Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

poniedziałek, 24 lipca 2017

Rejestratory Mio MiVue 785 / 792 Pro / A20 - jeden lub dwa kanały do wyboru

Producent bardzo popularnych w Polsce rejestratorów jazdy marki Mio zaprezentował niedawno dwa nowe modele z serii MiVue: 785 oraz 792 Pro, które charakteryzują się ciekawą opcją, której jak dotąd jeszcze nie spotkałem w ofertach konkurencji. Mianowicie urządzenia te umożliwiają opcjonalne podłączenie dodatkowej kamery MiVue A20 do rejestrowania wydarzeń z tyłu pojazdu. Sprawdźcie jakie jeszcze nowości znajdziecie w nowej serii od Mio.

Nowości w Mio MiVue 785 oraz 792 Pro

Rejestratory jazdy 785 oraz 792 Pro otwierają nową, topową serię 7xx, która zastępuje dotychczasowe kamery z serii 6xx (np. 638, 658, 688). Istotną nowością w modelu 792 Pro jest zastosowanie nowej generacji sensora optycznego Sony Starvis, zatem Mio jest kolejnym "dużym" producentem w branży stosującym przetwornik tego typu w swoim produkcie. Model 792 Pro posiada także wbudowany odbiornik WiFi, który umożliwi bezprzewodową transmisję plików video z kamery do smartfonu za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji. Dość osobliwą funkcją dodatkową w 792 Pro jest opcja pomiaru ciśnienia w oponach, co jest realizowane za pomocą dostępnego do nabycia osobno modułu dodatkowego i nakrętek na wentyle kół. Nie miałem okazji testować tej funkcji, jednakże w tym przypadku jestem zdania, że chyba jednak co za dużo to niezdrowo...
Rejestrator MiVue 785 posiada przetwornik obrazu Sony Exmor IMX323, a więc o nieco okrojonych możliwościach względem Starvisa w 792 Pro, ale wciąż oferujący bardzo dobrą jakość obrazu w różnych warunkach. Ponadto 785 w przeciwieństwie do 792 Pro posiada wyświetlacz dotykowy z interfejsem dostosowanym do obsługi palcem. Wyświetlacz działa bardzo dobrze i znakomicie ułatwia obsługę urządzenia. Przy okazji dodam, że interfejs użytkownika (układ menu itp.) jest identyczny jak w kamerach Mio z serii 6xx. Oczywiście menu jest dostępne także w języku polskim.
Poza tym w obydwu modelach znajdziemy cechy charakterystyczne dla tego producenta, a więc przede wszystkim bardzo solidną jakość wykonania urządzeń i szeroką funkcjonalność (m.in. wbudowany odbiornik GPS, funkcję ostrzeżenia przed fotoradarami z dożywotnią aktualizacją bazy danych, automatyczny tryb parkingowy itp.). Skrócone porównanie możliwości i funkcji oferowanych przez nowe modele Mio prezentuje tabelka:


Moduł kamery tylnej Mio MiVue A20

Istotną nowością na rok 2017 w ofercie Mio jest możliwość dokupienia osobno kamery MiVue A20, która sama w sobie oferuje żadnej istotnej funkcjonalności, jednakże stanowi wartość dodaną dla nowych modeli 785 i 792 Pro. Nie spotkałem się jeszcze z rejestratorem jazdy jednokanałowym, do którego producent przewidział możliwość dokupienia i podłączenia dodatkowej kamery tylnej. Przeważnie wyboru należało dokonać podczas zakupu - albo kupujemy kamerę tylko na przód auta, albo na przód i tył jednocześnie. W nowej ofercie Mio tego dylematu już nie ma, bo posiadaną już kamerę 785 lub 792 Pro, możemy w każdej chwili w prosty sposób rozszerzyć o dodatkowy moduł tylny.

Unboxing i pierwsze wrażenia

Tradycyjnie zapraszam już do obejrzenia wideoprezentacji nowych produktów Mio, którą opublikowałem na kanale YouTube Wideorejestratory24.pl:
https://www.youtube.com/watch?v=x6dEP3gKG5wPrzykładowe nagrania video

Testowe nagrania video z nowych modeli Mio także znajdziecie na kanale YT, poniżej udostępniam także surowe pliki z każdej z kamer do pobrania. Ocena jakości nagrań jest kwestią wysoce subiektywną, dlatego polecam obejrzenie i ocenę zaprezentowanych materiałów własnym okiem. Moim zdaniem, jakość obrazu w nowych modelach Mio stoi na bardzo wysokim poziomie.

Testowe nagrania z Mio 785:

Testowe nagrania z Mio 792 Pro:


Surowe klipy video do pobrania

Mio 785
Mio 792 Pro

Podsumowanie

Nowości na rok 2017 od Mio prezentują się bardzo interesująco. Poprzednie kamery Mio z serii 6xx - a szczególnie model 658 WiFi - moim zdaniem były najbardziej udanymi z całej linii rejestratorów jazdy Mio MiVue, jednakże seria 7xx podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Zachowując cechy typowe dla Mio, zyskujemy jeszcze lepszą optykę Sony Starvis (w modelu 792 Pro), a także możliwość rozszerzenia funkcjonalności posiadanej kamery o dodatkowy kanał video monitorujący tył pojazdu. Natomiast z tego co udało mi się dowiedzieć, jeszcze w tym roku powinny pojawić się kolejne nowe i potencjalnie bardzo ciekawe modele Mio z serii 7xx.

Czekam na Wasze opinie i komentarze pod tym postem lub na YouTube.


Rejestratory Mio dostępne są do nabycia w sklepie WIDEOREJESTRATORY24.PL, do którego jak zawsze serdecznie zapraszam:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz