Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

poniedziałek, 28 września 2015

Zaćmienie Księżyca okiem kamerki SJCAM SJ5000+

W nocy z niedzieli na poniedziałek 28 września 2015 roku miało miejsce pełne zaćmienie Księżyca. Kolejna takie zaćmienie ponoć dopiero za 18 lat, a ponieważ akurat noc zapowiadała się bezchmurnie, nie omieszkałem skorzystać z takiej okazji. :) Zapraszam zatem do obejrzenia tego zjawiska zarejestrowanego kamerką sportową SJCAM SJ5000+ w trybie Time-Lapse.

Dlaczego SJ5000+?

Na wstępie dwa słowa dlaczego użyłem akurat tej kamery. To dość proste - świetna jakość nagrań nocnych zapewnianych przez zastosowaną w tym modelu matrycę Panasonic MN34120PA. Pierwotnie myślałem o kamerze AEE S71T, lecz niestety poziom szumów obrazu generowanych przez ten model w nagraniach w ciemności jednoznacznie wykluczył jej zastosowanie do zarejestrowania tego zjawiska.

Ostatecznie kamerka marki SJCAM zamontowana solidnym uchwytem (notabene marki AEE!) na balustradzie balkonu, z podłączonym stałym zasilaniem USB oraz ustawiona na nagrywanie w trybie Time-Lapse wywiązała się z zadania na medal! Efekt oceńcie sami - zapraszam:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz