Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

środa, 5 czerwca 2019

Nowe rejestratory od Mio - C540, C570 i 798

Niedawno do sprzedaży trafiły nowe modele rejestratorów jazdy od Mio - C540, C570, 798 oraz 798 DUAL. Nieskromnie mówiąc mieliśmy szansę przetestować je jako jedni z pierwszych. Firmy Mio przedstawiać nie trzeba - skupienie się na wideorejestratorach sprawdza się całkiem dobrze, zważywszy na to, że kamery z serii C cechują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Mio MiVue C540

Na pierwszy ogień rzucam budżetowy model - MiVue C540. Przetwornik obrazu Sony IMX323, nagrywanie video w FullHD 30fps, przesłona F/1.8, a także kąt widzenia 130°. Optyka ta bardzo dobrze poradzi sobie w warunkach dziennych, jednakże w nocy wychwyci nieco mniej szczegółów. Dlatego też uważam, że to kamera idealna dla osoby, która częściej porusza się po drogach głównie za dnia i nie potrzebuje takich funkcji jak GPS czy WiFi.


C540 możemy dodatkowo wyposażyć w kamerę tylną A30. Warto wspomnieć, iż nie każdy producent pozwala na późniejszy zakup dodatkowego rejestratora. W tym przypadku uważam to za plus, gdyż nie zawsze od razu decydujemy się na zakup dwóch kamer.

Znajdziemy tu również automatyczny tryb parkingowy, który w połączeniu z funkcją detekcji ruchu oraz czujnikiem wstrząsów (G-Sensor) zapewni bezpieczeństwo również w czasie, kiedy będziemy przebywać poza autem.

Więcej informacji o zasadzie funkcjonowania automatycznego trybu parkingowe znajdziecie w artykule ”Automatyczny tryb parkingowy w rejestratorach jazdy” na naszym blogu.

Warto pamiętać, iż tryb parkingowy będzie działać tylko i wyłącznie po zapewnieniu stałego zasilania przy pomocy np. adaptera zasilania Mio Smartbox. Temat różnych rodzajów zasilania kamer samochodowych został szczegółowo omówiony w artykule "Zasilanie rejestratorów jazdy" - zapraszam.

Rejestrator jazdy Mio MiVue C540 w chwili publikacji tego artykułu kosztuje 349 zł.

Przykładowe filmy z Mio MiVue C540 znajdziecie na naszym kanale YouTube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLWb1jIrvNpnbGRuSGDbus4K1qcdLAviGs

Mio MiVue C570

Kamera Mio MiVue C570 to siostra bliźniaczka modelu C540, jednakże z nieco innym wnętrzem. Wyposażona została w przetwornik obrazu Sony STARVIS IMX307, który w połączeniu z przesłoną F/1.8 i kątem widzenia 150° zauważalnie lepiej radzi sobie w warunkach nocnych w porównaniu do modelu C540. Kamera nagrywa w Full HD przy 30 klatkach na sekundę i osobiście uważam, że spokojnie może konkurować z kamerami nawet z wyższej półki. Idealnie sprawdzi się dla osoby, która szuka kompaktowej kamery z bardzo dobrą jakością nagrań, a przy tym rozsądnej cenowo.


Wspólną cechą łączącą modele C570 oraz C540 jest automatyczny tryb parkingowy oraz możliwość podłączenia kamery tylnej A30, jednak znajdziemy między nimi też pewną istotną różnicę - odbiornik GPS. Podstawowymi funkcjami tego modułu są: zapis prędkości na nagraniu (który oczywiście możemy wyłączyć), zapis lokalizacji geograficznej oraz synchronizacja daty i godziny z satelity.

Dzięki niemu zostaniemy również ostrzeżeni przed fotoradarami na podstawie bezpłatnej bazy fotoradarów aktualizowanej dożywotnio bez dodatkowych opłat. W praktyce jednak funkcja ta nie polega na wykrywaniu fotoradaru, tylko na ostrzeganiu nas o możliwości jego wystąpienia. Należy pamiętać, iż umiejscowienie radarów zmienia się oraz możemy spotkać przenośne fotoradary, więc ta funkcja nie zawsze spełni swoje zadanie.

Dodatkowo przy użyciu dedykowanego programu MiVue Manager (dostępny na komputery z systemem Windows oraz MacOS) da nam on możliwość prześledzenia naszej trasy z podziałem na konkretne dni oraz zdarzenia. Poniżej kilka screenów z programu.Kamera samochodowa Mio MiVue C570 na dzień publikacji kosztuje 449 zł, a więc dokładnie 100 zł więcej niż C540.

Na naszym kanale YouTube poniżej znajdziecie przykładowe nagrania z kamery C570, a także dodatkowe porównania video m.in. z Mio C540 czy Viofo A129:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLWb1jIrvNpnbHfp1Xi3yXZ5BPbWSjqS2L


Mio MiVue 798

Kamera Mio MiVue 798 jest modelem z segmentu Premium i stanowi następcę modelu 792 Pro. Model ten charakteryzuje się największą ilością funkcji dodatkowych oraz kilkoma rozdzielczościami do wyboru. Cechuje się przetwornikiem obrazu Sony STARVIS IMX326, przesłoną F/1.8 oraz kątem widzenia 150°. Do wyboru mamy rozdzielczości - 1600p, 1440p i 1080p, przy czym w 1600p maksymalny klatkaż to 25fps, więc moim zdaniem najlepiej wypada stosowanie pośredniej rozdzielczości 1440p 30fps, która zapewnia wysoką jakość i szczegółowość obrazu.


Mio MiVue 798 jak na produkt segmentu Premium przystało oferuje bardzo bogatą funkcjonalność. Znajdziemy w nim funkcje takie jak GPS, WiFi, aktywny tryb parkingowy, asystenta kierowcy oraz monitorowanie ciśnienia w oponach.

Asystent kierowcy służy do informowania kierowcy o zmianie pasa ruchu oraz o możliwej kolizji z pojazdem poprzedzającym - osobiście uważam tę funkcję za dość denerwującą, gdyż kamera nie wie czy mamy włączony kierunkowskaz więc za każdym razem gdy np. będziemy wyprzedzać, kamera będzie nas informować o tym, że zmieniamy pas ruchu. Oczywiście jest możliwość wyłączenia tej opcji, do czego zachęcam.

Funkcja monitorowania ciśnienia w oponach, jak sama nazwa wskazuje informuje nas jakie aktualnie jest ciśnienie w oponach naszego pojazdu. Wymaga ona montażu dodatkowych czujników, niestety jednak dedykowanych czujników firmy Mio nie znajdziemy w polskiej dystrybucji.

Za pomocą funkcji WiFi połączymy kamerę z naszym smartfonem. Po zainstalowaniu aplikacji możemy zapisać interesujące nas nagrania w pamięci telefonu bez wyciągania karty pamięci z wideorejestratora, podglądać na żywo aktualny obraz z kamery, zmieniać ustawienia czy zaktualizować firmware.

Poniżej kilka zrzutów ekranu z aplikacji MiVue PRO. Aplikacja do pobrania w sklepie Google Play oraz App Store.
Rejestrator Mio MiVue 798 w chwili publikacji artykułu kosztuje 849 zł, natomiast jego odmiana Mio 798 DUAL, której zestaw zawiera kamerę tylną A30 - 1199 zł.

Na koniec link to playlisty na naszym kanale YouTube z filmami przedstawiającymi przykładowe nagrania z kamery Mio MiVue 798 w rozdzielczościach 1600p oraz 1440p:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLWb1jIrvNpnYL532iCpbxmOkaxFD1GWjO


Podsumowanie

Kamera samochodowa Mio MiVue C540 jest podstawową kamerą, która zapewni relatywnie dobrej jakości obraz za dnia oraz w nocy, jednak ma ograniczoną funkcjonalność. Bardzo dobrze sprawdzi się dla osób mniej wymagających, którzy szukają prostej kamery bez dużej ilości funkcji.

Rejestrator Mio MiVue C570 świetnie sprawdzi się dla osób potrzebujących niewielkiej kamery z lepszej klasy optyką, gwarantującą wysokiej jakości nagrania Full HD, a dodatkowo wyposażoną w odbiornik GPS wzbogacający kamerę o dodatkowe funkcje.

Topowy model Mio MiVue 798 przeznaczony jest dla osób poszukujących rejestratora klasy Premium zapewniającego wysoką rozdzielczość zapisu video oraz bogatą funkcjonalność, której nie znajdziemy w tańszych modelach kamer.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty i funkcje jakie oferują przedstawione kamery - osobiście wybrałabym kamerę Mio C570, gdyż jest niewielka i moim zdaniem nagrania wyglądają lepiej aniżeli w C540. Ponadto osobiście nie potrzebuje WiFi oraz kilku rozdzielczości do wyboru. Jednak każdy wybiera kamerę pod swoje potrzeby oraz odbiera nagrania w inny sposób dlatego też najlepiej przeanalizować wszystkie możliwości kamer oraz sprawdzić przykładowe nagrania by wybrać tą najlepszą dla siebie.Tabela porównawcza Mio C540 vs C570 vs 798

Najbardziej istotne różnice dzielące opisywane w tym artykule modele sprawdzicie w tabeli:


Opisane powyżej kamery znajdziecie w sklepie internetowym WIDEOREJESTRATORY24.PL, dla którego serdecznie zapraszam:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz