. Model F800 PRO stosunkowo niedawno wszedł do oferty WR24.PL, ale dość szybko zdobył moje uznanie. Jest to wideorejestrator wyróżniający się przede wszystkim solidną budową i wysoką jakością wykonania. Choć kamera nie jest mała, sposób mocowania zapewnia względną dyskrecję. Funkcją szczególnie wyróżniającą tę kamerę jest automatyczny tryb parkingowy z powiadamianiem głosowym o ilości wykrytych zdarzeń podczas postoju. Zresztą komunikatów głosowych (niestety nie w języku polskim) kamera generuje znacznie więcej, co pozwala świetnie zorientować się co aktualnie kamera robi. Poza tym do dyspozycji mamy m.in. WiFi, GPS, a także możliwość podłączenia kamery tylnej. W podstawowym zestawie z kamerą znajduje się także 3-żyłowy kabel umożliwiający podpięcie rejestratora do instalacji elektrycznej samochodu. Co ciekawe, adapter zabezpieczający akumulator samochodu przed rozładowaniem jest zintegrowany bezpośrednio w kamerze i jego parametrami możemy sterować poprzez dedykowaną aplikację na smartfony oraz komputery PC. Reasumując, Alpine F800 PRO stanowi bardzo ciekawą i jednocześnie atrakcyjną cenowo pozycję w segmencie Premium.

Cena: 1049 zł (+349 zł za kamerę tylną RVC-R800)

BlackVue DR900S


Last but not least. Absolutnie topowa kamera samochodowa w rankingu oraz ofercie sklepu WR24.PL. W gruncie rzeczy DR900S jest bliźniaczo podobna do wspomnianego wyżej modelu DR750S i dziedziczy wszystkie jej funkcjonalności z jedną, subtelną różnicą. Otóż kamera przednia nagrywa filmy w rozdzielczości 4K UHD zamiast 1080p FHD. Niesie to za sobą niezaprzeczalne korzyści, ale też pewne mankamenty. Rozdzielczość 4K jest bezkonkurencyjna w wychwytywaniu szczegółów w zarejestrowanym obrazie video, ale wymaga to dobrego światła. W trudniejszych warunkach oświetleniowych lub po prostu ciemności, w mojej ocenie nieco lepiej wypadają kamery nagrywające w niższych rozdzielczościach, np. 1080p lub 2.5K. Dlatego przed decyzją o zakupie kamery 4K, szczególnie w tym pułapie cenowym, zawsze polecam obejrzenie przykładowych nagrań z kamery oraz porównań z konkurencyjnymi modelami - których na kanale WR24 nie brakuje. Mimo wszystko DR900S stanowi bardzo mocny punkt w segmencie Premium i wbrew pozorom jest jedną z bardziej popularnych kamer w historii sprzedaży sklepu WR24.PL.

Cena: 2379 zł (1929 zł za wariant jednokanałowy)


Akcesoria do kamer samochodowych

Na koniec chciałbym wspomnieć o akcesoriach niezbędnych  lub przydatnych w celu wykorzystania pełnego potencjału wideorejestratora. Planując zakup wideorejestratora należy bowiem mieć na uwadze, że na łączny koszt zakupu - poza samą kamerą - mogą dość istotnie złożyć się także akcesoria dodatkowe.

Elementem absolutnie koniecznym jest karta pamięci. Kwestia kart pamięci do wideorejestratorów jest dość złożona, bowiem nie wystarczy tutaj tylko “karta dobrej klasy”. Co do zasady na karcie pamięci do wideorejestratora nie warto oszczędzać. Naturalnie w WR24.PL proponujemy wyłącznie takie karty pamięci, które cechują się bardzo wysoką niezawodnością, niemniej zainteresowanych tą kwestią odsyłam do lektury poradnika o tym jakie karty pamięci wybrać do wideorejestratora samochodowego.


Drugą istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę jest zasilanie kamery samochodowej w kontekście nagrywania parkingowego. Nie dotyczy to naturalnie sytuacji, gdy kamera ma służyć wyłącznie nagrywaniu jazdy. Wówczas podłączenie kamery do gniazda zapalniczki samochodowej za pomocą zasilacza z zestawu podstawowego jest wystarczającym rozwiązaniem.

Jeśli jednak chcemy wykorzystać rejestrator także podczas postoju, niezbędne będzie zapewnienie stałego zasilania. Na ten temat przygotowałem odrębny poradnik o zasilaniu rejestratorów jazdy, niemniej zasadniczo sprowadza się to do dwóch opcji: podłączenia kamery do instalacji elektrycznej samochodu za pomocą specjalnego adaptera zasilania, bądź - rozwiązania znacznie lepszego, ale droższego - wykorzystania dedykowanego powerbanku do zasilania wideorejestratorów. Taki powerbank jest ładowany podczas jazdy, natomiast w trakcie postoju zapewnia zasilanie wideorejestratora bez obciążania akumulatora samochodu.
Dla osób, które nie mają pewności co do wyboru akcesoriów dodatkowych, w sklepie WR24.PL przygotowaliśmy paletę gotowych zestawów z kamerami samochodowymi. Gotowe zestawy zawierają wszystkie elementy konieczne do podłączenia, uruchomienia i wykorzystania pełnego potencjału kamery samochodowej. Jeśli więc nie masz czasu na szukanie właściwych dodatków opcjonalnych do kamery, gotowe zestawy są właśnie dla Ciebie.


Podsumowanie

Liczę, że powyższe podsumowanie ułatwi Wam wybór konkretnego modelu wideorejestratora - czy to dla siebie, czy też w charakterze upominku dla bliskich. Zachęcam naturalnie do odwiedzenia sklepu WR24.PL, w którym znajdziecie wszystkie wymienione powyżej kamery samochodowe oraz wiele innych.


W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcam do pozostawiania komentarzy pod artykułem, bądź kontakt z załogą sklepu WR24.PL. Służymy pomocą! :)

PS. Jakiej kamery samochodowej sam używam w swoim samochodzie? Przekonacie się o tym tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=WtOW1fjv3q4


Zobacz także:
Pierwsze kroki z wideorejestratorem samochodowym. Materiał dedykowany dla tych, którzy szukają porady już PO zakupie wideorejestratora. :)

9 komentarzy:

 1. Xblitz true 4k fajna kamerka i nie droga u mnie się sprawdza

  OdpowiedzUsuń
 2. Którą kamerkę by Pan wybrał dla siebie :vifo A129 gps dual/ew.pro czy Mio mivue798dual?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybrałbym Viofo ze względu na bardziej dyskretny sposób montażu, znacznie mniej rzucający się w oczy niż kamera Mio.

   Usuń
 3. GoPro Hero 8 black może nie jest typowym rejestratorem samochodowym, ale pod względem funkcjonalności, również w samochodzie, wypada znakomicie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej wpadł mi w oko model Mikavi, zwłaszcza że ma dedykowane zasilanie w zestawie. Pewnie nie znalazłbym go sam, dzięki za zestawienie :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam xblitz true 4k, sztos kamerka, w nocy jest bajka obraz i ten kont robi wrażenie, polecam

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem bardzo ciekaw, czy można używać również mikrokamer w samochodach, które są umieszczone w różnym miejscu. Widziałem sklep z mikrokamerami i wiem, że takie produkty pozwolą mi na to, aby czuć się w miarę bezpiecznie na drodze. Oczywiście mówię tutaj o umieszczeniu kamer tylko i wyłącznie na moim samochodzie, aby mieć dowody, jeśli zdarzyłby się jakiś wypadek. To przecież zawsze dowód, jeśli wypadek samochodowy nie był naszą winą i jest to niewątpliwie niepodważalny dowód. Koniecznie każdy powinien się zastanowić.

  OdpowiedzUsuń