Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

piątek, 10 lipca 2015

Kamera sportowa SJCAM SJ5000+ z ekranem LCD 1.54"

Do obrotu w Polsce trafiła nowa wersja popularnej kamery sportowej SJCAM SJ5000+ wyposażona w wyświetlacz LCD o przekątnej 1.54", która zastępuje dotychczasową wersję z wyświetlaczem 1.5". Kamery z nowej serii są także fabrycznie wyposażone w oprogramowanie zawierające polski język menu. Poniżej krótkie podsumowanie zmian wprowadzonych w tej niezwykle popularnej kamerce sportowej.

Nowy wyświetlacz LCD

Najważniejszą i najbardziej zauważalną zmianą jest nowy wyświetlacz TFT LCD, który jest minimalnie większy (1.54" vs. 1.5") oraz oferuje wyższą rozdzielczość. W efekcie mamy do czynienia ze znacznie wyraźniejszym i praktycznie pozbawionym "pikselozy" wyświetlaczem. Z drugiej jednak strony wyświetlacz jest minimalnie ciemniejszy i ma nieco gorsze kąty widzenia. Widać to jednak dopiero w bezpośrednim porównaniu ze "starą" wersją kamerki, a przy codziennym użytkowaniu nie powinno stanowić istotnego problemu. Ze względu na wyższą rozdzielczość ekranu osobiście oceniam tę zmianę na duży "plus".

"Stary" model SJCAM SJ5000+ z LCD 1.5"

Kamera SJCAM SJ5000+ z nowej serii produkcyjnej z LCD 1.54"

Firmware z polskim językiem menu

Kamery SJ5000+ z nowej serii produkcyjnej są już fabrycznie wyposażone w firmware w wersji co najmniej v2.5, w której znajdziemy polski język menu. Starsze egzemplarze należało aktualizować ręcznie, co już opisywałem w poprzednim artykule. Przyznać jednak należy, że jakość polskiego tłumaczenia gdzieniegdzie pozostawia nieco do życzenia i możliwe, że zostanie to poprawione w kolejnych wersjach, choć nie stanowi to dużego problemu w normalnym użytkowaniu. Brak polskiego menu był często poruszany przez użytkowników, więc ten problem jest definitywnie rozwiązany.

Oznaczenie gniazd USB / HDMI / microSD

Nieznaczną korektę znajdziemy także przy oznaczeniach interfejsów zewnętrznych.

Z lewej nowa wersja, z prawej poprzednia.

Podsumowanie

Nie ma żadnych różnic czy nowości w kamerach SJ5000+ z nowej serii w kontekście funkcjonalnym czy jakości rejestrowanego obrazu. Wprowadzone nowości są zatem kosmetyczne, niemniej nowy ekran LCD jest zauważalnie lepszy i wyraźniejszy, a to z punktu widzenia codziennego użytkowania kamery na pewno pożądana zmiana.


Kamery SJCAM SJ5000+ z wyświetlaczem 1.54" do nabycia w sklepie WIDEOREJESTRATORY24.PL - zapraszam:
Tylko sprawdzone rejestratory jazdy w sklepie WR24.PL.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz