Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

piątek, 20 marca 2015

Nowości od AEE: kamera sportowa AEE S71T, reedycja AEE S70

Kamery sportowe marki AEE miałem okazję opisywać na łamach niniejszego bloga parukrotnie, a pod koniec grudnia ub.r. przyglądałem się bliżej nowemu modelowi S71 - pierwszej kamerze w portfolio AEE z opcją nagrywania w rozdzielczościach Ultra HD 4K i 2.7K. Tymczasem AEE nie spoczywa na laurach i wprowadza kolejne nowości. Tym razem chodzi o model S71T z dotykowym ekranem LCD oraz reedycję udanego modelu S70 z nowym-starym systemem mocowań. Zapraszam do zapoznania się z krótkim podsumowaniem nowości ze stajni AEE.

AEE S71T - co nowego?

Kamera sportowa AEE S71T to pod względem funkcjonalnym bezpośredni odpowiednik modelu S71, a jedyną różnicą względem poprzednika jest wyposażenie w dotykowy ekran LCD TFT w miejsce klasycznego ekranu z klawiszami funkcyjnymi. Stąd też przyrostek "T" w nazwie modelu, od angielskiego słowa "Touch" (dotyk). Co ciekawe, model S71T zupełnie zastąpił S71, a więc poprzedni model nie jest już dostępny w oficjalnej polskiej dystrybucji.


Dotykowy wyświetlacz

Ekran dotykowy jest mocowany jako zewnętrzny moduł dołączany z tyłu obudowy, czyli analogicznie do klasycznego ekranu LCD TFT znanego z serii S70/71. Moduł ten można odczepić od kamery zastępując np. modułem dodatkowego akumulatora, ale przy okazji ważna uwaga - moduł klasycznego wyświetlacza LCD nie jest kompatybilny z S71T i odwrotnie, tj. ekran dotykowy nie będzie działał z modelami S70/71. Powierzchnia wyświetlacza dotykowego jest całkowicie płaska co ułatwia jego obsługę, a interfejs menu ustawień kamery został zupełnie przeprojektowany i zoptymalizowany do obsługi dotykowej, choć zasadnicza funkcjonalność jest dokładnie taka sama jak w modelu z klasycznym ekranem LCD.

Zapraszam do zapoznania się z krótkim nagraniem prezentującym sposób obsługi i przegląd funkcji menu kamery AEE S71T:Wyświetlacz dotykowy jest dość prosty w obsłudze i w miarę responsywny, aczkolwiek jego sprawność w niskich temperaturach jest zauważalnie obniżona co niekiedy wymaga mocniejszych "tapnięć" na ekran w celu wywołania reakcji urządzenia. Dla osób, które rozpoczynają przygodę z marką AEE nowy interfejs nie powinien nastręczyć szczególnych trudności, jednakże użytkownicy poprzednich modeli S70/71 mogą mieć kłopot z lekkim dysonansem poznawczym w obsłudze menu, które co do zasady funkcjonalnej jest takie samo, ale jednak jest zorganizowane zupełnie inaczej.

Funkcjonalność i wyposażenie

Jak wspomniałem powyżej, pod względem stricte funkcjonalnym oraz technicznym kamera S71T jest bezpośrednim odpowiednikiem poprzedniego modelu S71. Najważniejsza zaleta, a więc rejestracja wysokiej jakości nagrań video w rozdzielczościach Ultra HD 4K/2.7K oraz Full HD 1080p pozostała bez zmian i w dotykowej wersji tejże kamery z pewnością nie będziemy pod tym kątem rozczarowani.

Lista podstawowych funkcjonalności kamery sportowej AEE S71T jest następująca:
 • Oferowane rozdzielczości zapisu video:
  • Ultra HD 4K 3840x2160 @ 15fps oraz 4K Cinema 4096x2160 @ 12fps
  • Ultra HD 2.7K 2704x1524 @ 30fps oraz 2704x1440 @ 24fps
  • Full HD 1920x1080 @ 60fps
  • HD 1280x720 @ 120fps
 • Szerokokątny szklany obiektyw UltraSharp
 • Matryca Exmor R o wysokiej czułości
 • Kąt widzenia 147 stopni
 • Wodoszczelna obudowa w zestawie zapewniająca ochronę do 100 metrów głębokości
 • Zintegrowany nadajnik WiFi
 • Dedykowana aplikacja dla Androida i iOS do zdalnego kontrolowania kamery
 • Pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem w zestawie
 • G-Sensor do automatycznego wznawiania nagrywania po wykryciu ruchu
 • Wybór trybów pomiaru ekspozycji
 • Tryb filmu poklatkowego (Time Lapse)
 • Tryb zdjęć seryjnych o rozdzielczości 16 mpix (do 10 kl./sek.)
 • Tryb nagrywania w pętli
 • Tryb samowyzwalacza fotograficznego
 • Gwint statywowy 1/4" bezpośrednio w obudowie kamery
 • Kolorowy wyświetlacz dotykowy TFT 2.0" z menu w języku polskim
 • Akumulator o pojemności 1500 mAh w zestawie
 • Wyjście micro HDMI
 • Stereofoniczny mikrofon 48kHz
Ze względu na to, że nagrania video z modeli S71 oraz S71T prezentują się dosłownie identycznie, zainteresowanych szczegółowym porównaniem jakości zapisu odsyłam do wcześniejszego artykułu dotyczącego modelu AEE S71, gdzie umieściłem szeroki zbiór zrzutów z nagrań video.

Podstawowy zestaw AEE S71T został wyceniony w Polsce na 1249 zł, jednakże należy zwrócić uwagę, że w zestawie tym nie ma pilota zdalnego sterowania oraz dodatkowego akumulatora, co pierwotnie wchodziło w skład podstawowego zestawu modelu AEE S71. Okazuje się jednak, że rozszerzony zestaw AEE S71T z dodatkowym akumulatorem oraz pilotem zdalnego sterowania wróci do sprzedaży, co jest planowane w połowie kwietnia 2015 roku - informację taką uzyskałem od oficjalnego przedstawiciela marki AEE w Polsce.


Reasumując, trend wprowadzania dotykowych interfejsów użytkownika w dziedzinie DVR zatacza coraz szersze kręgi, spotkać je można w coraz większej liczbie kamer samochodowych, a także i sportowych. Nietrudno się domyślić, że kamera AEE S71T konkuruje m.in. z popularnymi kamerami GoPro z serii HERO 4, które posiadają dotykowe wyświetlacze. Czy trend ten jest właściwy? Uważam, że to kwestia indywidualnego uznania i preferencji, choć należy oczekiwać, że takich kamer będzie tylko przybywało. Ogólnie rzecz biorąc, zważywszy szeroką funkcjonalność modelu AEE S71T, bogate wyposażenie, świetnej jakości nagrania video, a także sugerowaną cenę detaliczną zestawu podstawowego na poziomie 1249 zł, propozycja marki AEE jest bardzo atrakcyjna na tle konkurencji.

Nowy-stary AEE S70

Kolejną wartą odnotowania nowością spod znaku AEE jest reedycja kamery sportowej AEE S70 wyposażona w akcesoria z dwuslotowym systemem mocowań. Poprzednia edycja tej kamery, której sprzedaż zakończyła się pod koniec roku 2014 była wyposażona w akcesoria z trzyslotowym systemem mocowań, co w dość istotny sposób ograniczało kompatybilność z dodatkowymi akcesoriami do kamer sportowych. W nowej edycji dostępnej aktualnie w sprzedaży, problem kompatybilności akcesoriów został definitywnie rozwiązany.


Zmiany w nowej edycji AEE S70 dotyczą jedynie wyposażenia wchodzącego w skład zestawu standardowego, natomiast sama kamera pozostała dokładnie taka sama. Zatem wciąż mamy do czynienia z wysoce funkcjonalnym sprzętem rejestrującym wysokiej jakości video Full HD przy 60 klatkach na sekundę.

Warto przy tym zauważyć, że z uwagi na wprowadzenie modelu S71T, sugerowana cena detaliczna podstawowego zestawu kamery AEE S70 znacząco spadła i w momencie pisania tego artykułu wynosi 999 zł, co biorąc pod uwagę stosunek jakość-cena stanowi obecnie jedną z najlepszych ofert na kamery sportowe na rynku. Także w tym przypadku uzyskałem potwierdzenie, że rozszerzony zestaw AEE S70 z dodatkowym akumulatorem oraz pilotem także powróci do sprzedaży w kwietniu 2015 roku.

Na koniec tradycyjnie zapraszam do sklepu internetowego WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziecie wspomniane w tym artykule kamery AEE oraz oryginalne akcesoria:
Tylko sprawdzone wideorejestratory samochodowe w sklepie WR24.PL.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz