Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

wtorek, 28 lutego 2017

Nowy klon "króla klonów", czyli Viofo G1WH

G1WH to jeden z najbardziej popularnych rejestratorów jazdy - i to w skali niemalże światowej. Jego popularność wynika z bardzo korzystnego stosunku jakości do ceny. Z drugiej strony jest to też kamera, która jest chyba najczęściej klonowana przez chińskich producentów i de facto niemożliwe jest określenie "oryginalnego" G1WH. Niemniej do obrotu trafia właśnie nowy wariant firmowany przez Viofo i z paru powodów jest to dobra informacja.

Co nowego w "nowym" G1WH?

Wizualnie Viofo G1WH nie wnosi żadnych zmian, także podstawowe podzespoły są takie same jak wcześniej, a więc jest tu znany i lubiany chipset Novatek NTK95660 oraz przetwornik Aptina AR0330, czyli tandem uniwersalnie stosowany w dziesiątkach jeśli nie setkach różnych kamer samochodowych, przy tym zapewniający bardzo sensowną jakość i funkcjonalność.

Diabeł tkwi w szczegółach, a konkretnie w oprogramowaniu, które umożliwia zapis z bitrate aż 18 Mbps (nowość w rodzinie G1Wx), a także posiada dodatkową funkcję obrotu obrazu o 180 stopni. Bardzo istotną dla wielu nowością jest obsługa kart pamięci o pojemności 64GB, bowiem starsze modele G1WH różnie reagowały na tego typu karty, a przeważnie reagowały fochem. Nowy wariant G1WH od Viofo nie dość, że z kartą 64GB pracuje stabilnie, to także samodzielnie sformatuje kartę do systemu FAT32.

Warto odnotować także zmianę w płycie głównej. Legendarna "czarna" płyta S1088, na której bazowane były/są no-name'owe G1WH ustąpiła miejsce płycie głównej o kolorze zielonym, oznaczonej symbolem H200+_M5_v5.1.


Abstrachując od kwestii technicznych, osobiście najbardziej cieszy mnie fakt, że jest to kamera G1WH bezpośrednio sygnowana przez konkretną firmę / markę (choć opakowanie nie posiada żadnych oznaczeń, a obudowa kamery jest nadal bez logo), która posiada już w swoim portfolio bardzo udane kamery samochodowe, m.in. Viofo A119, a tak ze sportowe pod marką GitUp. To pozwala mi przypuszczać, że przede wszystkim Viofo G1WH będzie solidny i niezawodny, bowiem w przypadku generycznego modelu G1WH marki "No Name" bywało z tym bardzo różnie i niestety zdarzały się partie produkcyjne, które - delikatnie mówiąc - nie grzeszyły niezawodnością.


Viofo G1WH unboxing

Zapraszam do obejrzenia kilkuminutowego filmu z unboxingiem i garścią paru wrażeń z kamery Viofo G1WH:


Więcej przykładowych filmów z kamery Viofo G1WH, a także porównanie ze "starym" G1WH/G1WC znajdziecie na dedykowanej playliście na kanale YouTube WR24:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLWb1jIrvNpnb5_7ghW-8CbM5oDlz56k8c

Gdzie kupić?

Kamera samochodowa Viofo G1WH, a także "generyczne" G1WH/G1WC są dostępne w sklepie WIDEOREJESTRATORY24.PL, zapraszam serdecznie:
Na koniec dodam, że wkrótce planowana jest także sprzedażowa premiera modelu Viofo G1WC, a więc wariantu kamery z kondensatorem zamiast akumulatora (czemu z kondensatorem lepiej przeczytasz tutaj), także firmowanego przez Viofo. Stay tuned... :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz