Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

poniedziałek, 6 lutego 2017

Yi Gimbal vs GoPro Karma Grip - pierwsze kroki w świecie gimbali

Dziedzina gimbali, czyli elektronicznych stabilizatorów jest nie ukrywam dla mnie zupełnie nowa. Nie mając wcześniej styczności z tego rodzaju urządzeniami, przygodę z nimi rozpocząłem od dwóch modeli: Yi Handheld Gimbal oraz GoPro Karma Grip. Obydwa stabilizatory mnie miło zaskoczyły, ale jeden z nich na pewno wywarł na mnie znacznie większe wrażenie. Który? Zapraszam do obejrzenia wideoprezentacji, w której dzielę się swoimi spontanicznymi spostrzeżeniami na temat obydwu stablizatorów.

Yi Handheld Gimbal

Yi Handheld Gimbal to nowa i stosunkowo niedroga propozycja od Xiaoyi / Yi Technologies - marki, która ostatnimi czasy zaskakuje rynek ciekawymi produktami i jawi się jako najpoważniejszy konkurent dla kulejącego nieco ostatnio GoPro. Yi Gimbal, choć kompaktowy i zgrabny, nie jest jednak pozbawiony istotnych wad.

GoPro Karma Grip

Konkurencyjny GoPro Karma Grip, czyli gimbal dedykowany dla kamer sportowych GoPro (konkretnie HERO5 Black, ale docelowo będą dostępne adaptery także dla pozostałych modeli z serią HERO4 włącznie), jest zupełnie innym rodzajem gimbala i nie ukrywam, że bardziej przypadł mi do gustu - choć jest znacznie droższy od Yi.

Dlaczego właśnie Karma mi się spodobała? Jakie zalety i wady - moim zdaniem - posiada Yi Gimbal? Zapraszam do obejrzenia:Krótki disclaimer: film na pewno nie porusza wszystkich kwestii związanych z gimbalami, nie jest też recenzją sensu stricte. Jako, że stabilizatory kamer sportowych to dla mnie samego nowość, nie mam też porównania z analogicznymi urządzeniami konkurencyjnych producentów (coming soon). Liczę zatem na wyrozumiałość odnośnie spontaniczności tejże prezentacji ;)

Prezentowane gimbale są dostępne w sklepie WR24.PL, jak zawsze serdecznie zapraszam:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz