Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 4 kwietnia 2016

BlackVue Cloud czyli kamera samochodowa przez internet

Koreańska firma PITTASOFT, producent wysokiej klasy rejestratorów jazdy marki BlackVue uruchomiła usługę BlackVue Cloud, którą mam okazję testować wraz z kamerą BlackVue DR650GW. Przyznam, że usługa bardzo miło mnie zaskoczyła i postanowiłem w trochę nietypowej formie o niej Wam opowiedzieć. Zapraszam serdecznie.

BlackVue Cloud - o co chodzi?

W bardzo dużym uproszczeniu, BlackVue Cloud to usługa zapewniająca pełną kontrolę nad zamontowaną w samochodzie kamerą przez internet, z poziomu aplikacji w telefonie. Aplikacja BlackVue C, którą pobierzecie bezpłatnie z Google Play lub App Store, daje dostęp m.in. do poglądu na żywo z kamery wraz ze śledzeniem lokalizacji i bieżącej prędkości pojazdu, umożliwia przeglądanie nagrań na karcie pamięci wewnątrz kamery z opcją ich kopiowania na konto w chmurze BlackVue lub bezpośrednio do telefonu, a także wysyła powiadomienia do aplikacji np. w razie detekcji wstrząsu w trybie parkingowym.


Wyobraźcie sobie zatem, że siedzicie w domu przed telewizorem, a w telefonie pojawia się informacja, że kamera w samochodzie wykryła uderzenie w trybie parkingowym. W tej samej chwili macie możliwość "zalogowania" do kamery i podglądu obrazu z kamery na żywo, żeby zobaczyć co się aktualnie dzieje przy samochodzie, a w razie potrzeby skopiowania pliku z nagraniem bezpośrednio do telefonu. Wszystko przez internet, bez wychodzenia z domu, bezpośrednio z aplikacji w telefonie. 

Zobaczcie video-prezentację usługi BlackVue Cloud oraz aplikacji BlackVue C, a także demonstrację działania powiadomień na telefon otrzymywanych z kamery. Materiał trwa ok. 14 minut.


Reasumując, usługa BlackVue Cloud naprawdę miło mnie zaskoczyła, a szczególnie funkcja otrzymywania powiadomień z kamery do aplikacji. Rejestrator DR650GW mam zamontowany w samochodzie od dłuższego czasu, usługę BV Cloud testuję od ok. 1-2 tygodni i jak dotąd nie zauważyłem szczególnie niepokojących problemów, choć aby skorzystać z usługi musiałem najpierw zrobić update firmware, a potem wysłać mailem prośbę o wygenerowanie Cloud Security Code, ale jak już usługę "odpaliłem" i zorganizowałem stały dostęp do internetu przez WiFi w samochodzie, to całość działa wyjątkowo stabilnie. Oczywiście warto pamiętać o tym, że kluczowe dla stabilnego działania usługi są parametry łącza internetowego w samochodzie (3G/LTE jest bardzo wskazane).

Zobacz więcej

Odnośniki do przydatnych źródeł z dalszymi informacjami i szczegółami dotyczącymi usług BlackVue Cloud znajdziesz w Strefie Wsparcia WR24:
https://wr24support.freshdesk.com/solution/articles/8000056778

Kamery marki BlackVue są także dostępne do nabycia w sklepie WIDEOREJESTRATORY24.PL:
http://www.wideorejestratory24.pl/kamery-samochodowe-blackvue

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz