Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

czwartek, 17 listopada 2016

Zasilanie rejestratorów jazdy

Zasilanie rejestratorów jazdy to jedna z kwestii, która wzbudza wiele wątpliwości u osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie kamer samochodowych i planujących zakup takiego urządzenia. Zapraszam zatem do obejrzenia video-poradnika, który - mam nadzieję - rozwieje większość tych wątpliwości.

Prezentacja video, którą przygotowałem trwa nieco ponad 22 minuty i jest podzielona na trzy zasadnicze części:

1. Zasilanie kamery z baterii czy z kondensatora - co lepsze?

Krótko o tym dlaczego baterie w rejestratorach jazdy tak krótko trzymają i pod jakimi względami kondensatory są lepsze od baterii, mimo iż trzymają jeszcze krócej?

Polecam także wcześniej publikowany w blogu artykuł dotyczący kondensatorów w rejestratorach jazdy.

2. Funkcja "autostart" w kamerach samochodowych

O tym jak wygląda konfrontacja popularnego wyobrażenia na temat tej funkcji z rzeczywistością. (od ok. 5m29s w filmie)

3. Podłączanie stałego zasilania do kamery samochodowej

Metody stałego zasilania rejestratora także podczas postoju i przy wyłączonym silniku, np. w celu wykorzystania trybu parkingowego. Przy okazji prezentacja adaptera zasilania Vico-Power PLUS, a także adaptera/baterii BlackVue Power Magic Battery Pack B-112. (od ok. 10m27s w filmie)

Zapraszam serdecznie do obejrzenia i podzielenia się uwagami, komentarzami czy pytaniami.


Link YouTube:

Tytułem uzupełnienia

Post-factum zdałem sobie sprawę, że w prezentacji nie poruszyłem ciekawego wątku, na który zwrócił uwagę jeden z widzów. Mianowicie jest możliwe mostkowe podłączenie układu zabezpieczenia zasilania, tzn. do instalacji elektrycznej podłączyć adapter zasilania, na wyjściu adaptera zasilania podłączyć baterię B-112, a finalnie na wyjściu baterii podłączyć rejestrator.

W takim układzie adapter będzie ładował baterię B-112 (jednocześnie zasilając kamerę) także po zaparkowaniu auta i wyłączeniu silnika, a w razie spadku napięcia wejściowego z akumulatora samochodu, zasilanie kamery "przejmie" adapter B-112.

Niestety w przypadku kombinacji urządzeń przedstawionej na filmie (adapter Vico-Power PLUS oraz bateria B-112) takie rozwiązanie nie zdaje egzaminu z uwagi na zbyt niską wydajność prądową Vico-Power PLUS wynoszącą max 2A, podczas gdy B-112 wymaga min. 3-3.5A prądu wejściowego do ładowania baterii i poprawnego funkcjonowania. Mam w planie przetestowanie nowego adaptera zasilania o większej wydajności prądowej, który potencjalnie rozwiąże ten problem, o rezultacie tego testu oczywiście Was poinformuję.

Aktualizacja - luty 2019
W uzupełnieniu do powyższego materiału zapraszam do przeczytania i obejrzenia prezentacji adaptera / baterii BlackVue Ultra Battery B-124, która jest następcą opisywanego w tym materiale modelu B-112. Zapraszam serdecznie:4 komentarze:

 1. Witam! Pewnym rozwiązaniem zasilania na określony praktyczny czas użytkowania pojazdu szczególnie w ruchu miejskim z postojami na zakupy, parogodzinne zwiedzanie itp jest powerbank o pojemności 200000mAh, widziałem taki w cenie 129 zł z informacją że są kompatybilne z wideorejestratorami...Jeśli tak to górę do kieszeni i na czas takich przystanków samochodowych całkiem wystarczy do zasilania kamerki i czuwania... A tryb nocnego czy całodziennego czuwania to już inna sprawa. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście 20000 mAh, pardon:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.
  Dopiero teraz wpadłem na Twój filmik. Podoba mi się sposób prezentacji. Treść filmiku jest dalej aktualna!. Ciekawe czy omawiany na końcu power bank ma możliwość ładowania z sieci domowej?. Ktoś jeżdżący na krótkich dystansach po doładowaniu w domu móģł by podłączyć go na noc i złapać pirata osiedlowego parkingu (sprawcę zadrapań karoserii). Mam sąsiada który pakując obok mnie, już trzykrotnie walnął mnie z przodu i z tyłu i nigdy nie przeprosił, nie mówiąc o naprawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam!
  Czasem krótka podpowiedź więcej znaczy niż wypasiony nazewnictwem technicznym artykuł. Posiadam wideorejestrator Xblitz dual core. Proponuję zwrócić uwagę na różnicę w wyłączaniu rejestratora przez wyciągnięcie wtyczki i przez wyłączenie przy pomocy przycisku.Jaki to ma wpływ na naładowanie akumulatora można się przekonać przy następnym włączeniu rejestratora wtyczką. Nienaładowany akumulator ma też związek z jakością nagrania.

  OdpowiedzUsuń