Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

środa, 11 listopada 2020

Ranking kamer samochodowych (2020)

Tradycyjnie jak co roku w porze jesiennej, u progu świątecznego sezonu zakupowego, publikuję ranking najlepszych wideorejestratorów jazdy do auta. Która kamera samochodowa jest najlepsza? Który wideorejestrator do samochodu warto kupić? Jakie są aktualnie TOP rejestratory jazdy? O tym dowiesz się z tego rankingu. Zapraszam do lektury.

Ranking powstał w oparciu o ponad 6-letnie doświadczenie w obrocie samochodowymi rejestratorami jazdy w ramach sklepu internetowego WIDEOREJESTRATORY24.PL. Co do zasady, nie wypowiadam się na temat kamer samochodowych, których nie znam, nie miałem okazji sprawdzić czy przetestować. Dlatego chcę podkreślić, że w tym rankingu znajdziecie wyłącznie propozycje kamer, które zostały przeze mnie oraz mój zespół samodzielnie sprawdzone, przetestowane i są krótko mówiąc godne polecenia.

Ranking podzieliłem według popularnych segmentów cenowych (do 300 zł, 500 zł, 1000 zł, ponad 1000 zł), aby ułatwić wybór wszystkim tym, którzy mają przeznaczony z góry określony budżet na zakup wideorejestratora.

Najlepsze kamery samochodowe do 300 zł

70mai PRO (D02)

Lider rankingów od przeszło dwóch lat. Nie bez powodu. Kamery samochodowe marki 70mai, podległej koncernowi Xiaomi, legitymują się fantastycznym stosunkiem jakości do ceny. Świetna optyka Sony, wysokie jakości nagrywanie video w rozdzielczości 2.5K 30fps, wbudowany moduł WiFi i świetnie opracowana aplikacja na smartfony, dyskretna budowa i montaż - to główne atuty kamery samochodowej 70mai PRO (D02).

Do wad uczciwie zaliczyć należy brak polskiego języka menu i aplikacji, wbudowana bateria zamiast kondensatora oraz pasywny tryb parkingowy. Nie jest to kamera, którą bym szczególnie polecał w kontekście monitorowania postoju.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery 70mai PRO (D02):

Zobacz także:

Mio MiVue C540

Niedawna obniżka ceny modelu C540 od Mio sprawiła, że kamera ta świetnie wpasowała się w segment budżetowy do 300 zł. Sensor optyczny Sony i rozdzielczość nagrywania Full HD 30fps w niezłej jakości. Dużym atutem jest funkcjonalność tego rejestratora. Automatyczny tryb parkingowy oraz możliwość podłączenia kamery tylnej Mio MiVue A30 lub A50 sprawia, że w relatywnie niewysokim budżecie można zbudować całkiem niezły i funkcjonalny zestaw do samochodu. 

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery Mio MiVue C540:

Zobacz także:

VIOFO WR1

Malutka i dyskretna kamera samochodowa od VIOFO. Nagrywa bardzo przyzwoitej jakości filmy Full HD 30fps, posiada tylko jeden przycisk i nie posiada wyświetlacza LCD. Taki to nietypowy zwierz. Praktycznie w całości obsługiwana jest przez bezprzewodowo za pośrednictwem aplikacji na smartfony - co ważne, aplikacja jest dostępna w języku polskim. 

Idealny wybór dla kogoś, kto szuka prostej i dyskretnej kamery stricte do rejestracji jazdy i tylko jazdy, bowiem rejestrator ten nie posiada funkcji parkingowych.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery VIOFO WR1:

70mai MINI (D05)

W gruncie rzeczy 70mai MINI to kamera bardzo podobna do sugerowanego powyżej modelu WR1. Niewielka, dyskretna, bez wyświetlacza, z dedykowaną aplikacją. Dużym atutem jest optyka z nagrywaniem w rozdzielczości max 2.5K 30fps. Posiada tryb parkingowy, ale pasywny, oparty na wbudowanym akumulatorze. I podobnie jak reszta kamer marki 70mai, nie ma wsparcia dla języka polskiego w aplikacji na smartfony.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery 70mai MINI (D05):

Najlepsze kamery samochodowe do 500 zł

VIOFO A119 V3

Absolutny HIT w segmencie kamer samochodowych do 500 zł. Przede wszystkim fantastyczna optyka Sony IMX335 z obiektywem F/1.6 i z nagrywaniem w rozdzielczości 2.5K 30fps. Układ optyczny wspierany jest przez oprogramowanie z rewelacyjnym trybem HDR (High Dynamic Range). Tryb ten sprawia, że VIOFO A119 V3 jest pierwszą kamerą samochodową umożliwiającą odczyt tablic rejestracyjnych w nocy, z samochodów będących w ruchu. W mojej ponad 6-letniej historii działalności w branży rejestratorów jazdy jest to pierwsza taka kamera.

Co jeszcze poza świetną optyką? Automatyczne tryby parkingowe, zasilanie kondensatorem (rozwiązanie znacznie trwalsze od klasycznego akumulatora), dyskretna budowa i sposób montażu, wsparcie dla kart pamięci 256GB. Wady? Brak WiFi i dedykowanej aplikacji - znacznie tańsze kamery mają to w standardzie. Jednakże jakość optyki pozwala wybaczyć tę niedogodność.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery VIOFO A119 V3:

Zobacz także:

VANTRUE N1 PRO


Kamera samochodowa wielkości pudełka od zapałek - maleńka i dyskretna. Ponadto nagrywanie w filmów w rozdzielczości Full HD 30fps, uchwyt mocujący z przyssawką i zasilaniem kamery, automatyczny tryb parkingowy z detekcją ruchu, wsparcie dla kart pamięci 256GB. Pewnym minusem jest wbudowany akumulator zamiast znacznie trwalszego kondensatora.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery VANTRUE N1 PRO:

Mio MiVue C560/C570

Rodzinę rejestratorów C560/C570 odróżnia moduł GPS. Model C570 posiada zintegrowany GPS, natomiast C560 - nie. Poza tym, te kamery to bliźnięta. Sensor Sony z nagrywaniem w rozdzielczości Full HD 30fps, wbudowana baza fotoradarów (w modelu C570), szeroki kąt widzenia, automatyczny tryb parkingowy oraz opcja rozbudowy zestawu o kamerę tylną Mio MiVue A30 lub A50. Przyzwoite funkcjonalnie i przystępne cenowo propozycje od Mio.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamer Mio MiVue C560/C570:

MBG Line HS900 PRO

Wideorejestrator nietypowy, bo lusterkowy, z funkcją kamery cofania. Nie do każdego auta będzie pasować, nie każdemu będzie odpowiadać ten typ urządzenia. Uważam jednak, że HS900 PRO zasługuje na pozycję w rankingu z uwagi na swoją funkcjonalność. Nagrywanie 2.5K z kamery przedniej oraz Full HD z kamery tylnej jednocześnie, wygodny, dotykowy i przejrzysty wyświetlacz na całej powierzchni lusterka, który sprawia, że funkcja kamery cofania w tym modelu jest autentycznie użyteczna i przydatna. Co więcej, postanowiłem ten rejestrator zainstalować na stałe w samochodzie mojej własnej, prywatnej żony, która funkcją kamery cofania jest autentycznie zachwycona.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery MBG Line HS900 PRO:

Zobacz także:

Najlepsze kamery samochodowe do 1000 zł

VIOFO A129 Plus / A129 Plus DUO

Wideorejestratory VIOFO z serii A129 od momentu swojej premiery ponad 2 lata temu niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Oferują wyjątkowo korzystny stosunek jakości i funkcjonalności do ceny. Co ważne, seria A129 jest sukcesywnie rozwijana i udoskonalana, a najnowszy model A129 Plus zapowiada się na kolejny bardzo mocny punkt w ofercie marki VIOFO.

Model VIOFO A129 Plus Duo to przede wszystkim świetna optyka Sony z rozdzielczością 2.5K 60fps (!) z kamery przedniej oraz Full HD 30fps z kamery tylnej jednocześnie. Szerokokątne obiektywy o jasności F/1.6 zapewniają wysoką jakość obrazu w dzień i w nocy. Do tego dwuzakresowy moduł WiFi 2.4 / 5 GHz z aplikacją w języku polskim, moduł Bluetooth umożliwiający sparowanie dodatkowego przycisku zabezpieczającego nagranie, moduł GPS pełniący rolę aktywnego uchwytu, trzy automatyczne tryby parkingowe, kondensator zamiast akumulatora oraz obsługa kart pamięci 256GB. Kombajn funkcjonalny i jakościowy w rozsądnej cenie.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery VIOFO A129 Plus:

Zobacz także:

70mai A800

70mai A800 stanowił jedną najgorętszych premier w branży kamer samochodowych w roku 2020. Model ten zrobił niezłe zamieszanie, bowiem posiada wysokiej klasy sensor Sony IMX415 i nagrywanie obrazu w jakości 4K 30fps, co stanowi ewenement w segmencie cenowym ok. 500-600 zł (w chwili publikacji rankingu kamera kosztuje w polskiej dystrybucji 539 zł). Atutem tego modelu jest możliwość dokupienia i dołączenia kamery tylnej, aczkolwiek dedykowany model RC06 nie grzeszy jakością obrazu. Znana z pozostałych modeli marki 70mai fantastyczna jakość wykonania, wbudowany GPS oraz moduł WiFi ze świetnie opracowaną aplikacją to kolejne mocne punkty 70mai A800.

Minusy - brak wsparcia dla polskiego języka w menu oraz aplikacji, wbudowany akumulator oraz nieco zagmatwany tryb parkingowy, który wymaga podłączenia dedykowanego adaptera zasilania i wciąż jest trybem tylko pasywnym - reagujący z opóźnieniem i wyłącznie na wstrząsy.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery 70mai A800:

Zobacz także:

Mikavi PQ4 / PQ4 DUAL

Flagowy wideorejestrator marki Mikavi zyskał sporą popularność z uwagi na bardzo dobre parametry optyczne i bogatą funkcjonalność. W trybie dwukanałowym (przód+tył) nagrywa filmy w rozdzielczości 2x Full HD 30fps. W wariancie jednokanałowym (tylko przód) rozdzielczość max rośnie do 2.5K 30fps. Wbudowany kondensator, GPS, moduł WiFi (aplikacja niestety nie spolszczona), a także automatyczny tryb parkingowy to mocne punkty tego rejestratora. Co ważne, w zestawie z kamerą zawarty jest adapter zasilania służący do podpięcia kamery do instalacji elektrycznej w samochodzie, co oszczędza dodatkowego wydatku rzędu kilkudziesięciu złotych.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery Mikavi PQ4:

Zobacz także:

Mio MiVue 798

Kamera samochodowa Mio MiVue 798 to aktualny topowy model w ofercie rejestratorów jazdy marki Mio. Optyka Sony Starvis z szerokim kątem widzenia i z nagrywaniem 2.5K, wbudowany GPS z funkcją ostrzegania przed fotoradarami, odbiornik WiFi do komunikacji bezprzewodowej ze smartfonem czy automatyczny tryb parkingowy. Wideorejestrator można dodatkowo rozbudować o moduł kamery tylnej A30 lub nowszy model A50 z ulepszoną optyką, ewentualnie od razu nabyć wersję DUAL z modułem A30 w zestawie.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery Mikavi PQ4:


Najlepsze kamery samochodowe klasy Premium od 1000 zł wzwyż

BlackVue DR750X / DR900X / DR750 LTE

Wyjątkowo nie wyróżniam konkretnego modelu, ale trzy na raz. Wideorejestratory marki BlackVue z serii DR750/DR900 to absolutna TOP PREMIUM klasa wśród samochodowych rejestratorów jazdy. Wszystkie cechuje wyjątkowa jakość wykonania, świetne parametry optyczne oraz bogata funkcjonalność - m.in. wbudowane WiFi, GPS czy automatyczny tryb parkingowy. Jednakże największą siłą oferty BlackVue jest unikatowa usługa BlackVue Cloud, dzięki której kamera samochodowa komunikuje się ze swoim użytkownikiem poprzez “chmurę danych”. 

Przykładowo, w ramach usługi Cloud, kamera w czasie rzeczywistym wyśle powiadomienie do smartfonu użytkownika, po wykryciu uderzenia podczas postoju, a kluczowe nagranie ze zdarzenia zostanie automatycznie skopiowane do bezpiecznej przestrzeni w "chmurze".

Modele z serii DR750X / DR750 LTE cechują się optyką Sony Starvis Full HD 60fps + Full HD 30fps z kamery tylnej. Istotnym atutem tych modeli jest tryb Night Vision, który wykorzystuje pełen potencjał sensorów obrazu, zapewniając wyjątkowe rezultaty w warunkach nocnych.

Model DR900X z kolei cechuje się nagrywaniem obrazu w rozdzielczości 4K z kamery przedniej, co gwarantuje niezwykłą skuteczność w rejestrowaniu szczegółów, szczególnie w warunkach dziennych.

Z kolei model DR750 LTE posiada wbudowany modem 4G/LTE i pełną integrację z usługą BlackVue Cloud bez konieczności wykorzystywania zewnętrznego modułu LTE lub hotspota WiFi, tak jak w przypadku modeli DR750X/DR900X.

Spośród tych trzech rejestratorów niełatwo wybrać jeden najlepszy, bo każdy z nich ma cechy, które go wyróżniają na tle pozostałych. Ale żeby uciąć wątpliwości, ja sam w samochodzie docelowo planuję zainstalować na stałe kamerę BlackVue DR750-2CH LTE.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamer BlackVue DR750 / DR900:

VANTRUE N4 3CH

Zupełna nowość w roku 2020 - pierwszy wideorejestrator 3-kanałowy - czyli nagrywający zdarzenia z przodu, z tyłu, a także we wnętrzu i po bokach pojazdu. Bardzo jasne i szerokokątne obiektywy z sensorami Sony i rozdzielczością 2.5K+FHD+FHD zapewniają doskonały monitoring zdarzeń wokół pojazdu. Bardzo ważnym atutem tego rejestratora jest automatyczny tryb parkingowy z funkcją Low-Bitrate, która gwarantuje ciągły zapis zdarzeń podczas postoju.

Rejestrator jazdy VANTRUE N4 byłby kompletny, gdyby producent nie pominął modułu WiFi do komunikacji bezprzewodowej ze smartfonem. W segmencie produktów Premium to powinno być absolutnym standardem. Jeśli jednak to Tobie nie przeszkadza i szukasz funkcjonalnego rejestratora ze skutecznym monitorowaniem parkingowym do samochodu - VANTRUE N4 będzie świetnym wyborem.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery VANTRUE N4 3CH:

Zobacz także:

Alpine (Thinkware) DVR-F800 PRO

Wideorejestrator Alpine F800 PRO wyróżnia się świetną jakością wykonania oraz optyką Sony Starvis z nagrywaniem Full HD 30fps. Budowa i sposób mocowania zapewnia dyskrecję, a funkcją wyróżniającą ten model na tle konkurencji jest automatyczny tryb parkingowy. Do dyspozycji w Alpine F800 PRO mamy także m.in. moduł WiFi z aplikacją na smartfon (niestety nie po polsku), moduł GPS, a także opcja podłączenia kamery tylnej DVR-R800. W zestawie z kamerą znajduje się także przewód umożliwiający podłączenie rejestratora bezpośrednio do instalacji elektrycznej samochodu. Reasumując, produkt marki Alpine stanowi ciekawą alternatywę w segmencie Premium, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie dyskrecję montażu.

Szczegółowy opis oraz przykładowe nagrania video z kamery Alpine DVR-F800 PRO:

Podsumowanie

Krótko podsumowując TOP kamery samochodowe w poszczególnych zakresach budżetowych:
Liczę, że ten przewodnik ułatwił Tobie selekcję najbardziej polecanych kamer samochodowych na sezon świąteczny roku 2020 i nie tylko. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości - zapraszam do skorzystania z sekcji komentarzy pod tym wpisem.

Wymienione w tym rankingu kamery samochodowe znajdziecie w sklepie WIDEOREJESTRATORY24.PL, do którego serdecznie zapraszam.


A dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę na temat kamer samochodowych, zachęcam do odwiedzenia Strefy Wiedzy w sklepie WR24.PL, w której znajdziesz szereg artykułów i poradników poruszających rozmaite aspekty związane z rejestratorami jazdy do samochodów.

PS. Podczas zakupów w sklepie WR24.PL zachęcam wykorzystać kupon rabatowy RANKING20. Dzięki temu otrzymasz dodatkowy rabat na każdy z rejestratorów wymienionych w tym rankingu. Kupon ważny jest do 31 grudnia 2020 roku i nie łączy się z innymi promocjami dostępnymi w sklepie.

20 komentarzy:

 1. Czy są jakieś kondensatorowe alternatywy do wyszczególnionych wideorejestratorów do 300zł, czy kamerki 70mai są mimo wszystko lepszym wyborem niż kondensatorowe widorejestratory w tym przedziale cenowym?
  Czy moduł GPS dla 70mai jest warty dokupienia, czy nie warto sobie nim zawracać głowy, skoro prędkość widać wyłącznie w aplikacji?

  Obecnie łamię się nad 70mai Dash Cam Pro / Viofo G1WS - ze wszystkimi dodatkami (karta, kabel zasilania do trybu parkingowego, moduły GPS) cenowo wychodzi podobnie, ale jednak Viofo nie ma w tym zestawieniu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zestawieniu z G1WS, 70mai PRO jest zdecydowanie lepszym wyborem... mimo braku kondensatora. Lepsza optyka, wyższa rozdzielczość, nowocześniejszy chipset, lepsza jakość wykonania, dyskrecja montażu, GPS w formie modułu, a nie na kablu... tylko bateria jest minusem, ale plusy moim zdaniem są zdecydowane. :)

   Usuń
 2. Mikavi PQ4 / PQ4 DUAL czy VIOFO A129 Plus a może 70mai ??? z góry dzięki za info pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Mikavi PQ4 / PQ4 DUAL czy VIOFO A129 Plus ?? (Asystent kierowcy (pasa i zbliżenia) hit czy kit - działa czy nie warto zawracać sobie głowy??, pozdrawiam

  22.11.2020, 11:30

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. VIOFO A129 Plus. Funkcje asystentów kierowcy w kamerach samochodowych można spokojnie odpuścić.

   Usuń
 4. Dziękuję za pomoc - zamówiona, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam który zestaw został przez Ciebie zamówiony i jak się sprawdza???

   Usuń
 5. Mam pytanie pośrednio związane z tematem.
  Za radą tego serwisu, postanowiłem kupić kartę 128gb do 70mai Pro. Nie chcąc ryzykować niczego wybór padł na Samsung EVO Plus. Teraz rodzi się zagwozdka: obecnie na rynku są sprzedawane karty MB-MC128GA (droższe) i MB-MC128HA (tańsze) - czy jest między nimi jakaś realna różnica (oprócz tej cenowej)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seria kart z końcówką HA jest nowsza, na rok 2020. W przypadku karty HA obniżona jest nieco prędkość zapisu z 90 MB/s do 60 MB/s, ale w przypadku kamer samochodowych nie ma to znaczenia.

   Usuń
 6. Jaki program do przeglądania filmików na komuterze z70mai Rearview Dash Cam Wide

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykłe odtwarzacze video, np. Media Player Classic, VLC itp.

   Usuń
 7. Dziękuję za pomoc.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Chcę zakupić kamerkę ale bez wyświetlacza.
  Mój wybór padł na trzy typy tj.: VIOFO WR1, XBLITZ S4, 70mai Mini
  Których z nich będzie najlepszym wyborem?? Bardzo proszę o radę. A może jakaś inna lepsza propozycja?

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam jestem zdecydowany na zakup kamery samochodowej VanTrue N2S. Jako ze mało opinii jest w internecie proszę o podpowiedz czy to dobry wybór czy w tej cenie szukać czegoś innego? Zależy mi na trybie parkingowym który będzie można włączyć lub wyłączać w zależności od parkowania. Tylna kamera nie jest wymagana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli kamera wewnętrzna jest wymagana, to jak N2S najbardziej będzie dobrym wyborem.

   Usuń
 10. Panie Dawidzie dziękuje za odpowiedź i transakcje. Kamerka sprawuje się rewelacyjnie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam,

  Chciałbym zakupić zetaw (kamerka przednia i tylna) z wyświetlaczem i funkcją kamery cofania (kamera tylna) do youngtimera. Zależy mi na dyskretnym wyglądzie, funkcji kamery cofania (ze względu na duże gabaryty auta- ponad 5 m długości i prawie 2 m szerokości) oraz monitoring parkingowy. Oczywiście dobra czy bardzo dobra jakość nagrywania . Budżet do 1000 pln. Co by Pan polecił?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z funkcją kamery cofania proponuję wymieniony w rankingu wideorejestrator lusterkowy HS900 PRO. Ewentualnie bliźniaczy, ale nowszy model MIKAVI PQ5, który w porównaniu do HS900 PRO wyposażony jest w lepszy sensor w kamerze tylnej oraz odbiornik WiFi. Obydwa modele dostępne są w WR24.PL, zapraszam:
   https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-lusterko-mbgline-hs900-pro
   https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-mikavi-pq5-dual

   Usuń
 12. Dzień dobry, jestem posiadaczką kamery TrueCam A5s, ale to już leciwa kamera i szukam czegoś nowszego. Mam możliwość kupna ich modelu M5 w lepszej cenie dzięki bonowi, czy znają Państwo ten model i mogą podzielić się opinią na temat tego produktu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam aktualnej oferty wideorejestratorów Truecam, więc nie jestem w stanie się na temat tych kamer wypowiedzieć...

   Usuń