Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

wtorek, 10 kwietnia 2018

Rejestratory lusterkowe M13 i M6S z funkcją kamery cofania

Rejestratory jazdy ze zintegrowaną funkcją kamery cofania, to temat, względem którego byłem do tej pory raczej neutralnie nastawiony, jednakże moje zdanie zmieniło się, gdy w mojego testowego laboratorium trafiły nowe modele firmy SIV, a konkretnie M13 oraz M6S. Są to dwukanałowe rejestratory jazdy zintegrowane w lusterku wstecznym z wbudowanym dużym wyświetlaczem LCD, który sprawia, że funkcja kamery cofania nabiera znacznie większego sensu. Zapraszam do obejrzenia krótkiej prezentacji tego rozwiązania.

SIV M13

Model M13 to reprezentant klasy budżetowej. Kamera przednia nagrywająca w rozdzielczości maksymalnej 1296p przy 24 klatkach na sekundę, o jakości akceptowalnej, ale moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest ustawienie rozdzielczości 1080p 30fps. Tylna kamera to z kolei tylko 720p 25fps. W tym przypadku zakładamy jednak, że jest to kamera przeznaczona przede wszystkim do asysty przy cofaniu, więc do tego celu taka rozdzielczość sprawdzi się bez problemu. Co ważne, moduł kamery tylnej można zamocować na zewnątrz pojazdu (jest odporna na wilgoć), a nawet trzeba, bowiem jej uchwyt mocujący nijak pasuje do zamocowania kamerki po wewnętrznej stronie tylnej szyby auta. Cena kamery SIV M13 w dniu publikacji niniejszego artykułu wynosi 349 zł.

Przykładowe nagrania z kamery SIV M13 zobaczycie tutaj:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLWb1jIrvNpnbAmIdOpAl6rgG_uJ-1Svem

SIV M6S

Kolejny model w niniejszym omówieniu to M6S, reprezentant zdecydowanie wyższej klasy rozgrywkowej niż wspomniany powyżej M13. Oparty o chipset Novateka NTK96663 oraz dwa sensory optyczne Sony IMX322 gwarantujące nagrywanie bardzo dobrej jakości obrazu Full HD 1080p 30fps z obydwu kamer. W istocie, od strony technicznej M6S jest bratem bliźniakiem dostępnego dużo wcześniej modelu M9S DUAL, posiada m.in. identyczny sposób obsługi i menu użytkownika. Także w tym przypadku kamerę tylną można śmiało zamocować na zewnątrz pojazdu. Cena modelu SIV M13 wynosi 649 zł.

Przykładowe nagrania z M6S na YouTube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLWb1jIrvNpnbept33X3rRyk0eoOBYdxlZ


Obydwa modele charakteryzuje duży, 5-calowy wyświetlacz wbudowany bezpośrednio pod powierzchnię lusterka. Dzięki temu wyświetlacz faktycznie "daje radę" przy cofaniu i z praktycznego punktu widzenia sprawdza się rewelacyjnie. Oczywiście wyświetlacz wyposażony jest w funkcję wygaszacza (można go też jednym przyciskiem włączyć/wyłączyć), więc nie ma obawy, że będzie przeszkadzał w korzystaniu z lusterka jako-takiego podczas jazdy.

Tyle tytułem krótkiego wstępu - zapraszam zatem do obejrzenia prezentacji, w której omawiam cechy tych kamer, sposób montażu i podłączenia, oraz prezentuję funkcję kamery cofania "w akcji".


Link do YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=Q1pPs1N2TrA

Reasumując, jeśli poszukujecie ciekawego i skutecznego rozwiązania łączącego zalety rejestratora jazdy oraz praktyczny aspekt kamery cofania, to polecam serdecznie rejestratory SIV M13 lub M6S DUAL. Obydwa jak zawsze dostępne są w sklepie WIDEOREJESTATORY24.PL. Zapraszam serdecznie:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz