Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

wtorek, 7 grudnia 2021

Jaki rejestrator jazdy kupić? Na co zwracać uwagę?

O tym, że warto mieć wideorejestrator w swoim samochodzie chyba mało kogo trzeba przekonywać. Kamery samochodowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność, ale one same - w sensie technologicznym - z roku na rok także się zmieniają i zyskują coraz lepsze parametry oraz funkcjonalności. Jaki rejestrator wybrać? Na co zwracać uwagę? Niniejszy artykuł stanowi zbiór doświadczeń zebranych przez ponad 7 lat działalności w branży wideorejestratorów samochodowych. Zapraszam!

Tytułem wstępu...

Niniejszy artykuł stanowi obszerne wprowadzenie teoretyczne do kwestii wyboru najlepszej kamery samochodowej. Jeśli nie masz czasu na teorię i szukasz konkretów, sprawdź aktualny ranking kamer samochodowych na blogu sklepu WR24.PL: Ranking kamer samochodowych.

Ponadto polecam też:

Najważniejszy aspekt wszystkich rejestratorów jazdy

Zasadniczą przesłanką montażu kamery samochodowej w samochodzie jest gromadzenie materiału dowodowego na wypadek wystąpienia spornej sytuacji na drodze. Idąc tym tropem, istotne jest aby kamera zarejestrowała możliwie najwięcej szczegółów, które nie pozostawią wątpliwości w ewentualnym rozstrzygnięciu sporu.

Choć nie ma i myślę, że jeszcze długo nie będzie kamer samochodowych, które zagwarantują stuprocentowo zapis każdego, najdrobniejszego nawet detalu na nagraniach (w osobnym artykule przeczytasz z czego to wynika), przy wyborze kamery do pojazdu na pewno powinno się kierować możliwie najlepszą jakością rejestrowanego przez nią obrazu.

Jakość video - najważniejsze parametry

Po czym poznać, że kamerka rejestruje dobry obraz video? Najprościej poprzez obejrzenie przykładowych filmów nagranych danym modelem rejestratora. Ocena jakości obrazu jest wysoce subiektywna, dlatego metoda poznawcza własnym zmysłem wzroku jest zdecydowanie najbardziej wskazana.

W serwisie YouTube można znaleźć mnóstwo testowych nagrań z rozmaitych kamer samochodowych, które pozwolą wstępnie ocenić możliwości konkretnego modelu rejestratora. Na kanale Wideorejestratory24 na YouTube zgromadziliśmy już dość pokaźną kolekcję testowych filmów z kamer samochodowych.

Przeglądając materiały na YouTube należy jednak wziąć poprawkę na to, że serwis YouTube stosuje dodatkową kompresję przesłanych materiałów video. To niestety negatywnie wpływa na ich jakość, która jest zauważalnie pogorszona względem surowych plików video zapisanych przez kamerę.

Wpływ rekompresji YouTube na nagrania video.

Jednakże przeglądanie testowych filmów na YouTube zwykle jest konsekwencją wstępnego wyselekcjonowania kilku modeli kamer, co rodzi naturalne pytanie: jakimi parametrami sugerować się w poszukiwaniach dobrej kamery samochodowej?

Rozdzielczość oraz prędkość klatkowa

Absolutne minimum i de facto standard to rozdzielczość Full HD, czyli 1920x1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. 

Coraz częściej jednak można spotkać rejestratory oferujące większą od standardowego Full HD rozdzielczość zapisu, np. 2560x1440 (tzw. 2.5K). To dobry znak, bowiem z reguły większa rozdzielczość z reguły oznacza wyższą szczegółowość obrazu, aczkolwiek poza rozdzielczością wpływ na jakość mają inne istotne czynniki, o których piszę poniżej.

Szczegółowość obrazu w rozdzielczości Full HD vs 4K

Trendem, który od jakiegoś czasu można zaobserwować, jest coraz śmielsze wprowadzanie na rynek wideorejestratorów z nagrywaniem w rozdzielczości 3840x2160p, czyli 4K. Zapewnia to zwykle bezkonkurencyjne możliwości w wychwytywaniu szczegółów - szczególnie w warunkach dziennych. 

Czy prędkość klatkowa ma znaczenie? I tak i nie. Panuje powszechny mit "60fps", według którego najlepsze są kamery z klatkażem dwukrotnie wyższym niż standardowe 30fps. Z jednej strony to fakt, że 60 klatek w ciągu sekundy zamiast 30 teoretycznie daje większe szanse na "złapanie" tablicy rejestracyjnej w ruchu. Z drugiej strony jednak trzeba pamiętać, że im częściej otwierana jest migawka, tym mniej światła jest w stanie ona uchwycić. A im mniej światła, to i mniej szczegółów, więc kółko się zamyka. Trzeba do tematu podejść więc z rozwagą, a de facto kluczowy jest... przetwornik obrazu.


Przetwornik obrazu

Cyfrowy przetwornik obrazu (zwany także matrycą lub sensorem) to bez wątpienia jeden z najważniejszych podzespołów w każdym rejestratorze jazdy. Jest to element, który przetwarza światło widzialne na postać cyfrową. 

Niekiedy na opakowaniach czy w instrukcjach kamer producent deklaruje konkretny model / typ przetwornika. Dominującym producentem wysokiej jakości przetworników optycznych na świecie jest Sony i komponenty tej marki w wideorejestratorze przeważnie zwiastują dobrą jakość video. Z innych spotykanych w rejeśli injestratorach jazdy producentów sensorów wymienić można m.in. OmniVision czy Aptina.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na sensory Sony z serii StarVis (ang. Starlight Visibility - widoczność w świetle gwiazd), charakteryzujące się bardzo wysoką czułością na światło. To przekłada się na jeszcze wyższą szczegółowość i jakość obrazu w warunkach nocnych. 

Poniżej ciekawe porównanie dwóch kamer wyposażonych z sensory StarVis, ale tylko jedna z nich wykorzystuje pełnię potencjału tego sensora - zobacz:Obiektyw i wartość przysłony

Zanim światło dotrze do matrycy i zostanie przetworzone na postać cyfrową, musi przejść przez obiektyw, który odgrywa bardzo ważną rolę w efektywnej jakości obrazu. Niestety producenci rzadko kiedy chwalą się szczegółowymi parametrami obiektywów - chyba, że mają czym się chwalić.

Niezłe kamery samochodowe posiadają obiektywy z przysłoną o wartości f/1.8, lepsze f/1.6, a najlepsze aktualnie dostępne na rynku modele mają jasność nawet f/1.4. W dużym uproszczeniu: im niższa wartość przysłony, tym więcej światła pada na matrycę. Ma to fundamentalne znaczenie zwłaszcza w nagraniach nocnych, bowiem w efekcie obraz jest po prostu jaśniejszy i bardziej szczegółowy.

Kąt widzenia obiektywu

Im większy kąt widzenia obiektywu, tym szerszy zakres przestrzeni przed pojazdem kamera obejmie swoim "okiem". Wbrew pozorom, nie jest to kluczowy parametr rejestratorów jazdy z punktu widzenia jakości nagrywanego materiału. Szczególnie, że często deklaracje producenta w zakresie kąta widzenia obiektywu należy czasem brać z lekkim przymrużeniem oka.


Producenci w specyfikacjach podają np. kąt widzenia mierzony po przekątnej, a rzeczywisty kąt mierzony poziomo jest znacznie mniejszy. Rozsądne minimum deklarowane przez producentów to ok. 120-140 stopni, natomiast najlepiej rzeczywisty obszar widzenia ocenić oglądając przykładowe filmy z danej kamery.

Warto też wziąć pod uwagę, że im szerszy kąt widzenia, tym zniekształcenia obrazu (efekt beczki) będą bardziej wyraźne, co będzie przekładać się na możliwość odczytywania detali.

Jakość obrazu a odczytywanie tablic rejestracyjnych 

W ramach zamknięcia wątku jakości video muszę poruszyć bardzo istotną kwestię. Często bowiem otrzymuję prośbę o poradę, która sprowadza się do krótkiego dialogu:
- Dzień dobry, szukam dobrej kamery, która odczyta wszystkie tablice rejestracyjne. 
- Dzień dobry. Nie ma takiej kamery.  
[szok!]


Powtarzając pełnym zdaniem: nie ma i prawdopodobnie długo nie będzie kamery samochodowej, która gwarantuje możliwość odczytania tablic rejestracyjnych zawsze i w każdych warunkach. 

Nie ma tutaj też znaczenia czy kamera kosztuje 200 zł czy 2000 zł, czy posiada największą możliwą rozdzielczość, najlepszy przetwornik obrazu czy bardzo jasny obiektyw. Zdolność wychwycenia przez kamerę - ba, nawet przez ludzkie oko! - rozmaitych detali z otoczenia jest uzależniona od bardzo wielu czynników, przede wszystkim warunków oświetlenia i jakości optyki, ale także m.in. warunków pogodowych (słonecznie/pochmurno/deszczowo itp.), okoliczności nagrywania materiału (np. pod słońce), prędkości wymijających się pojazdów itp itd.

ALE! Wraz z postępem technologicznym, także i w tej materii widać pewne światełko w tunelu. Są mianowicie już dostępne modele wideorejestratorów samochodowych wyposażone w tryb HDR (High Dynamic Range), dzięki któremu kamery te są w stanie skutecznie wychwycić tablice rejestracyjne w trudnych warunkach oświetleniowych - szczególnie w nocy.

Przykład:


Na moment aktualizacji tego artykułu (grudzień 2021) tego typu kamer jest niewiele, ale myślę, że wyznaczają one ciekawy trend, za którym podążą wkrótce kolejni producenci i modele rejestratorów jazdy. Znajdziecie je w dedykowanej podkategorii Wideorejestratory Super HDR w sklepie WR24.PL. Zapraszam.


Funkcjonalność czyli "bajery" dodatkowe

Niemal wszystkie kamery samochodowe charakteryzują się zestawem pewnych zasadniczych cech i funkcji, bez których jej wykorzystanie w pojeździe nie miałoby sensu. Mam tu na myśli np. funkcję autostartu (włączanie i automatyczne rozpoczynanie nagrywania w momencie podłączenia zasilania) czy nagrywania w pętli (dzięki czemu nie musimy martwić się o opróżnianie karty pamięci po jej wypełnieniu, a najstarsze pliki na karcie pamięci są nadpisywane najnowszymi).

To są absolutne podstawy, nad którymi nie ma sensu się rozwodzić, a pozostałe funkcje spotykane w kamerach należy rozważać jako swego rodzaju bajery, które mogą być przydatne, ale bez nich kamera też będzie spełniała swoją podstawową funkcję.

Tryby parkingowe

Kwestia monitoringu parkingowego przez kamery samochodowe jest nieco złożona i ogólnie można wyróżnić trzy zasadnicze tryby pracy pomocne w nagrywaniu zdarzeń podczas postoju:

 1. Tryb detekcji ruchu
  Kamera ręcznie przełączona w ten tryb obserwuje wydarzenia w polu jej widzenia, ale na karcie pamięci zapisuje pliki z nagraniami tylko wtedy, kiedy wykryje jakiś ruch - czyli zmianę w obrazie (np. przechodzącego przechodnia czy przejeżdżające w pobliżu inne auta). Jest to jednak tryb dalece niedoskonały.
 2. Tryb parkingowy "pasywny" z detekcją wstrząsów
  W tym trybie kamera po wyłączeniu przechodzi w stan "uśpienia", pozostając jednak wciąż aktywna na odczyty z G-Sensora, czyli czujnika wstrząsów. W razie wykrycia kolizji kamera samoczynnie włącza się i rozpoczyna nagrywanie materiału filmowego. Tryb ten jest przydatny zatem tylko w sytuacjach gdy już dojdzie do kolizji z naszym pojazdem, natomiast kamera pozostaje "ślepa" na pozostałe wydarzenia w swoim polu widzenia.
 3. Tryb parkingowy "aktywny" z automatyczną detekcją postoju
  Zdecydowanie najbardziej polecany tryb parkingowy, bowiem zasada jego działania polega na tym, że kamera wykrywa kiedy zaparkujemy pojazd i wówczas samoczynnie aktywuje tryb wykrywania ruchu i wstrząsów. Niektóre modele kamer oferują także tryb nagrywania poklatkowego (time-lapse) podczas postoju lub low-bitrate, tj. nagrywania ciągłego, ale w obniżonej rozdzielczości aby zaoszczędzić miejsce na karcie pamięci. Warunkiem poprawnego funkcjonowania automatycznego trybu parkingowego jest podłączenie rejestratora do źródła stałego zasilania, niezależnego od pracy silnika.


Wszystkich zainteresowanych szerszym omówieniem tematu trybów parkingowych w samochodowych rejestratorach jazdy oraz koniecznymi uwarunkowaniami odsyłam do odrębnego artykułu: Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?

G-Sensor (czujnik wstrząsów / przeciążeń)

Zintegrowany w kamerze G-Sensor służy do wykrywania gwałtownych przeciążeń będących wynikiem np. kolizji, uderzenia, wjechania w dużą dziurę na jezdni czy gwałtownego manewru lub hamowania. Po wykryciu takiego przeciążenia bieżące nagranie zostaje zabezpieczone przed nadpisaniem przy kolejnym cyklu nagrywania w pętli, co pozwoli je bezpiecznie skopiować np. do komputera już po fakcie. Większość kamer dostępnych na rynku posiada G-Sensor, a niektóre z nich pozwalają także na ustawienie czułości sensora.

Przycisk "EVENT"

Podczas gdy G-Sensor czuwa nad automatycznym zabezpieczaniem nagrań video w razie kolizji, dedykowany przycisk "EVENT" pozwala na zabezpieczenie bieżącego nagrania na karcie pamięci na żądanie użytkownika.

Dedykowany przycisk EVENT na środku oznaczony trójkątem ostrzegawczym

Niektóre wideorejestratory mają dedykowany tej funkcji przycisk (przeważnie wyróżniony kolorem pomarańczowym i/lub oznaczony piktogramem trójkąta ostrzegawczego), inne zaś wykorzystują inny fizyczny klawisz do zrealizowania tej samej funkcji, nawet jeśli nie jest on specjalnie oznaczony.

Odbiornik GPS

Rola odbiornika GPS w kamerce ogranicza się głównie do śledzenia lokalizacji geograficznej oraz bieżącej prędkości pojazdu. Zwłaszcza ten drugi aspekt budzi wiele emocji i stanowi miecz obosieczny, bo z jednej strony zapis prędkości na nagraniu z kamery może przekształcić poszkodowanego w kolizji drogowej w jej sprawcę, z drugiej zaś może stanowić pomocną broń na wypadek gdyby - hipotetycznie - policyjny radar typu Iskra-1 podczas kontroli prędkości wykazał odrobinę zbyt dużą prędkość naszego pojazdu w stosunku do rzeczywistej.

Dedykowana aplikacja PC Viewer do przeglądania nagrań z kamery samochodowej
(tutaj na przykładzie Alpine / Thinkware)

W większości kamer z GPS'em wyświetlanie bieżącej prędkości na nagraniu video można wyłączyć. Dodatkowymi atutami odbiornika GPS jest także możliwość automatycznej synchronizacji zegara oraz wyświetlenia przebiegu trasy na mapie za pomocą dedykowanego oprogramowania do odtwarzania nagrań z kamer samochodowych.

W kontekście prawnych aspektów wykorzystania nagrań z rejestratorów jazdy, także w odniesieniu do odczytów z GPS, polecam odrębny artykuł na ten temat:
Prawne aspekty wykorzystania nagrań z rejestratorów jazdy

Bateria czy kondensator?

Często spotykam się z pytaniem "a jak długo w tej kamerce trzyma bateria?". Odpowiedź zawsze jest taka sama, czyli kilka, a w najlepszych przypadkach kilkanaście minut i jest to zupełnie normalne. W skrócie: baterie w rejestratorach jazdy mają niewielką pojemność i "trzymają" krótko, bo ich zadaniem jest głównie chwilowe podtrzymanie napięcia po odcięciu zasilania zewnętrznego, a do tego nie potrzeba dużej pojemności akumulatora.

Lepszą alternatywą dla wbudowanej baterii jest zasilanie kondensatorem, dlatego warto rozejrzeć się za takim rozwiązaniem. Najważniejszą przewagą kondensatora względem klasycznego ogniwa Li-Ion jest znacznie wyższa trwałość i odporność na trudne warunki atmosferyczne takie jak mróz czy upały. Wada? W zasadzie tylko jedna - brak możliwości uruchomienia kamery z kondensatorami bez zasilania zewnętrznego. Zakładając jednak, że kamera i tak musi być podłączona do zasilania zewnętrznego aby poprawnie pracować, ma to raczej znikome znaczenie.

Zainteresowanych rozszerzeniem wiedzy w tej kwestii zapraszam do artykułu: Kamera z baterią czy kondensatorem? Co wybrać?

Odbiornik WiFi

Można to uznać za "bajer" dla fanów wszelkiego rodzaju bezprzewodowości, ale w gruncie rzeczy jest to bardzo wygodna funkcja. Kamerka wyposażona w odbiornik WiFi umożliwia połączenie ze smartfonem i/lub tabletem za pomocą dedykowanej, przeważnie bezpłatnej aplikacji.

Za pośrednictwem takiej aplikacji możliwy jest m.in. podgląd obrazu z kamery na żywo, przegląd zapisanych na karcie pamięci nagrań z możliwością ich pobrania do telefonu bezprzewodowo czy też zmianę ustawień kamery. Świetna sprawa jeśli potrzebujemy na szybko zgrać materiał z kamery do smartfonu, co jest wygodniejsze niż przeglądanie nagrań bezpośrednio na maleńkim wyświetlaczu kamery.

Interesującym rozszerzeniem kwestii bezprzewodowości w kamerkach samochodowych jest rozwiązanie "BlackVue over the Cloud" w wideorejestratorach marki BlackVue. Funkcja ta umożliwia zdalny dostęp do rejestratora przez internet z poziomu aplikacji w smartfonie lub na komputerze. Rozwiązanie to opisuję szczegółowo w innym artykule na blogu - zainteresowanych zapraszam serdecznie:
BlackVue Cloud czyli kamera samochodowa przez internet

Cechy fizyczne i mocowanie

Niewątpliwie istotnymi czynnikami przy wyborze są także atrybuty fizyczne rejestratorów jazdy. Ważne są gabaryty i możliwość dyskretnego montażu, bowiem duża kamera będzie bardziej rzucała się w oczy z zewnątrz i zajmowała większą przestrzeń na szybie auta, potencjalnie wpływając na widoczność otoczenia przez kierowcę, czy też przyciągając wzrok amatorów cudzej własności.

Gdy planujemy wykorzystanie kamery np. w ciężarówce czy autobusie, warto natomiast zwrócić uwagę czy dołączony do zestawu uchwyt pozwala na prawidłowy montaż kamery pod kątem niemal prostym. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste, więc należy to zweryfikować przed zakupem.

Kamera samochodowa z klasycznym uchwytem przyssawkowym

Zdecydowana większość kamer na rynku jest mocowana do szyby w pojeździe za pomocą klasycznej przyssawki z elastycznego tworzywa. Rozwiązanie bardzo proste i praktyczne w montażu, a szczególnie demontażu, ale może sprawiać pewien kłopot w mroźne lub upalne dni ze względu na możliwość odkształcenia się materiału, którego wykonana jest przyssawka.

Dużo pewniejsze są mocowania przyklejane do szyby za pośrednictwem taśmy samoprzylepnej. Gwarantują one pewność i stabilność montażu, co ma spore znaczenie podczas jazdy na nierównościach. Problematyczny, ale nie niemożliwy jest demontaż takiego mocowania z szyby, ale to w zasadzie jedyny mankament tego typu mocowania.

Wśród rodzajów mocowań kamer można spotkać także tzw. aktywne uchwyty montażowe. Tego typu mocowania posiadają gniazdo, do którego podłączany jest kabel zasilający kamerę. Jest to zdecydowanie najbardziej praktyczny i wygodny sposób mocowania kamer do szyby samochodu, bowiem umożliwia błyskawiczne usunięcie urządzenia z uchwytu bez potrzeby odpinania okablowania czy zdejmowania samego uchwytu.

Kamera z aktywnym mocowaniem przyklejanym do szyby
Kabel zasilający jest podłączony do uchwytu, na którym spoczywa kamera

Czynnik ceny - czy najważniejszy?

Wybór określonego rejestratora jazdy do samochodu w dużej mierze zależy od kwoty jaką na ten cel chcemy przeznaczyć. Rozrzut cenowy tych urządzeń jest bardzo szeroki i trudno jednoznacznie wskazać ile kosztuje dobra kamerka do auta.

Jednego jestem natomiast pewien, omijać szerokim łukiem należy marketowe "okazje", w ramach których można nabyć kamerki do auta już nawet za kilkadziesiąt złotych. Zaufajcie mi i nie idźcie tą drogą. W mojej ocenie rozsądna dolna granica cenowa poniżej której nie ma co szukać rejestratorów jazdy to ok. 150-200 zł. Sensowne i nadające się do czegokolwiek kamery z reguły dostępne są w cenach od ok. 200-400 zł wzwyż, a modele ze średniej półki o dobrej optyce i bogatej funkcjonalności to już wydatek rzędu od 400-500 zł w górę. Za markowe rejestratory najlepszej jakości od wiodących w tej dziedzinie producentów możemy zapłacić kwotę czterocyfrową.

Kamera samochodowa za 69.99 zł - nie, nie i jeszcze raz nie!

No to teraz konkretnie, co wybrać?

Czujni (i cierpliwi) czytelnicy zauważyli zapewne, że w niniejszym artykule nie wskazałem które konkretnie modele rejestratorów najlepiej kupić. To jak najbardziej celowy zabieg, bowiem po pierwsze rynek rejestratorów jazdy zmienia się dość dynamicznie i ewentualny ranking najlepszych kamerek do auta może szybko się zdezaktualizować; a po drugie nie jest tajemnicą, że blog ten jest odnogą sklepu internetowego WIDEOREJESTRATORY24.PL. Dlatego też nie chciałem aby ten artykuł został odebrany jak zwykła reklama sklepu. Liczę jednak, że artykuł będzie pomocny w wyborze odpowiedniej kamery - niezależnie od źródła, w którym planujecie ją nabyć.

Natomiast do odwiedzenia sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL tak czy owak zachęcam, ponieważ w ramach jego działalności kładę wyjątkowy nacisk na to, aby wszystkie rejestratory jazdy przed wprowadzeniem do oferty przetestować i upewnić się, aby spełniały przede wszystkim kryteria wysokiej jakości nagrywanego obrazu video, zgodnie z wytycznymi przedstawionymi powyżej.

Mam nadzieję, że po lekturze tego artykułu o wybór będzie łatwiej, a w razie dalszych wątpliwości bądź pytań zapraszam do kontaktu lub korzystania z sekcji komentarzy pod artykułem.146 komentarzy:

 1. a widzieliście ten Xblitz P500? nie dosc, że ma spoko parametry, dobrze nagrywa, jest łatwy w montażu to jeszcze ten jonizator. Sprytne urządzenie

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam😊 Przeczytałam artykuł i hmmm dla mnie jako kobiety to czarna magia 😂 Poszukuje kamerki od 200 do 350 zl. Ktoś coś? Konkretne modele poproszę jeśli można.🙏🙏🙏🙏

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może 70mai? Zobacz: https://www.wideorejestratory24.info/2019/02/70mai-co-to-jest-i-z-czym-to-sie-je.html

   Usuń
 3. pomocny materiał,popieram

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym przedziale cenowym brałbym kamerkę camroad 6.2 z overmax https://ov.overmax.eu/produkt/camroad-6-2/. Jakość obrazu b.dobra, duzy wyświetlacz, czy np taka funkcja jak ostrzegacz o kolizji.

  OdpowiedzUsuń
 5. wideorejstratory przydatna sprawa ja sam korzystam w prywatnym samochpodzie w słuzbówce do tego mam jeszcze lokalizator gps, uważam że jest to niezbędne narzędzie , Transmobil mi dostarcza cały system, generalnie to połączenie jest moim zdaniem idealn

  OdpowiedzUsuń
 6. Szukam kamerki prostej i małej z funkcją WiFi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-wr1-wifi

   Usuń
 7. Też uważam że to przydatna rzecz w samochodzie. Też sobie kupiłam taki model Xblitz P500 i bardzo zadowolona jestem. A jakościowo super bo nie dość że sama kamerka wykonana z dobrych materiałów to naprawdę jakość nagrywania mega dobra

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja długo zatanawiałam się nad doborem najlepszej opcji dla firmy, a ponieważ kompletnie się na rejestratorach nie znam, zdałam się na speców z Transmobil i obecnie jestem zachwycona tym jak cały system działa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam, szukam czegoś co można podłączyć do radia z androidem (RCA) i bez ekranu? Znajdę coś takiego?

  OdpowiedzUsuń
 10. Zobacz sobie na NAVITEL R1050 - ciekawy wygląd, który zdecydowanie wyróżnia się spośród innych rejestratorów. Fajnie się sprawdza również dlatego, że podpowiada o tym, gdzie będzie radar, dostępny jest również prędkościomierz. Nagrania na dobrym  poziomie

  OdpowiedzUsuń
 11. ok po przeczytaniu Waszego poradnika oczekuję podpowiedzi ile trzeba zainwestować kasy aby rejestrator miał parametry Full HD/sensor SONY/Przysłona 1,6 kąt 160,procesor NTK,kodekH264,tryb parkingowy aktywny z automatyczną detekcją ruchu 24/7 z sensorem G zasilanie kondensatorem z WiFi z aktywnym uchwytem.Pisząc to mam nadzieję,że zaproponujecie coś dobrego w rozsądnej cenie z Waszego sklepu.Pozdrawiam i czekam na propozycję, którą zamienię w zakup.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie te kryteria (może poza kątem widzenia, ale to akurat parametr o mniejszym znaczeniu) spełnia np. Viofo A129, ew. nowy Mikavi PQ4 (pomijając aktywny uchwyt). Obydwie te kamery występują w wersjach jedno- i dwukanałowych. Zapraszam:
   https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a129-gps
   https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a129-gps-dual
   https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-mikavi-pq4
   https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-mikavi-pq4-dual

   Usuń
 12. A ja mam pytanie dotyczące rozdzielczości Jeden z producentów napisał rozdzielczość właściwości matrycy Rozdzielczość video 1440 x 1080 kosztuje nie mało bo ok 700 zł ale nie potrafię zlokalizować parametrów które jasno mówiły ile pikseli itp Trochę dziwny ma opis A chodzi o kamerę Rollei CarDVR 310 (40132) Może ktoś cos doradzi tak naprawdę co ma czy warto w to inwestować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1440x1080p niestety "pachnie" jakimś słabym sensorem z interpolowaną do 1080p rozdzielczością, a w efekcie mierną jakością obrazu. W cenie do 700 zł można kupić znacznie lepsze kamery z natywną rozdzielczością 2.5K (2560x1440p), gwarantującą bardzo wysoką jakość obrazu. Sprawdź np. Mikavi PQ4 czy Viofo A119 V3 - obydwie były opisywane na tym blogu niedawno.

   Usuń
  2. Dziękuję za potwierdzenie moich obaw sprawdzę te propozycję Jeszcze rozpatruję nieco tańszą a lepszą od tej wcześniejszej CAR CAMCORDER Ambarella G90C - FULLHD Za dużo jest tego

   Usuń
  3. G90C to bardzo stary model. Kiedyś w WR24.PL był w ofercie, ale został wycofany, bo w swojej klasie cenowej już miał dużo silniejszą konkurencję...

   Usuń
  4. Być może Nie jestem "specjalistą w dziedzinie " choć są jeszcze dostępne zastanawiam się również nad tym bo obiecałem znajomemu coś w miarę przyzwoitego ogarnąć a tu niema ciśnienia na nowości byle by było z GPS i dość czytelny obraz w nocy .

   Usuń
 13. Dzień dobry chciałabym kupić rejestrator dla męża na święta. Tylko totalnie tego nie ogarniam. Proszę podać rodzaje które wg państwa się nadają. Cena do 500

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym zakresie cenowym aktualnie najlepszą moim zdaniem kamerą jest Viofo A119 V3:
   https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a119-v3

   Usuń
 14. Dzień dobry
  chciałabym kupić wideorejestrator w ramach prezentu dla męża. Chciałabym, aby kupiony produkt, był prosty w montażu i ekonomiczny w zużyciu energii, aby miał zarówno tryb nagrywania w czasie jady jak i parkingowy. Naczytała sę już sporo na ten temat, a im więcej czytam tym jestem głupsza :) Wstępnie waham się między modelem Voifo A129 Dual i BlackVue DR750S-2Ch. Rozstrzał cenowy jest spory więc nie wiem która będzie faktycznie lepsza. Mąż nie jest elektrykiem i podłączenie sprzętów nie stanowi jego mocnej strony, a ponadto zależy mu na trybie ochrony parkingowej - a tu z kolei naczytałam się jak zużywa się akumulator jeżeli nie ma żadnego powerbanka czy innej "magicznej" baterii. Jak dokonać wyboru, na co jeszcze zwrócić uwagę, jak określić dodatkowe koszty - tych baterii, jak bardzo zużywa się akumulator jeżeli nie kupimy dodatków (bo sama kamera od BlackVue to 1800 zł a powerbank 1300 - koszt robi się naprawdę zacny) Bardzo proszę o pomoc w wyborze lepszego modelu biorąc pod uwagę oczekiwania i ograniczenia kupującego :)
  Pozdrawiam serdecznie
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zacznę od końca. Trudno jednoznacznie określić wpływ kamery pracującej w trybie parkingowym i podłączonej do instalacji elektrycznej na zużycie akumulatora samochodu. Natomiast na pewno to zużycie będzie z czasem postępować, co w efekcie będzie oznaczało, że czas pracy kamery po wyłączeniu zapłonu będzie coraz krótszy. Dlatego też opcja z dedykowanym powerbankiem jest najlepsza, choć na pewno znacznie droższa.

   W kwestii montażu i instalacji, sugerowałbym skorzystanie z usług specjalistów w tym zakresie. W WR24 mamy usługę montażu, realizowaną przez naszego partnera na terenie Zielonej Góry. Jednakże z montażem i podłączeniem kamery samochodowej i/lub powerbanka w samochodzie powinien poradzić sobie dowolny bardziej rozgarnięty serwis samochodowy, ewentualnie Autoryzowana Stacja Obsługi danej marki samochodu.

   I wreszcie która kamera lepsza - DR750S czy A129? Jedna i druga ma swoje zalety i wady. BlackVue DR750S wyróżnia się m.in. bardzo dobrze działającym trybem Night Vision (szczególnie w kontekście parkowania w nocy) oraz funkcję BlackVue Cloud. Z drugiej strony VIOFO ma bardzo korzystny stosunek jakości do ceny i też mógłbyś polecić tę kamerę.

   Reasumując, jeśli budżet nie stanowi istotnego ograniczenia, mimo wszystko polecałbym komplet BlackVue. Z drugiej strony można skompletować zestaw składający się z VIOFO A129 DUAL i nieco tańszego powerbanka Cellink NEO6 (choć tańszy, to funkcjonalnie niemalże identyczny do analogicznego powerbanka od BlackVue), do tego karta pamięci, adapter zasilania i całość powinna zamknąć się w granicach 2000 zł.

   W razie dalszych pytań, zapraszam do kontaktu przez www.wr24.pl :)

   Usuń
  2. Pięknie dziękuję za wyczerpującą i szybką odpowiedź 😊 Chyba jednak budżet przekracza mozliwosc zakupu BlackVue z powerbankiem więc pewnie skupię się na Viovo. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Kamila

   Usuń
  3. Mam pytanie odnośnie Viofo A119 V3 - jak trudny jest demontaż rejestratora z szyby? Często zmieniam auta, którym jeżdżę (służbowe + prywatne) i chciałbym mieć możliwość szybkiego i bezproblemowego przełożenia wideorejestratora z jednego auta do drugiego. A jeżeli jest to problematyczne - to jaki sprzęt w cenie do 600zł polecacie?

   Usuń
  4. @Jank, ze zdjęciem kamery z uchwytu nie ma żadnego problemu. Gorzej zdjąć uchwyt z szyby, który jest przyklejany dość mocną taśmą dwustronną. Rozwiązania są dwa: 1) dokupić drugi taki uchwyt, przymocować go w drugim samochodzie i przekładać samą kamerkę (ewentualnie dokupić też okablowanie zasilające); 2) kupić przyssawkę i przekładać kamerę między autami razem z przyssawką. Aczkolwiek zdecydowanie bardziej polecam wariant 1) bowiem przyssawka nie daje tak pewnego i stabilnego mocowania jak przyssawka.

   Ogólnie do 600 zł zdecydowanie polecam VIOFO A119 V3 właśnie.

   Usuń
 15. Dzień dobry,
  Jestem laikiem. Chciałabym kupić wideorejestrator, spełniający jak najlepiej warunki wymienione przez Pana jako zasadnicze (Full HD lub super Full HD, rozdzielczość, obiektyw, przysłona, kąt widzenia, procesor, kodek video). Z wymienionych przez Pana "bajerów" zależy mi na: funkcji autostartu, nagrywaniu w pętli, przycisku EWENT, kondensatorze, aktywnym uchwycie montażu i być może WiFi. Nie jest mi potrzebny GPS, tryb parkingowy. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam. Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z opisu wymagań najlepiej pasuje kamera VIOFO A129:
   https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a129
   Posiada m.in. kondensator, aktywnych uchwyt i WiFi. Ponadto można do niej dokupić i podłączyć kamerę tylną, ew. od razu zainwestować w wersję DUAL:
   https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a129-dual

   Usuń
 16. zapomniałam jeszcze zapytać na ile wskazana jest dodatkowo tylny wideorejestrator i czy są takie zestawy które spełniają określone poprzednio warunki dla kamery przedniej i zawierają dodatkowo tylną?
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za odpowiedź, ale prawdopodobnie jeszcze będę prosiła o pomoc bo rozważam modyfikację preferencji (apetyt rośnie). Na razie mam pytanie o tryb parkingowy i stałe zasilanie. Czy podczas stania samochodu w garażu jest możliwość odłączenia zasilania? Chodzi mi o oszczędność akumulatora (mam hybrydę). Krystyna

   Usuń
  2. Jeśli pytasz w kontekście polecanej wcześniej kamery Viofo A129, to w tym przypadku jej wyłączenie jest równoznaczne z odłączeniem zasilania (kabla zasilającego) lub wyjęciu kamery z uchwytu, jeśli kabel zasilający jest podłączony do uchwytu. Niemniej generalnie tak, jak najbardziej podczas postoju w garażu można odłączyć kamerę i nie zużywać dodatkowo akumulatora.

   Usuń
  3. Myślę o tej polecanej, ale oglądałam rożne Pana filmy (łącznie z prezentacją tych w Pańskim samochodzie) i mam wielki mętlik w głowie. Już mniej klarowne są wcześniejsze moje wymagania. Nie mam pieniędzy na "mercedesa", ale chciałabym optymalny dobry zestaw przód i tył. Które zasilanie należałoby wtedy dodać (ile kasy?) i ile mniej więcej kosztuje podłączenie takiego urządzenia?

   Usuń
  4. znowu o czymś zapomniałam. Czy jeżeli jest zamontowany zasilacz to ma znaczenie czy jest kondensator czy wtedy to jest obojętne? Krystyna

   Usuń
  5. Kondensator warto mieć tak czy owak. Natomiast optymalny gotowy zestaw DUAL do montażu, spełniający wcześniej zadane kryteria, to moim zdaniem VIOFO A129 w tym zestawie:
   https://www.wideorejestratory24.pl/zestaw-viofo-a129-gps-dual-ultra-set
   W komplecie jest w zasadzie wszystko co niezbędne i pozostaje tylko instalować.

   Usługa montażu kamer samochodowych też jest w ofercie WR24.PL:
   https://www.wideorejestratory24.pl/montaz-rejestratora-jazdy
   (aczkolwiek dedykowana raczej dla osób z Zielonej Góry/okolic lub gotowych do parugodzinnej wizyty w pięknej Zielonej Górze :)

   Usuń
  6. a gdybym kupiła do tego zestawu powerbank (czy jest to wskazane?)to jak się ma jego ładowanie podczas jazdy - do ładowania akumulatora do jazdy na elektrycznym (hybryda)?

   Usuń
  7. Moim zdaniem nie ma to znaczenia.

   Usuń
  8. Przepraszam, ale już chyba ostatnie pytanie. Czy jeżeli zestaw będzie podłączony poprzez adapter do bezpiecznika zbędne już jest połączenie przez zapalniczkę?

   Usuń
  9. Tak, zasilanie albo z bezpieczników, albo z zapalniczki.

   Usuń
  10. Nie ma problemu. Mam nadzieję, że pomogłem. :)

   Usuń
  11. Obiecywałam, że dam już Panu spokój, ale niestety. Już chciałam zamówić proponowany zestaw gdy zrodziły się kolejne wątpliwości. Nie dotyczą one tych kamer , ale ogólnie. Chodzi mi o umieszczenie kamer wideorejestratora. Wydaje mi się, że powinny one być umieszczone na szybach centralnie i w miarę jak najwyżej. Tymczasem w moim samochodzie szyba zarówno przednia jak i tylna w górze są zabudowane (jakieś fabryczne urządzenia, z tyłu światła itp). W tylnej szybie jest to mniejszy problem, bo jest pasek mało wchodzący w głąb szyby. Prawdziwy problem dla mnie stanowi szyba przednia. Za lusterkiem jest duży panel, schodzący w dół i zasłaniający część szyby. Po prawej stronie jest kamera samochodowa. Kamera wideorejestratora musiałaby być znacznie odsunięta od środka, lub znacznie niżej. Mam obawy czy pierwszy sposób nie spowoduje filmowania obrazu jakby w bok (na filmie widziałam możliwość ustawienia obiektywu góra-dół, a nie prawa-lewa),a drugi ograniczy widoczność i będzie na już dużej pochyłości szyby. Nie umiem sobie z tym poradzić i boję się, że kupię i nie będę mogła zamontować. Krystyna

   Usuń
  12. To, że samochód ma dość zabudowaną przednią szybę nie oznacza, że kamery nie da się zamontować w ogóle. Być może faktycznie kamera będzie "patrzyła" nieco bardziej w prawo czy w lewo, no ale niestety czasem tak bywa. Generalnie w kontekście przygotowania kamery do zamontowania w samochodzie polecam niedawno opublikowany poradnik: https://www.wideorejestratory24.info/2019/10/poradnik-pierwsze-kroki-z-wideorejestratorem.html

   W tym poradniku (w formie wideo) pokazuję na własnym przykładzie mojego samochodu, w którym też mam zabudowany panel pod szybą, gdzie i jak optymalnie umieścić kamerę.

   Usuń
  13. jeszcze raz bardzo dziękuję za cierpliwość.

   Usuń
  14. Ja niestety jeszcze tu jestem. Polecany film obejrzałam - myślę że jeszcze mi się przyda, ale przeczytałam też opinie, że każde przesunięcie w bok kamery powoduje pochylenie i zniekształcenie obrazu. Narzekają bardzo również na przesył danych przez wi-fi. Oczywiście nie mam pojęcia czy jest to prawda.
   Mam natomiast jeszcze pytanie czy zestaw polecany tzn. viofo-a129-gps-dual-ultra-set czy Viofo A129 PRO 4K DUAL GPS? Co zyskuję, a co tracę w drugim przypadku? Co w tym drugim przypadku musiałabym jeszcze dokupić - aby mieć takie możliwości jak w pierwszym przypadku- i w jakiej kwocie bym się zamknęłą? Myślę, że w obu wariantach chciałabym jeszcze Przycisk Bluetooth. Raz jeszcze pozdrawiam. Krystyna

   Usuń
  15. Z tym "pochyleniem i zniekształceniem" to moim zdaniem trochę przesada. Proszę zobaczyć przykładowe porównanie:
   https://www.youtube.com/watch?v=F75vpcLucFY&list=PLWb1jIrvNpnZXy5W9ZByWjwQ1oajAzhc8&index=10 --> obydwie kamery w tym porównaniu były zamontowane po prawej stronie szyby przedniej, obok tego zabudowanego panelu nad lusterkiem wstecznym. Czy obraz wygląda na zniekształcony..?
   Przesył danych przez WiFi - tutaj nie ma cudów, bowiem transfer relatywnie dużych plików video z karty pamięci bezprzewodowe niestety trochę trwa, a prędkość tego transferu nie jest zawrotna. Proponuję ustawić w kamerze nagrywanie plików 1-minutowych, dzięki czemu pliki będą mniejsze i przez to będą krócej się pobierały przez WiFi.
   Ostatnia kwestia to A129 vs A129 PRO 4K. Nieprzypadkowo podlinkowałem powyżej film z bezpośrednim porównaniem tych kamer, bowiem de facto jedyna różnica pomiędzy nimi sprowadza się do rozdzielczości nagrywania z kamery przedniej. W A129 jest to Full HD 1080p, natomiast w A129 PRO jest 4K Ultra HD 2160p. Pod praktycznie każdym innym względem modele te są identyczne. Dlatego moim zdaniem warto obejrzeć w/w porównanie i subiektywnie ocenić która jest lepsza.

   Usuń
 17. Ja jestem ciekawa jakości rejestratorów GoGen takich jak https://elektroguru.com/kategoria/wideorejestratory.Ktoś coś?

  OdpowiedzUsuń
 18. Dziękuje za pomoc. W grę wchodzi więc jedynie opcja z przyssawką - zbyt często zmieniam samochody robocze i przyklejanie w którymkolwiek uchwytu za pomocą taśmy odpada. Na stronie w akcesoriach nie widzę uchwytu z przyssawką. Gdzie mogę taki dokupić aby pasował do wideorejestratora?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.wideorejestratory24.pl/pl/p/Uchwyt-przyssawka-do-Viofo-A119x/752

   Usuń
 19. Dziękuje bardzo. Rozumiem, że bez problemu z ustawię pod dobrym kątem wideorejestrator używając przyssawki zamiast uchwytu montażowego na taśmy? (Mowa tylko o samochodach osobowych)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze podrąże temat do 600zł jeśli można:
   Patrząc na to Pana nagranie wydaje się, że C570 daje lepszy obraz niż A129:
   https://www.youtube.com/watch?v=P-_6d0zSxZo
   A A129 jest rozumiem lepsze niż A119?

   Usuń
  2. Kwestia postrzeganej jakości obrazu jest rzecz jasna subiektywna. :) A129 vs A119 - pytanie czy porównujemy z A119 czy A119 V3? Jeśli z A119 V3, to tutaj sprawa nie jest jednoznaczna, bo A119 V3 ma jeszcze nowszej generacji sensor Sony i wyższą rozdzielczość nagrywania, z drugiej strony A129 ma WiFi czy BT.

   Usuń
 20. Dzień dobry chciałabym kupić rejestrator kamerka przód i tył dla męża na święta. Tylko totalnie tego nie ogarniam. Proszę podać rodzaje które wg państwa się nadają kwota do 500 zł ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zerknij do aktualnego rankingu, jest tam parę ciekawych propozycji:
   https://www.wideorejestratory24.info/2019/11/ranking-kamer-samochodowych-2019.html

   A w ofercie świątecznej WR24.PL polecam zestawy prezentowe do 500 zł:
   https://www.wideorejestratory24.pl/kamery-samochodowe-zestawy/1/default/1/priceto/500

   Osobiście w tym budżecie uważam VIOFO A119 V3 za najlepszy wybór. :)

   Usuń
  2. Dziękuje serdecznie za szybko i odpowiedz :)

   Usuń
  3. Zestaw Viofo A119 V3 Mini Set czy ten wybór będzie oki bo nie bardzo się orientuje czym się różni Viofo A119 od tego Viofo A119 V3

   Usuń
  4. A119 V3 jest najnowszą i najlepszą wersją A119, więc będzie bardzo ok. :-)

   Usuń
 21. Witam. Chciałabym kupić rejestrator dla chłopak ale zupełnie się na tym nie znam.. Proszę o jakieś propozycje w nie za dużej ceni a dobre.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o zdefiniowanie pojęcia "nie za duża cena". :)

   Usuń
 22. Szukam przyzwoitego rejestratora tak do 200 zł. Może kogoś cos polecić?

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam, potrzebuje dla męża na urodziny wideorejestratora przód i tył z funkcją tryb parkingiwy aktywny. Kwota 500-700 zł. Pytanie czy potrzebny mi do tego power bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powerbank może być, albo adapter zasilania. Jak ma być dual z trybem parking aktywnym, to polecam Mikavi PQ4 DUAL lub VIOFO A129 DUAL polecam najbardziej. Niestety wyjdzie ponad 700 zł, ale nic tańszego nie ma aktualnie - chyba, że kamera pojedyncza (tylko front), to wtedy można się zmieścić ok. 700 zł, a mąż ewentualnie dokupi sobie później samą kamerę tylną :) (PQ4 i A129 mają możliwość dokupienia i podłączenia kamery tylnej jako opcji)

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź 😀. Jeśli chodzi o rozdzielczość to chyba lepszym wyborem będzie PQ4?

   Usuń
  3. Nie ma to większego znaczenia, bowiem w trybie DUAL kamera PQ4 pracuje w rozdzielczości 1080p+1080p. Wyższa rozdzielczość 1440p jest dostępna tylko w trybie single (bez kamery tylnej).

   Usuń
  4. Dziękuję. Decyduję sie na Mikavi pq4 dual. Mam nadzieję, że mąż będzie zadowolony😀

   Usuń
 24. Przymierzam sie do zakupu kamerki MEDIA-TECH U-DRIVE TOP MT 4062. Czy to dobra kamera w tej cenie? Chciałbym kupić za 150-200zł. Może jednak w tym przedziale cenowym jest coś lepszego?

  OdpowiedzUsuń
 25. Siema�� a moje pytanie brzmi co proponujecie i co jest wytrzymałe jeżeli chodzi o wstrząsy. Chodzi mi o to że mam w aucie zamontowany dosyć mocny subwoofer i często lubię słuchać dość mocno i na grubym Basię muzy ostatnio kupiłem kamerę która po miesiącu zaczęła się psuć. zaczęło się od tego że zaczął dygotać ekran przed drugim miesiącem użytkowania tej kamery po prostu ekran wysiadł kamera przestała działać. Może ktoś z was coś zaproponuje może ktoś miał już taki problem?

  OdpowiedzUsuń
 26. Potwierdzam, że taki wideorejestrator 360 stopni to jest super rozwiązanie. Sam się do czegoś takiego mój kolega to ma jest mega zadowolony tutaj masz trochę więcej informacji o takich urządzeniach https://hadron.pl/wideorejestrator-360-stopni/

  OdpowiedzUsuń
 27. Witam
  planuję zakup u Państwa gotowego zestawu: Zestaw Viofo A119 V3 GPS Ultra Set i mam pytanie, jak wpiąć zasilanie pod bezpieczniki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lub Ten zestaw Mikavi PQ4

   Usuń
  2. Proponuję skorzystać z dedykowanych przejściówek do gniazda bezpieczników.
   https://www.wideorejestratory24.pl/pl/p/Zestaw-przejsciowek-do-skrzynki-bezpiecznikow-4-szt./1014

   Usuń
  3. Wiem, tam w zestawach można wybrać odowiednie pod auto.
   A który wg Pana jest leszy zestaw, czodzi tylko o kamerę na przód.
   PQ4 ma wszyto w sobie a V3 GPS osobno

   Usuń
  4. Bardzo podobne kamery. Mniejsza i bardziej dyskretna jest Viofo. Z tego względu osobiście bym ją wybrał, choć pod względem jakości i szczegółowości obrazu minimalnie lepiej moim zdaniem wypada PQ4.

   Usuń
  5. Witam. Mam pytanie. Kupiłem VIOFO A129. W zestawie mam dwa kable USB i ładowarkę do gniazda zapalniczki. Chciałbym rejestrator podłączyć w wolne miejsce bezpiecznika. Co mi potrzeba żeby to zrobić? Wasz zestaw przejściówek i ...
   No właśnie nie wiem jaki kabel mam wykorzystać?

   Usuń
  6. Może ten kondensator na kablu byłby dobry? Mógłbym wtedy wykorzystać możliwość nagrywania w opcji parkingowej, dobrze kombinuję?

   Usuń
 28. Tak właśnie czytałem na Państwa na Stronie z opisami kamer.
  Muszę sie dzisiaj zdecydować póki jest rabat na nie.
  Dziękuję za odpowiedź
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam waham sie miedzy kamera A129PRO DUAL a MIKAVI PQ4 DUAL. Zalezy mi na aktywnym nagrywaniu parkingowym, dobrej jakosci w nocy gdyz auto jest zaparkowane na ulicy. Dodatkowo w kraju w ktorym mieszkam czesto pada deszcz takze jest to czynnik ktory bedzie mial duzy wplyw na jakosc nagran. Prosze o porade ktory zestaw najlepiej wybrac? Czy kazdy zestaw jest wyposzony do podlaczenia do bezpiecznikow?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PQ4 i A129 to bardzo podobne, konkurencyjne względem siebie kamery. Którą wybrać? Dla siebie wybrałbym A129, bo jest mniejsza i bardziej dyskretna. PQ4 natomiast w zestawie podstawowym posiada adapter zasilania do podłączenia kamery do instalacji elektrycznej. Więcej o każdej z kamer w osobnych artykułach:
   https://www.wideorejestratory24.info/2018/08/prezentacja-rejestratora-viofo-a129.html
   https://www.wideorejestratory24.info/2019/09/wideorejestrator-mikavi-pq4-recenzja.html

   Usuń
 30. Czy mieśli styczność z rejestratorem "Lamax T6"? nie ma za dużo o nim w internecie a interesuje mnie on.

  OdpowiedzUsuń
 31. czy są kamery z funkcją aktywnego nagrywania parkingowego do których zbędny jest adapter zasilania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie ma takiego, a przynajmniej z takowym się jeszcze nie spotkałem.

   Usuń
  2. Dziękuję za wyjaśnienie.Pozdrawiam Bolo.

   Usuń
 32. Witam zastanawiam się nad 70mai D02, D04 i D07. Która byłaby najlepsza jeśli chodzi o jakość nagrań. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie miałem okazji testować modeli D04 lub D07 (z tego co się dowiedziałem D07 ma zastąpić D04), więc trudno mi się odnieść do tego pytania.

   Usuń
  2. DO2 i 04 na papierze są podobne. Ten sam chipset i przetwornik obrazu (Sony imx335). 04 ma mniejszą rozdzielczość, bo 2560x1600. 07 ma chipset HISILICON,przetwornik Gc2053 i rozdzielczość 1920x1080. 04 i 07 mają możliwość podłączenia tylnej kamery bez ingerencji w elektronikę lub modernizacji deski, czy panelu (nie mam możliwości podłączenia ekranu, np. wmontowanego w konsolę środkową), a jest to przydatna funkcja, chociażby podczas parkowania.

   Usuń
 33. Witam ,chce zakupic kamerke samochodową na przód. Ma być Full HD , ładnie nagrywać w nocy i moze miec opcje parking. Coś ciekawego znajdę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź VIOFO A119 V3: https://www.wideorejestratory24.info/2019/07/recenzja-viofo-a119-v3.html

   Usuń
 34. Witam, ktora kamerke byscie polecili z ponizszych
  TRUECAM M5 WiFi
  MIO Mivue 618
  GARMIN Dash Cam 45
  MIO MiVue C570
  GARETT Road 3 GPS
  XBLITZ Park View Ultra ??
  Mam do wyboru z ubezpieczenia kamerke za 399 z mediaexpert, moge ewentualnie dolozyc do 450 zl
  Wczesniej mialem mycam hd pro, ktora niestety po 2 latach padla

  OdpowiedzUsuń
 35. a gdyby zestawic mio c570 z mikavi pq3 ?? co bys polecil ?

  OdpowiedzUsuń
 36. bardzo mi ten artykuł pomógł w podjęciu decyzji, po porównaniu wszystkich parametrów, ostatecznie zostal wybrany mikavi pq4 dual, z wyboru jestem zadowolona, dobrze nagrywa czy dzień czy noc, mogę go spokojnie zostawić na nagrywanie w nocy na trybie parkingowym, ma zabezpieczenia przed rozładowaniem aku

  OdpowiedzUsuń
 37. Witam, potrzebuje pomocy, chciałbym kupić kamerę lusterkową,
  Na waszej stronie znalazłem Kamera lusterkowa SIV M13 DUAL za 300 złotych, czy jest faktycznie wart swojej ceny ? szukam do 400 złotych
  Bardzo prosiłbym o pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli budżet 400 zł jest sztywny, to M13 będzie ok, ale zdecydowanie polecam dołożyć do nowszego i znacznie lepszego modelu HS900 PRO. Więcej szczegółów tutaj: https://www.wideorejestratory24.info/2020/07/recenzja-wideorejestratora-hs900-z-kamera-cofania.html

   Usuń
 38. Spodobał się nam bardzo truelife H7, ale nigdy nie mieliśmy rejestratora bez ekranu. Czy faktycznie taka kamera dobrze działa przez telefon? Jakość filmów wygląda bardzo dobrze dużo lepiej niż nasz stary już model a7s

  OdpowiedzUsuń
 39. Witam, czy do viofo A119 V3 można podłączyć tylną kamerę. I jaki jej koszt?

  OdpowiedzUsuń
 40. Witam
  Chciałbym kupić kamerkę bardzo dobrej jakości , ale dość małą ( może być nawet bez monitorka - tak aby jak najmniej rzucała się w oczy ).Dobrze by było aby można podłączyć tylna kamerkę. Cena nie jest najistotniejszą sprawą.
  Dziękuje i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź zatem VIOFO A129 Plus, która jest mała i dyskretna, a także posiada złącze pozwalające na dołączenie w późniejszym czasie kamery tylnej (oczywiście można też od razu kupić zestaw DUAL).
   https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a129-plus-gps

   Usuń
  2. Dzięki. W takim razie zamawiam Dual.
   pozdrawiam

   Usuń
 41. witam, rozumiem że większość kamerek ,to kamerki chińskie, które nie wiadomo jak długo posłużą. Co Pan poleci dobrego pod względem jakości ? mam na myśli dobre podzespoły w środku , obudowa odporna na wysokie temp. podczas upalnego lata (tryb parkingowy), jednym słowem żęby nie padła po roku.
  Coś może z rodziny GARMIN ? cena do 1.000 zł. dzieki za odp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowana większość kamer samochodowych to produkcja chińska. Koreańskie są np. kamery marki BlackVue, które mogę śmiało polecić, ale budżet 1000 zł jest zbyt niski na ich zakup. Do 1000 zł warto zainteresować się markami VIOFO, Mio, 70mai czy Mikavi.

   Usuń
  2. dziekuje za odp. Jeszcze jedno, a czy marka Vantrue dobrze wróży ? Zastanawiam się nad modelem Vantrue N4 vs Vantrue N2S ? chodzi mi o kamere srednia i wew, tylnia mnie nie interesuje. A więc, czy oplaca się przepłacać za vantrue N4 ?
   N2S to 4K a N4 tu tylko Full Hd, czyli teoretycznie lepsza N2S ?

   Usuń
  3. mialo byc 'kamerę przednią'

   Usuń
  4. Zarówno N2S jak i N4 nagrywają filmy w rozdzielczości 2.5K z przedniej kamery oraz 1080p z kamery wewnętrznej. Ogólnie bardzo podobne parametrami kamery, także godne polecenia.

   Usuń
  5. Widzę na Państwa stronie, N2S jest w dobrej cenie , takżę decyzja padnie raczej na ten model :) dziekuje jeszcze raz

   Usuń
 42. Witam. Chcialbym kupic rejestrator typu Dual do auta klasy SUV z ciemnymi szybami z tylu. Cena do 1000 pln.
  Jakie mozna polecic? Dziekuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 1000 zł polecam VIOFO A129 Plus Duo: https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a129-plus-dual

   Usuń
 43. Ale czy VIOFO A129 Plus Duo nie ma tylnej kamery przeznaczonej do montarzu wewnatrz auta na szybie ktora jest ciemna. Jak to bedzie wplywac na jakosc nagrywania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyciemnienie tylnej szyby ma niewielki wypływ na jakość obrazu z tylnej kamery. Praktycznie wszystkie testowe nagrania z kamer przód+tył na kanale YT WR24 są nagrywane w samochodzie z przyciemnioną tylną szybą.

   Usuń
 44. witam, czy mozna zamiast oryginalnego adaptera zasilania do vantrue n4 , zastosowac adapter mio smartbox III ? poniewaz mio ma regulacje napiecia i wydaje sie lepszy, a ten nie. Mio ma 3 kabelki a ten orginalny do vantrue tylko dwa (nie posiada kabelka ACC) Czy nic sie nie spali po podlaczeniu adapteru mio do vantrue n4 ? bede wdzieczny za odp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam informacji czy adapter od Mio będzie dobrze współpracował z kamerami VANTRUE, ale mam informację, że niebawem (początek maja 2021) w ofercie VANTRUE pojawi się adapter zasilania z regulacją napięcia.

   Usuń
  2. super, a wiec poczekam na nowy adapter:) dziekuje za odp.

   Usuń
 45. Chciałbym kupić rejestrator w lusterku i kamerka tylna za rozsądną cenę .Co Pan poleci ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kamera lusterkowa HS900 PRO, która była już była opisywana na tym blogu:
   https://www.wideorejestratory24.info/2020/07/recenzja-wideorejestratora-hs900-z-kamera-cofania.html

   Usuń
 46. witam,
  pytanie moje: czy duzo macie Panstwo reklamacji na vantrue n4 ? otóz posiadam kamerkę vantrue n4, czasami podczas nagrywania łapała black screen i nie szlo nic z nia zrobic,zwiecha, odeslalem i otrzymalem drugą. Druga czasami jak włączam silnik, nie wlacza sie - mam ja podpieta pod adapter pod tryb parkingowy w skrzynce bezpiecznikow. mam juz dosyc chyba ja odesle. Czy viofo a129 Pro Duo tez ma takie bolaczki lub podobne reklamacje ? czy lepiej kupic BlackVue i miec spokoj ? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. VANTRUE N4 raczej rzadko do nas wraca. Opisane objawy sugerują potencjalny problem z zasilaniem. Sprawdź czy podobnie zachowuje się kamera jeśli będzie tymczasowo podłączona do innego źródła zasilania, np. do normalnego gniazda zapalniczki za pomocą oryginalnego zasilacza.

   Usuń
  2. tak tez zrobie, dziekuje za porade :)

   Usuń
 47. witam, a co z markę Thinkware ?
  czy to tez koreanska marka niczym BlackVue ? czy chinski wynalazek niczym viofo itp ?
  patrze model Thinkware Q800 Pro, 2K, nie jest tani ale cos go nie ma w rankingach, a jest mocny...
  dzieki z góry za odp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thinkware to marka wideorejestratorów PREMIUM, klasa porównywalna z BlackVue. Mam te kamery na radarze, aktualnie jednak nie ma w Polsce autoryzowanego dystrybutora tych urządzeń.

   Usuń
  2. dzięki za rozjaśnienie sprawy.

   Usuń
 48. jestem zainteresowany zakupem Mikavi PQ5, ma u Was pozytywne opinie, chyba nawet bardzo, .... ale co ciekawe wszelkie filmiki instruktażowe jakie umieszczacie są robione na kamerkach montowanych do szyby, nie lusterka. Domniemuję, że są to Wasze auta (lub służbowe) i z jakiegoś powodu wybieracie konkurencyjne kamerki do PQ5 (podobny przedział cenowy) montowane do szyby. Co przesądziło o takich wyborach? może powinienem odpuścić PQ5 i wziąć Viofo (lub coś innego)???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam do recenzji rejestratora lusterkowego HS900 PRO, który jest bardzo podobny do kamery PQ5:
   https://www.wideorejestratory24.info/2020/07/recenzja-wideorejestratora-hs900-z-kamera-cofania.html

   Usuń
 49. witam, nigdzie nie mogę znależc odpowiedzi. Czy w Kamerce BlackVue DR750X-2CH , będącej w trybie parkingowym podłączonym pod zestaw ACC, detekcje ruchu wykrywa tylko kamerka przednia czy także kamerka tylnia i ona inicjuje także włączenie nagrywania w trybie parkingowym ? dzieki.

  OdpowiedzUsuń
 50. oraz czy występuje wylaczanie sie kamery latem w trybie parkingowym, spowodowane zabezpieczeniem temperaturowym, jak ma to miejsce w przypadku Thinkware Q800 PRO ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oczywiście - zabezpieczenie temperaturowe w BlackVue jest z tego co pamiętam na poziomie ok. 70-80 st. C (różni się w zależności od konkretnego modelu).

   Usuń
 51. witam, posiadam Viofo A129 duo plus. Gdy wyjmuję kartę pamieci i wsadzam do lapka, programy Dashcam View i Mivue Manager nie widzą plików mp4 na karcie pamieci, foldery są po prostu puste. Jedynie Vantrue Dascam widzi te pliki na karcie. Ale gdy pliki mp4 zgram na lapka czyli na dysk twardy, wtedy w/w programy widzą juz te pliki mp4. O cu tu chodzi ? karta pamieci to samsung PRO i ma format fat32, kodeki dalem k-lite nowe ale nic to nie dalo... Niec chce za kazdym razem kopiowac 128gb plikow na dysk aby móc je obejrzec. Poratujecie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję korzystać z klasycznego odtwarzacza video typu VLC czy Media Player Classic.

   Usuń
 52. Szukam dobrego powerbanku pod kamerkę, pod tryb parkingowy. chodzi mi o taki, żeby byl bezpieczny i nie wysadziło go latem, jak w samochodzie będzie gorąco i będzie pracował w trybie Low bitrate. Czy tylko Cellink i Blackvue ? Ceny po prostu mają kosmos....nie znajdzie sie nic tanszego ? dzieki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykłe powerbanki USB mogą się sprawdzić, ale mają pewien feler - ładują się dość długo. Powerbanki dedykowane takie jak Cellink mają ogniwa LiFePo4, które przy odpowiednim prądzie ładowania są w stanie naładować się do pełna w kilkadziesiąt minut, podczas jazdy. Jednocześnie dość sensownie reagują na zmienne warunki atmosferyczne.

   Usuń
 53. witam, jest mozliwa wysyłka cellink neo 8 do niemiec ? jesli tak , jaki koszt wysyłki ?

  OdpowiedzUsuń
 54. Witam, szukam kamery najlepiej przód i tył do 300zł. Czy jest możliwe znalezienie dobrej jakości sprzętu w tej cenie? Jeśli tak to mogłabym prosić o jakieś propozycje? Kompletnie się na tym nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 55. Witam jest możliwość montowania kamery viofo a129 pro 4k na szybie w ciężarówce? i czy warto kupować model 4k?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można ten model zainstalować w ciężarówce.

   Czy warto? Kwestia indywidualna - warto na pewno przed zakupem obejrzeć przykładowe nagrania z różnych kamer i samodzielnie ocenić która nagrywa najlepiej.

   Usuń
 56. Nie miałam dużych wymagań i wybrałam tani model Manta DVR302H a mnie dosyć zaskoczył jakością obrazu. Wszystko do tej pory bardzo fajnie działa

  OdpowiedzUsuń
 57. A co z wideorejestratorami "na lusterko" ?

  OdpowiedzUsuń
 58. Dzień dobry.
  A czy warto kupić kamerkę Truecam A7s? Mieliście test A5 i A7 czyli wcześniejszych wersji tego urządzenia...

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 59. Ja np. polecam od siebie od firmy manta dvr401f mega się sprawdza, fajnie nagrywa.

  OdpowiedzUsuń
 60. Ostatecznie po sprawdzeniu kilku zostawiłem Viofo A119-g V3. Resztę oddałem choćby S8 Xblitz czy dwa modele Vantrue. Nie żałuję wyboru.

  OdpowiedzUsuń