Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

wtorek, 4 lipca 2017

BlackVue DR490L-2CH - nowy “dual” ze Starvisem

BlackVue to marka rejestratorów jazdy klasy Premium, której właściciel - koreański koncern PITTASOFT - stawia przede wszystkim na jakość i niezawodność swoich produktów. Na rynku niedawno zadebiutował najnowszy rejestrator tej marki, dwukanałowy model DR490L-2CH, w którym zastosowano popularny ostatnio sensor optyczny Sony z serii Starvis, zapewniający wysoką jakość obrazu po zmroku. Zapraszam do obejrzenia krótkiej prezentacji nowego modelu BlackVue.

Kamera samochodowa BlackVue DR490L-2CH w pigułce

 • Dwa kanały video (przód + tył) nagrywające w trybie rozdzielczości Full HD 1080p 30fps.
 • Sensor optyczny Sony Starvis (Starlight Visibility) z dedykowanym trybem nocnym Night Vision - tryb ten aktywny jest tylko w przedniej kamerze.
 • Duży, 3.5-calowy wyświetlacz dotykowy z wygodnym interfejsem użytkownika zoptymalizowanym do obsługi dotykowej. Na wyświetlaczu można także wygodnie przełączać widok z kamery przedniej/tylnej, a także odtwarzać nagrania zgromadzone na karcie pamięci. 
 • Automatyczny tryb parkingowy z buforowaną detekcją ruchu, uaktywniający się samoczynnie po wyłączeniu zapłonu. Funkcjonowanie trybu parkingowego wymaga podłączenia zasilania kamery do instalacji elektrycznej pojazdu za pomocą specjalnego okablowania, które znajduje się w zestawie podstawowym.
 • Zintegrowana funkcja zabezpieczenia akumulatora pojazdu przed rozładowaniem - brak konieczności inwestowania w dodatkowy adapter zasilania.
 • Zintegrowany superkondensator zamiast akumulatora Li-Ion (standard w rejestratorach BlackVue).
  Czytaj więcej: Dlaczego kondesator jest lepszym rozwiązaniem w kamerach samochodowych?
 • Wbudowany czujnik przeciążeń (G-Sensor) oraz funkcja asystenta LDWS (Lane Departure Warning System).
 • Opcjonalnie dołączany moduł odbiornika GPS zapewniający m.in. pomiar bieżącej prędkości, pozycji geograficznej czy synchronizację zegara.
 • Obsługa kart pamięci o pojemności max 128 GB - max czas zapisu w pętli ok. 12 godzin. W zestawie fabrycznym znajduje się karta 16GB.
 • Specjalny system zapisu video minimalizujący ryzyko uszkodzenia plików w razie nagłego odcięcia zasilania kamery.
Na uwagę zasługuje także bardzo solidna jakość wykonania, aczkolwiek do tego aspektu kamery marki BlackVue już mnie w zasadzie przyzwyczaiły. Kamerę testowałem w samochodzie przed parę tygodni i przez ten czas pracowała absolutnie bezbłędnie (co też mnie nie zaskoczyło). Niestety w kamerach marki BlackVue - także w DR490L-2CH - nadal brakuje mi pewnej ważnej funkcji, mianowicie przycisku “SOS” umożliwiającego oznaczenie i zabezpieczenie kluczowych plików na karcie pamięci. No cóż, chyba nie można mieć wszystkiego...
Jakość obrazu w rozdzielczości Full HD 1080p jest na wysokim poziomie (testowe nagrania poniżej), aczkolwiek mam wrażenie, że potencjał sensora Starvis nie został w pełni wykorzystany. Niezorientowanym przypominam - przetworniki obrazu marki Sony z serii Starvis teoretycznie zapewniają niemalże noktowizyjny obraz w warunkach całkowitej ciemności, szczególnie w obrazach statycznych (np. podczas postoju), co może doskonale sprawdzić się szczególnie w trybie parkingowym. W przypadku DR490L-2CH aktywacja trybu Night Vision nie przynosi znaczącej różnicy, niezależnie od tego czy kamera pracuje w trybie parkingowym czy w trybie nagrywania ciągłego. Bardzo prawdopodobne jednak, że zostanie to zoptymalizowane w kolejnych wersjach firmware (testowana przeze mnie wersja to 1.1.212).

 
Źródło: materiały BlackVue

Prezentacja i unboxing kamery BlackVue DR490L-2CH

Zapraszam do obejrzenia wideoprezentacji rejestratora jazdy DR490L-2CH, która opublikowana została na kanale YouTube.
https://www.youtube.com/watch?v=Bv0yZQ_vAKUPrzegląd funkcji i ustawień

Dodatkowy materiał video prezentujący funkcje dostępne w kamerze wraz z ich szczegółowym omówieniem.
https://www.youtube.com/watch?v=znmJ8M6G0o4Jakość nagrań video

Zobaczcie także road test nagrany kamerą DR490L-2CH prezentujący jakość rejestrowanych nagrań video w praktyce:
https://www.youtube.com/watch?v=xWuyqeGlufo
Więcej filmów z kamery DR490L-2CH znajdziecie na dedykowanej playliście:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLWb1jIrvNpna53tVMYh3wdRBE4MB4RStW

Surowe pliki video do pobrania

Podsumowanie

Nie ukrywam, że prywatnie jestem fanem rejestratorów jazdy BlackVue. Sam we własnym aucie używam stale modelu DR650 i de facto z pierwszej ręki mogę potwierdzić, że są to solidne i niezawodne produkty, choć na pewno nie należą do najtańszych - wszak segment Premium zobowiązuje. Nowy model DR490L-2CH dość ciekawie komponuje się w aktualnym portfolio marki BlackVue, bowiem oferuje bardzo dobrą jakość obrazu Full HD z obydwu kanałów, duży i wygodny w obsłudze wyświetlacz, tryb parkingowy ze zintegrowanym adapterem zasilania oraz opcjonalny moduł GPS. Cena detaliczna za taki zestaw wynosi 1329 zł (1429 zł w opcji z GPS) i jest to moim zdaniem rozsądna cena, biorąc pod uwagę relację do pozostałych modeli w aktualnej ofercie producenta (a także konkurencji) oraz typową dla kamer BlackVue bardzo wysoką jakość i niezawodność.

Gdzie kupić?

Jak zawsze zapraszam do sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL:

PS. Z kuponem rabatowym DR490BLOG w sklepie online kupicie ten rejestrator nieco taniej ;) Zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz