Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

środa, 9 maja 2018

Nowe GoPro HERO w starciu z konkurencją

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, czyli czas, w którym kamery sportowe mogą być szczególnie przydatne. W okres ten próbuje wstrzelić się GoPro, które niedawno zaprezentowało najnowszy model, nazywając go po prostu HERO. Model ten ma za zadanie podbić serca klientów o nieco mniej zasobniejszych portfelach. W tym artykule sprawdzam co nowego wnosi model HERO i jak porównuje się z bezpośrednią konkurencją.GoPro HERO 2018 - co nowego?

Tytuł mówi o tym, co nowego czeka nas w najnowszym modelu HERO, jednak na samym początku skupiłbym się na tym, co “starego” pozostało w środku, czyli co odziedziczył po modelach HERO5/6 Black. Pod względem fizycznym nowe HERO jest niemalże klonem swoich starszych braci, a wśród wspólnych cech znajdziemy m.in.  - wodoszczelną obudowę, dotykowy wyświetlacz LCD, wielofunkcyjny port USB-C czy akumulator - wszystko to jest dokładnie takie samo, więc jeśli ktoś już posiada jeden z ostatnich flagowych modeli GoPro - swobodnie może dokupić tę kamerę jako dodatkową, np. dla dziecka, ponieważ wszystkie akcesoria można wzajemnie wykorzystać.

Model ten charakteryzuje się możliwością nagrywania wideo w maksymalnej rozdzielczości 1440p w 60 klatkach na sekundę, które wygląda naprawdę dobrze, aczkolwiek tylko w formacie 4:3. Format 16:9 uzyskujemy w maksymalnej rozdzielczości 1080p60. Podobnie jak starsze modele, HERO posiada elektroniczną stabilizację obrazu, która moim zdaniem bardzo skutecznie spełnia swoją rolę. Ciekawą opcją jest możliwość sterowania kamerą głosem. Mnogość komend naprawdę ułatwia korzystanie z urządzenia, aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę fakt, że kamera nie reaguje na komendy w języku polskim. Standardem jest już wyposażenie kamer w moduły WiFi/Bluetooth pozwalające na zdalne sterowanie urządzeniem poprzez pilot lub aplikację i HERO również się w niego wpisuje. Plusem może być wielofunkcyjne gniazdo USB typu C z opcją podłączenia zewnętrznego mikrofonu, które obsługuje także szybkie ładowanie (za pomocą dedykowanej ładowarki), co może być szczególnie przydatne podczas wycieczek, kiedy mamy mało czasu na długie ładowanie akumulatorów. Akumulator o pojemności 1220 mAh pozwala na ciągłe nagrywanie materiału 1080p60 przez ok. 1h40m - co uważam za wynik zadowalający. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest ekran dotykowy połączony z intuicyjnym menu - używanie kamery nie jest męczące, rzekłbym nawet, że dość wygodne. Ogromną zaletą jest solidna i lekko gumowana obudowa, która dodatkowo pozwala zanurzyć kamerę do 10 metrów poniżej lustra wody bez dodatkowego zabezpieczenia. Dzięki temu kamery możemy używać swobodnie nad morzem czy na basenie nie martwiąc się o zamoczenie kamery. Dostępna osobno dodatkowa obudowa do nurkowania zadowoli także osoby gotowe zanurzyć się na głębokość nieco niższą niż 10 metrów.

Nowe HERO vs Yi vs SJCAM

Na pierwszy rzut oka propozycja wygląda bardziej niż solidnie, jednak czy HERO wyjdzie z bezpośredniego pojedynku z konkurencją bez szwanku? Postanowiliśmy porównać bliskie cenowo modele SJCAM (SJ7 Star) i Yi (4K i Lite) z nowym produktem amerykańskiego giganta. Na początek suche fakty i porównanie najważniejszych cech oraz funkcji testowanych kamer.Czas na “mięsko”, czyli porównanie jakości obrazu. Dla wyrównania szans wszystkie kamery były ustawione w trybie nagrywania 1080p60, pomimo tego, że SJCAM SJ7 Star i Yi 4K umożliwiają nagrywanie w trybie 4K30. Rezultat naszego testu znajdziecie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=uDOc_fzyId4Od razu widać, że presji ze strony konkurencji nie wytrzymała kamera Yi Lite, jednak nie można mieć jej tego za złe - jest to produkt prawie o połowę tańszy, więc nie można oczekiwać od niego cudów. Dużo ciekawsze rzeczy działy się za to w walce pomiędzy kamerami GoPro HERO, SJCAM SJ7 Star oraz Yi 4K - tutaj różnice nie były już tak wyraźne. Myślę, że ponad dziesięciominutowy film pozwolił Wam na wyrobienie sobie opinii i wyciągnięcie wniosków - ja już swoje mam, ale nie będę Wam podpowiadał - musicie wybrać zgodnie z własnym sumieniem (oraz portfelem).

Na koniec jak zwykle zapraszam do sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, gdzie znajdziecie więcej szczegółów na temat GoPro HERO oraz porównywanych kamer:

Kamera sportowa GoPro HERO
Kamera sportowa SJCAM SJ7 Star
Kamera sportowa Yi 4K
Kamera sportowa Yi Lite

Wakacyjna aktualizacja - dodano 20.07.2018
Nowe GoPro HERO postanowiłem zabrać ze sobą na rodzinne wakacje. Sprawdźcie na vlogu dlaczego akurat ta kamera zrobiła na mnie takie wrażenie. Zapraszam:
https://www.youtube.com/watch?v=JxkyMFS7DHw

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz