Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

czwartek, 31 marca 2016

Rejestratory jazdy a zakłócenia w odbiorniku radiowym

Od pewnego czasu zmagałem się z problemem dość silnego zakłócania radia w samochodzie przez różne kamerki, które regularnie testuję w aucie. Właściwie nie chodzi o kamery jako-takie, ale ich zasilanie. W swoim akurat samochodzie korzystam z różnych zasilaczy, a największy kłopot sprawiała ładowarka wpięta do gniazda zapalniczki w głównej konsoli na desce rozdzielczej.

Charakter zakłóceń był dość nieregularny, największe problemy miałem z odbiorem stacji radiowych w miejscu zamieszkania, bowiem jest to osiedle osłonięte z niemal każdej strony lasem. Gdy wjeżdżałem do centrum miasta bądź na teren otwarty, odbiór radia poprawiał się znacznie, niezależnie od tego czy zasilacz był podłączony czy też nie.

Ładowarka ROXA

Ładowarka, która powodowała zakłócenia to ROXA (AXIVER) z podwójnym wyjściem USB, która służy mi niezawodnie od ponad 1.5 roku, niemniej z filtrowaniem zakłóceń niestety radzi sobie nie najlepiej. Co ciekawe, w schowku swojego auta także mam zainstalowaną ładowarkę tej marki, która pracuje 24 godziny na dobę zasilając kamerę samochodową wyposażoną w tryb parkingowy i ta ładowarka nie ma absolutnie żadnego wpływu na odbiór radia FM w samochodzie.

Niemniej udało mi się niedawno rozwiązać problem zakłóceń radia poprzez zmianę ładowarki. Trafiłem przypadkiem na ładowarkę marki REMAX, model RCC204, także z dwoma wyjściami USB, ale znacznie mniejszą i lżejszą od zasilacza ROXA. Prawdę mówiąc nie wiązałem z nią jakichś szczególnych nadziei, ale "test zakłóceniowy" zrobił na mnie spore wrażenie. Na tyle spore, że nagrałem krótką video-prezentację:


Dźwięk zarejestrowany w filmie nie oddaje rzeczywistego poziomu zakłóceń w radiu, w zasadzie niekiedy zakłócenia były na tyle silne, że praktycznie nie dało się słuchać radia. Jak żyć, zapytacie, jak żyć? Na szczęście wszystko wskazuje na to, że problem został definitywnie zażegnany dzięki temu małemu gadżetowi:

REMAX RCC204
Ładowarka REMAX na pewno nie jest jedyną, która problem zakłóceń eliminuje, niemniej tę akurat organoleptycznie sprawdziłem i przetestowałem. Jeśli znacie inne, podobne ładowarki samochodowe, które dobrze radzą sobie z filtrowaniem zakłóceń, dajcie znać w komentarzach poniżej lub pod filmikiem na YT.

Link do ładowarki REMAX w sklepie WIDEOREJESTRATORY24, zapraszam:4 komentarze:

 1. A co jeśli ma się standardowy zasilacz pod gniazdo zapalniczki w zestawie i on zakłóca jak nie wiem

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety ładowarka już nie dostępna

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie zakłóca sam rejestrator. Ma wbudowany akumulator.

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie,ja tez mam orginalny ,niewymienialny zasilacz połączony na stale z kamerka....

  OdpowiedzUsuń