Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

środa, 16 stycznia 2019

BlackVue Power Magic EZ - adapter zasilania typu Plug & Play do wideorejestratorów

Podłączanie stałego zasilania do rejestratorów jazdy, aby te mogły monitorować nasze pojazdy także podczas postoju na parkingu, zwykle wymaga mniejszej lub większej ingerencji w instalację elektryczną samochodu, co pociąga za sobą pewne komplikacje i często dodatkowe koszty. Naprzeciw temu problemowi wyszedł BlackVue, który zaproponował nowy rodzaj adaptera zasilania, który zamontujesz i podłączysz w prawie każdym aucie w dosłownie 5 minut.

Adapter zasilania BlackVue Power Magic EZ, bo właśnie o nim mowa, nie podłącza się zwyczajowo do skrzynki bezpieczników w samochodzie (co dodatkowo wymaga też dodatkowych przejściówek, czasami lutowania itp.) tak jak większość adapterów tego typu, ale... do gniazda diagnostycznego typu OBD2 (On-Board Diagnostics), w które wyposażone jest praktycznie każdy samochód wyprodukowany w XXI wieku. Gniazdo to jest przeważnie umieszczone pod deską rozdzielczą, a więc podłączenie adaptera wymaga wyłącznie wpięcia wtyczki do gniazda i poprowadzenia kabla zasilającego do kamery. Easy!

Prezentacja adaptera Power Magic EZ

Zobaczcie wideo-prezentację adaptera Power Magic EZ, w której pokazuję jak on działa oraz jak banalnie prosta jest jego instalacja i podłączenie do kamery.
https://www.youtube.com/watch?v=jgCCqx6WhV8Funkcjonalność adaptera Power Magic EZ

Podłączenie adaptera Power Magic EZ jak zauważyliście jest dziecinnie proste. Wpinamy wtyczkę do gniazda OBD2, zabezpieczamy odpowiednio kabel i... po prostu działa. Klasyczny Plug & Play. Posiada on jednak także możliwość zaprogramowania - za pomocą niewielkich przełączników na wtyczce - wyłącznika napięciowego lub czasowego. To znaczy, że zasilanie do kamery zostanie wyłączone gdy poziom napięcia wejściowego (z akumulatora pojazdu) spadnie poniżej zaprogramowanego poziomu lub gdy osiągnięty zostanie określony czas.


Dodatkowo, z boku wtyczki znajduje się przełącznik ON/OFF. W przypadku nastawy na OFF, zasilanie kamery zostaje odcięte wraz z wyłączeniem zapłonu w pojeździe, a co za tym idzie, tryb parkingowy w kamerze nie zostanie uaktywniony. Choć tutaj warto sprawdzić czy w danym samochodzie napięcie po wyłączeniu zapłonu nie zostaje w układzie nieco dłużej. W moim Volvo okazało się, że odcięcie zasilania nie następuje wraz z wyłączeniem zapłonu - komputer pokładowy robi to automatycznie nieco później.


Na wyjściu adaptera do dyspozycji znajduje się aż 5-metrowy kabel, zakończony wtyczką zasilającą rejestratory jazdy marki BlackVue (serie DR590/DR750/DR900). Nietrudno się zatem domyślić, że jest to adapter dedykowany i kompatybilny tylko z kamerami BlackVue, aczkolwiek mam przekonanie graniczące z pewnością, że przerobienie adaptera na uniwersalny (z gniazdem zapalniczki 12/24V na wyjściu) dla wprawnych użytkowników nie będzie stanowić dużego wyzwania. ;)

Na koniec ważna uwaga. Przed instalacją adaptera Power Magic EZ warto skonsultować się z Autoryzowaną Stacją Obsługi Twojego samochodu, aby upewnić się czy podłączenie zewnętrznego urządzenia na stałe do gniazda OBD2 nie wywoła niepożądanych błędów diagnostycznych w komputerze pokładowym pojazdu.

Podsumowanie

Reasumując, BlackVue wprowadziło bardzo praktyczny produkt, który z pewnością znajdzie szerokie grono użytkowników. Power Magic EZ sprawia bowiem, że podłączanie kamery samochodowej z trybem parkingowym to dosłownie bułka z masłem nawet dla kompletnego laika w temacie elektroniki samochodowej.


Adapter BlackVue Power Magic EZ jest dostępny do nabycia w sklepie WIDEOREJESTRATORY24.PL, do którego oczywiście zapraszam Was serdecznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz