Szukaj na tym blogu

Ten blog nie jest już aktualizowany!

Zapraszamy do bloga na stronie sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL, w którym znajdziesz aktualne informacje, poradniki, recenzje i prezentacje dotyczące wideorejestratorów samochodowych.

środa, 26 września 2018

Porównanie kamer DUAL - Viofo A129 vs reszta świata

Genezą niniejszego porównania było zestawienie hitowego wideorejestratora Viofo A129 z konkurentami typu DUAL z podobnej półki cenowej, a konkretnie z Mio MiVue C380 oraz SIV M6S. Postanowiliśmy jednak dołożyć coś “extra” i porównania wrzuciliśmy także jeden z  najdroższych modeli dwukanałowych z naszego sklepu - BlackVue DR750S-2CH. Jak wyszło, zobaczycie dalej.

Kamera Viofo A129 GPS DUAL to model, który od razu zawładnął sercami naszymi (tj. moim i kolegów z WR24) oraz Waszymi, bo od razu po premierze stał się jednym z najchętniej kupowanych rejestratorów w naszym sklepie. Jako, że testujemy wszystkie kamery, które pojawiają się w naszej ofercie, to pierwszym pomysłem, który pojawił się w naszych głowach było porównanie trzech kamer z podobnej półki cenowej - Viofo A129 GPS DUALMio MiVue C380 i SIV M6S - zestawienie ze sobą rejestratorów w podobnej cenie wydaje się być rozsądnym i dobrym pomysłem na rozwianie wątpliwości dotyczących tego, który z nich jest najlepszy. Tym razem do testu kamer ze średniej półki cenowej wrzuciliśmy jeden z dwóch najdroższych modeli DUAL z naszego sklepu - BlackVue DR750S-2CH. Tym samym zrobiliśmy porównanie, które zestawia kamerę Viofo A129 z bezpośrednimi konkurentami jeśli chodzi o cenę, a także z modelem dwukrotnie droższym. Czy jest również dwukrotnie lepszy?

Porównanie parametrów

Poniżej przygotowana przez nas tabela zawierająca porównanie najpopularniejszych cech i funkcji czterech testowanych kamer.


Tabela została zaktualizowana dnia 5.10.2018 ze względu na dodanie w najnowszej aktualizacji firmware (VS02.01.77.BE1OD) automatycznego trybu parkingowego do modelu Mio MiVue C380.

Porównanie jakości obrazu

Film przedstawiający bezpośrednie porównanie jakości obrazu można obejrzeć na kanale WIDEOREJESTRATORY24.PL na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=wntglLIF6ds


Surowy plik video

Jak wiadomo, portal YouTube dość istotnie obniża jakość filmów w nim publikowanych, dlatego udostępniamy do pobrania także zmontowane porównanie w surowej, oryginalnej jakości:
  • dr750s-a129d-c380-m6s.mp4 (UWAGA! Objętość pliku to 3,7GB. Z racji wyrenderowania pliku w rozdzielczości 4K niektóre komputery mogą mieć problem z odtworzeniem zawartości).

Istotne adnotacje

W odniesieniu do porównania jakości obrazu należy wziąć pod uwagę, że dla wyrównania szans wszystkie kamery pracowały w trybie 1080p30, choć BlackVue DR750S-2CH oferuje także nagrywanie w rozdzielczości 1080p60 z przedniej kamery w trybie dwukanałowym.

Ponadto, kamera BlackVue DR750S wyposażona jest w tryb Night Vision, który pozwala osiągnąć jeszcze większą szczegółowość obrazu, przede wszystkim podczas jazdy lub postoju w słabo oświetlonym otoczeniu. W porównaniu niektóre ujęcia pokazują jak w praktyce działa tryb Night Vision i jakie korzyści przynosi.

Kilka słów o budowie

Abstrahując od jakości nagrań, należy również zwrócić uwagę na różnice w budowie i montażu pomiędzy porównywanymi rejestratorami.

BlackVue DR750S-2CH to podłużny, walcowaty rejestrator pozbawiony wyświetlacza, który z pewnością jest jednym z najbardziej dyskretnych w naszej ofercie. Swobodnie mieści się za większością lusterek, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczny zarówno dla nas, jak i dla osób z zewnątrz.

Jeśli chodzi o model SIV M6S, to również wyróżniający się na tym polu rejestrator. Wprawdzie mowa o kamerze, która ma największy ze wszystkich porównywanych wyświetlacz, lecz wcale nie jest najbardziej widoczna ze wszystkich porównywanych. Jest to kamera lusterkowa, którą nakładamy na oryginalne lusterko w samochodzie - przy umiejętnym schowaniu przewodów trzeba się mocno natrudzić, aby dojrzeć obiektyw wystający z kamery - z zewnątrz na pierwszy rzut oka wygląda jak normalne lusterko. Kolejnym atutem kamery M6S jest jej kamera tylna, która jako jedyna z porównywanych może być zamontowana na zewnątrz pojazdu. Jest to wielki atut dla osób, które chciałyby skorzystać z wielkiego ekranu oferowanego przez ten model i użyć funkcji kamery cofania dostępnej w tejże kamerze.

Kamera Viofo A129 GPS DUAL to kamera bardzo dyskretna. Dzięki sposobowi montażu na taśmę 3M, kamera przylega bardzo blisko szyby, przez co trudno jest ją dojrzeć z zewnątrz. Przy instalacji kamery za lusterkiem (swobodnie się tam mieści w autach, w których kamerę testowaliśmy - Volvo V70/Peugeot 307 SW) jest również niewidoczna dla kierowcy, co dla osób ceniących brak dodatkowych urządzeń na szybie będzie na pewno wielkim atutem.

Mio MiVue C380 to model, który jest bardziej klasyczny, jeśli chodzi o samą budowę i montaż. Jest to urządzenie małe, aczkolwiek ze względu na kształt i konieczność montażu na szybie za pomocą przyssawki jest nieco bardziej widoczne niż kamery, które opisywałem wcześniej.

Podsumowanie

Moje wrażenia? W ciągu dnia kamery zachowywały się bardzo podobnie, w nocy kilka razy zaskoczył na plus rejestrator Mio MiVue C380, zaś kamera z teoretycznie najsłabszą specyfikacją, czyli SIV M6S - w większości scen wcale nie odstawała. Potwierdziło się jednak, że w bardziej wymagających warunkach więcej informacji możemy uzyskać z rejestratorów, które wyposażone są w będący dalej na topie przetwornik obrazu Sony Starvis - czyli Viofo A129 GPS DUAL oraz BlackVue DR750S-2CH.  A Wasze wrażenia? Jestem bardzo ciekawi, jakie Wy wyciągnęliście wnioski z prezentowanego materiału. Który obraz podoba Wam się najbardziej, która kamera najbardziej przypadła Wam do gustu? Czekam na komentarze, w których opiszecie swoje wrażenia.

Więcej materiałów video z porównywanych kamer znajdziecie na naszym kanale YouTube, a surowe pliki z kamer dostępne są na stronach produktowych w sklepie WR24.PL - poniżej podrzucam linki do wszystkich kamer obecnych w teście.

Jeśli podobało Wam się porównanie - sprawdźcie też poprzednie, które dla Was zrobiliśmy: BlackVue DR750S-2CH vs DOD RC500S vs Mio MiVue 792 Pro + A20, a jeśli chcecie doczytać/obejrzeć więcej na temat hitowej kamery Viofo A129 (GPS) DUAL - zapraszamy tutaj: Prezentacja rejestratora Viofo A129


BlackVue DR750S-2CH

Viofo A129 GPS DUAL
Mio MiVue C380


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz