Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 4 kwietnia 2016

BlackVue Cloud czyli kamera samochodowa przez internet

Koreańska firma PITTASOFT, producent wysokiej klasy rejestratorów jazdy marki BlackVue uruchomiła usługę BlackVue Cloud, którą mam okazję testować wraz z kamerą BlackVue DR650GW. Przyznam, że usługa bardzo miło mnie zaskoczyła i postanowiłem w trochę nietypowej formie o niej Wam opowiedzieć. Zapraszam serdecznie.

BlackVue Cloud - o co chodzi?

W bardzo dużym uproszczeniu, BlackVue Cloud to usługa zapewniająca pełną kontrolę nad zamontowaną w samochodzie kamerą przez internet, z poziomu aplikacji w telefonie. Aplikacja BlackVue C, którą pobierzecie bezpłatnie z Google Play lub App Store, daje dostęp m.in. do poglądu na żywo z kamery wraz ze śledzeniem lokalizacji i bieżącej prędkości pojazdu, umożliwia przeglądanie nagrań na karcie pamięci wewnątrz kamery z opcją ich kopiowania na konto w chmurze BlackVue lub bezpośrednio do telefonu, a także wysyła powiadomienia do aplikacji np. w razie detekcji wstrząsu w trybie parkingowym.


Wyobraźcie sobie zatem, że siedzicie w domu przed telewizorem, a w telefonie pojawia się informacja, że kamera w samochodzie wykryła uderzenie w trybie parkingowym. W tej samej chwili macie możliwość "zalogowania" do kamery i podglądu obrazu z kamery na żywo, żeby zobaczyć co się aktualnie dzieje przy samochodzie, a w razie potrzeby skopiowania pliku z nagraniem bezpośrednio do telefonu. Wszystko przez internet, bez wychodzenia z domu, bezpośrednio z aplikacji w telefonie. 

Zobaczcie video-prezentację usługi BlackVue Cloud oraz aplikacji BlackVue C, a także demonstrację działania powiadomień na telefon otrzymywanych z kamery. Materiał trwa ok. 14 minut.


Reasumując, usługa BlackVue Cloud naprawdę miło mnie zaskoczyła, a szczególnie funkcja otrzymywania powiadomień z kamery do aplikacji. Rejestrator DR650GW mam zamontowany w samochodzie od dłuższego czasu, usługę BV Cloud testuję od ok. 1-2 tygodni i jak dotąd nie zauważyłem szczególnie niepokojących problemów, choć aby skorzystać z usługi musiałem najpierw zrobić update firmware, a potem wysłać mailem prośbę o wygenerowanie Cloud Security Code, ale jak już usługę "odpaliłem" i zorganizowałem stały dostęp do internetu przez WiFi w samochodzie, to całość działa wyjątkowo stabilnie. Oczywiście warto pamiętać o tym, że kluczowe dla stabilnego działania usługi są parametry łącza internetowego w samochodzie (3G/LTE jest bardzo wskazane).

Zobacz więcej

Odnośniki do przydatnych źródeł z dalszymi informacjami i szczegółami dotyczącymi usług BlackVue Cloud znajdziesz w Strefie Wsparcia WR24:
https://wr24support.freshdesk.com/solution/articles/8000056778

Kamery marki BlackVue są także dostępne do nabycia w sklepie WIDEOREJESTRATORY24.PL:
http://www.wideorejestratory24.pl/kamery-samochodowe-blackvue

14 komentarzy:

 1. Gość ze skaranym optymizmem chce nas zachęcić do kupna kamery lecz zapomniał dodać że musimy jeszcze polakierować na nowo cały samochód, wymienić felgi na Alu... i postawić przy nim latarnię.
  Coś niebywałego jak niewiele mamy do zrobienia !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz, choć nie jestem do końca pewien jaki jest jego merytoryczny cel. Niemniej mój "skarany optymizm" mi podpowiada, że jakiś sens tu musi być jednak ukryty. ;)

   Usuń
 2. czy na darmowym koncie jest zaledwie 10 minut podglądu przez usługę dziennie?. Jeśli tak to czy w Polsce można dokupić jakieś rozszerzenie usługi czy muszę to zrobić na zagranicznej stronie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykupienie dodatkowego pakietu można zrobić bezpośrednio w aplikacji, np. za pomocą karty kredytowej / debetowej.

   Usuń
 3. Czy powiadomienia o zdarzeniach w trybie parkingowym nie mogą być połączone z dźwiękiem jak np.sms?
  Obecnie nie wiem kiedy przychodzi powiadomienie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oczywiście, powiadomienia przychodzą jak każde inne powiadomienie w telefonie, np. o sms'ie lub email'u. Jeśli nie przychodzą, trzeba sprawdzić czy powiadomienia nie są wyłączone (w aplikacji BlackVue, w ustawieniach usługi Cloud) lub w zaawansowanych ustawieniach telefonu.

   Usuń
 4. Rozumiem źe, po zmontowaniu całości, włoźeniu karty i podłączeniu napiecia kamera wchodzi w tryb nagrywania. Moźna wtedy poprzez aplikacje w smartfonie po WiFi przeprowadzić wszelkie ustawienia pracy kamery. 1 Pytanie, jak długo jest podtrzymanie ustawień, np.daty,godziny itp jeźeli zdejmie się zasilanie. Czy po odpaleniu po tygodniu auta i podaniu napięcia trzeba ustawiać wszystko od nowa. 2.Pytanie. Czy jest moźliwe, mając 2 auta, dokupić zestaw kabli i co tam będzie potrzebne źeby moźna było przekładać same kamery(przód,tył).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do kamery można podłączyć się przez WiFi bezpośrednio i ustawić wszystkie parametry, łącznie z ustawieniami usługi Cloud. Gdy już Cloud będzie skonfigurowany, analogicznie będzie można podłączyć się do kamery i ustawiać parametry poprzez Cloud właśnie, tj. bez fizycznego sąsiedztwa smartfonu z kamerą.

   Odpowiadający na pytania:
   Ad 1) Nie ma potrzeby ustawiania wszystkiego od nowa po ponownym podłączeniu zasilania, nawet jeśli tego zasilania nie było długo. Ad 2) Tak, można dokupić komplet uchwytów i okablowania do drugiego auta i przekładać same kamery.

   Usuń
 5. W jaki sposób "zorganizowałem stały dostęp do internetu przez WiFi w samochodzie", żeby działał cloud jak sobie siedzimy w domu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokazuję to w filmie. W samochodzie ze mną jeździ mobilny router WiFi z własnym zasilaniem bateryjnym lub przez USB.

   Usuń
  2. Dzień dobry. Jaki orientacyjnie miesięczny pakiet internetu starcza z Pana praktyki w takim mobilnym routerze WiFi do obsługi tych kamer ?

   Usuń
  3. Zależy od tego jak intensywnie będzie usługa wykorzystywana. Do tego, żeby otrzymywać powiadomienia i sporadycznie logować się przez chmurę do kamery (podgląd na żywo kilka minut powiedzmy raz w tygodniu), wystarczy nawet minimalny pakiet rzędu kilku GB.

   Usuń
 6. Witam. Czy wie Pan może czy jest jakieś ograniczenie na ilość przesyłanych danych przez WiFi przez usługę CLOUD?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W darmowym planie są ograniczenia na ilość danych w usłudze Cloud - aktualna rozpiska planów i ich możliwości znajduje się tutaj:
   https://www.blackvue.com/blackvue-over-the-cloud/ (tabela na dole strony)

   Usuń